LG V30 Moisture Detected Hatası Nasıl Onarılır

#LG # V30, Eylül 2017’de piyasaya sürülen piyasada bulunan premium Android akıllı telefon modellerinden biridir. Hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeve kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Corning Gorilla Glass 5 ile korunan 1440 x 2880 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç P-OLED ekranla birlikte geliyor. Ön tarafta 5MP selfie kamera bulunurken arkada çift arka kamera sistemi var. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 835 sekiz çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V30 nem algılandı hata sorununu ele alacağız.

Bir LG V30 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG V30 Moisture Detected Hatası Nasıl Onarılır

“USB bağlantı noktasında nem algılandı.” Yazan bir hata mesajı ile karşılaşacağınız zamanlar vardır. Hemen şarjı durdurun ve USB kablosunu çıkarın. USB portunun ve şarj kablosunun tamamen şarj edilmediğinden emin olun ”. Bu genellikle şarj bağlantı noktası ıslakken telefonunuzda görünür. Bu koruyucu bir özellik olduğundan ve bu hata mesajının kaybolmasının tek yolu şarj bağlantı noktasının kuru olduğundan emin olmak için telefonunuzu şarj edemezsiniz. Telefonunuzun dış kısmını kuru bir bezle silmeniz ve ardından telefon şarj bağlantı noktasındaki nemi temizlemek için saç kurutma makinesi kullanmanız gerekir. Ayrıca telefonu birkaç saat serin ve kuru bir yere koyarak nemin doğal olarak buharlaşmasına izin verebilirsiniz. Telefon kuruduktan sonra hala hata mesajı alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ederse veya telefon suyla temas etmemiş olsa bile ortaya çıkarsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Telefon yazılımınızın güncellendiğinden emin olun

Telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Güncellemeyi almak için telefonunuzu LG PC Suite yazılımının en son sürümüne sahip bir bilgisayara bağlayabilirsiniz. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için en sık kullanılan verileri depolar. Ancak bu veriler bazen bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Bu suçlu ise, telefonda depolanan geçici verileri kaldırdığı için yumuşak bir sıfırlama yapmanız gerekir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutup bırakın. Bu yapıldıktan sonra LG V30 nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olma olasılığı vardır. Bu genellikle uygulamada bazı hatalar olduğunda veya telefonunuzla uyumluluk sorunları olduğunda olur. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Kapat ve yeniden başlat öğesine dokunun. Cihaz yeniden başlatılır ve Güvenli mod kaplaması artık ekranda gösterilmez.

LG V30 nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği zamanlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG V30 nem algılandı hata sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların LG V30 nem algılandı hata sorununu çözememesi durumunda, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama işleminden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü bu işlem sırasında silinecektir.

    Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun.“Tüm kullanıcı verilerini sil (LG dahil) ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.