LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzda çalışmayan veya çökmeyen Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Sağlam uygulamalar bile bazı faktörler tarafından tetiklendiğinde küçük ve büyük sorunlara yol açabilir. Bu, uygulamanın ne tür bir cihaz veya işletim sistemi olduğuna bakılmaksızın gerçekleşebilir. İyi bir şey olsa da, bu tür problemler yazılıma atfediliyor ve bu yüzden bunlar düzeltilebilir. Uygulama sorunlarına yönelik çözümler, basit ve daha gelişmiş çözümlerden edinilebilir.

Bu yayında vurgulanan, Facebook uygulamasında aniden çalışmayı durduran veya yeni LG V35 ThinQ akıllı telefonunda çökmelere devam eden ilgili bir sorundur. Birkaç önerilen geçici çözüm ve standart prosedürlerin sorun giderme referansı olarak sunulduğu da gösterilmektedir. Böyle bir sorunun neden oluştuğunu ve aşağıdaki basit çözümlerle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Şimdi, başka bir şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna çözüm önerdiğimiz için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Oranlar, halihazırda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sunmuş olabileceğimiz, bu sayfada sizinkilerle benzer sorunları bulmaya çalışmamız ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmemizdir. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • İlk çözüm: Facebook'u sonlandırın ve arka plan uygulamalarını durdurmaya zorlayın.
 • İkinci çözüm: LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzu yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).
 • Üçüncü çözüm: Facebook ve diğer uygulamalar için bekleyen güncelleme yükleniyor.
 • Dördüncü çözüm: Facebook ve sistem bölümünde önbelleği ve verileri temizleyin.
 • Beşinci çözüm: Facebook uygulamasını kaldırın ve en son sürümü yeniden yükleyin.
 • Daha fazla yardım isteyin
  • Bizimle iletişime geçin
 • Bildirim çubuğundan aşağı kaydırın.
 • Ayarlar simgesine dokunun.
 • Genel sekmesine dokunun.
 • Uygulamalar ve bildirimler'i seçin .
 • Uygulama bilgileri'ne dokunun .
 • Facebook uygulamasına dokunun.
 • Kuvvet Durdur seçeneğini seçin.
 • Onaylamak için Tamam'a dokunun.
 • Facebook uygulamasının normal rutini ile çakışmalarını önlemek için diğer arka plan uygulamalarını bitirmek veya kapatmak için de aynı şeyi yapın. Sorunun giderilip giderilmediğini görmek için daha sonra Facebook'u başlatmayı ve kullanmayı deneyin. Gerekirse bir sonraki uygulanabilir çözümlere geçin.

  İkinci çözüm: LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzu yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).

  Uygulamanın sonlandırılması sorunu çözmezse ve Facebook hala çalışmıyorsa veya kilitleniyorsa, yumuşak bir sıfırlama yapın veya telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, dahili belleği herhangi bir bozuk geçici dosya ve veriden temizler. İşte nasıl:

  1. Telefonun arkasındaki Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun.
  2. Güç kapalı seçeneğini seçin.
  3. Daha sonra onaylamak için tekrar Güç Kapalı'ya dokunun.
  4. Yaklaşık 30 saniye sonra, ışıklar açılana kadar Güç / Kilit düğmesine basılı tutun.

  Alternatif olarak, şunları yapabilirsiniz:

  1. Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun, ardından menü seçeneklerinden Yeniden Başlat'ı seçin.
  2. Uygulama durduğunda veya kilitlendiğinde cihaz yanıt vermiyorsa, Ses Açma ve Güç / Kilit düğmelerini aynı anda yaklaşık 10 saniye basılı tutun ve ardından telefon yeniden başladığında her iki düğmeyi de bırakın.

  Her iki yöntem de cihazınızın dahili belleğinde saklanan verileri etkilemez, bu nedenle yedek oluşturulmaya gerek kalmaz.

  Üçüncü çözüm: Facebook ve diğer uygulamalar için bekleyen güncelleme yükleniyor.

  Telefonunuzda yeni bir firmware veya Android sürümü yükledikten sonra sorun giderildiyse uygulamanın güncellenmesi büyük olasılıkla gereklidir. Uygulama güncellemeleri, özellikle Facebook'un kararsız veya kararsız hale gelmesine neden olabilecek bazı uygulamalara neden olabilecek bazı zorlu yazılım hatalarından kurtulmak için gerekli düzeltme ekini sunabilir. Cihazınızı güncellemeleri otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarlamadıysanız, yüklenecek bekleyen güncellemeleri manuel olarak tetiklemeniz gerekir. LG V35 ThinQ cihazınızda uygulama güncellemelerini kontrol etmek ve yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan Play Store uygulaması simgesine dokunun.
  2. Menü simgesine dokunun.
  3. Uygulamalarım ve oyunlara git .
  4. Facebook uygulamasını seçin.
  5. Güncelle'ye dokunun.

  Tüm uygulama güncellemeleri tamamen yüklendiğinde telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, son güncellemelerdeki yeni değişikliklerin doğru şekilde uygulanmasını ve böylece herhangi bir uygulamanın hareket etmesini engeller.

  Dördüncü çözüm: Facebook ve sistem bölümünde önbelleği ve verileri temizleyin.

  Uygulamalarınızda ve cihazınızın sistem klasörlerinde önbellek olarak saklanan geçici dosyalar da zarar görebilir veya bozulabilir. Ters belirtiler olarak, bazı uygulamalar aniden kararsızlaşır veya amaçlandığı gibi çalışmayı durdurur. Bunun, Facebook uygulamasının harekete geçmesini sağlamadığından emin olmak için, gerekirse Facebook uygulaması ve sistem bölümünde önbelleği ve verileri temizlemeyi deneyin. İşte böyle yapıldı:

  1. Bildirim çubuğundan aşağı kaydırın .
  2. Ayarlar simgesine dokunun.
  3. Genel sekmesine dokunun.
  4. Uygulamalar ve bildirimler'i seçin .
  5. Uygulama bilgileri'ne dokunun .
  6. Facebook uygulamasını seçin.
  7. Depolama'ya dokunun.
  8. Ardından, Önbelleği Temizle'ye dokunun .

  Uygulama önbelleğinin temizlenmesi yardımcı olmazsa, telefonun dahili depolama alanını temizlemeniz gerekebilir. Bunu yapmak, sistem önbelleği bölümünde önbellek olarak saklanan geçici verileri temizler. Facebook uygulama işlemleriyle çatışmaya neden olabilecek sistem klasörlerinden bozulmuş önbelleğe alınmış dosyalar olması durumunda, süreçte temizlenecektir. LG V35 ThinQ cihazınızda önbellek bölümünün nasıl silineceği aşağıda açıklanmıştır:

  1. Ana ekrandan Uygulamalar'a dokunun.
  2. Ardından Ayarlar'a dokunun.
  3. Genel sekmesine gidin.
  4. Depolama'yı seçin.
  5. Listede aşağı kaydırın ve Önbelleğe alınmış veriler'e dokunun .
  6. Onay mesajıyla istendiğinde, tüm uygulamalar için önbellekleri temizlemek için Evet'e dokunun.

  Önbelleği ve verileri temizledikten sonra, yumuşak bir sıfırlama yapın veya işletim sistemini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından Facebook uygulamasını başlatmayı tekrar deneyin ve sorunun giderilip giderilmediğini test edin. Sorun devam ederse, düzeltmek için başka yollar denemeniz gerekir.

  Beşinci çözüm: Facebook uygulamasını kaldırın ve en son sürümü yeniden yükleyin.

  Rastgele hatalar suçlanacaksa, önceki yöntemler problemle başa çıkmak için yeterince iyi olmalıdır. Ancak, bu kadar kalıcı bir kilitlenme sorunuyla bu kadar uzağa ulaştıysanız, uygulamanın muhtemelen tamamen bozuk ve işlevsiz hale gelmesi olasıdır. Bu durumda, LG V35 ThinQ cihazınızda Facebook uygulamasının yeniden yüklenmesi potansiyel olarak düzeltilebilir. Benzer şekilde bu, ilk olarak uygulamanın silinmesi veya kaldırılması gerektiğini belirtir. Bir atış yapmak isterseniz, yapmanız gereken şey:

  1. Ana ekrandan Play Store uygulaması simgesine dokunun.
  2. Menü simgesine dokunun.
  3. Uygulamalarım ve oyunlara git .
  4. Facebook uygulamasını seçin.
  5. Kaldır seçeneğine dokunun.
  6. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

  Uygulama başarıyla kaldırıldıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Facebook uygulamasını Play Store'da yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Play Store'u açmak için dokunun .
  2. Menü simgesine dokunun.
  3. Uygulamalarım ve oyunlarım'a dokunun .
  4. Facebook uygulamasını seçin. Telefonunuzdaki mevcut işletim sistemi tarafından desteklenen Facebook sürümünü seçtiğinizden emin olun.
  5. Yükleme dokunun.
  6. Ardından uygulamayı tekrar yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

  Ya da Play Store arama çubuğunu kullanarak Facebook uygulamasını arayabilir ve ardından telefonunuzun mevcut Android sürümüyle uyumlu olan uygulamanın en son sürümünü seçebilirsiniz.

  Daha fazla yardım isteyin

  Sorunu bildirmek ve diğer seçenekleri ve önerileri çözüm olarak istemek için Facebook Yardım Merkezi'ne ulaşabilir veya Facebook Destek ekibine başvurabilirsiniz. Şimdiye kadar ne yaptığınızı bildirin, böylece daha gelişmiş bir sorun giderme işlemine hemen başlayabilirsiniz.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

  • LG V35 ThinQ akıllı telefonunda SIM kart hatası yok. [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • LG V35 ThinQ akıllı telefonunuz bir Windows PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun giderme kılavuzu]
  • Metin mesajları veya SMS gönderemeyen / alamayan LG V35 ThinQ nasıl düzeltilir
  • LG V35 ThinQ'nuz artık bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Ekran titreme sorunuyla LG V35 ThinQ nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Açmayacak olan LG V35 ThinQ'nizi nasıl düzeltmeniz (kolay adımlar)