LG V40 ekran renk değişikliği sorunu nasıl düzeltilir (yeşil parıltı veya ekran yanıp sönmeleri gösteriliyor)

LG V40 harika bir cihaz. Herkesin şu anda alabileceği en iyi donanım bileşenlerinden birine sahiptir. Yazılım deneyimi de fena değil çünkü Android’in sunduğu en son sürümü çalıştırıyor. Ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, zayıf yönlerinden biri de hala aşağıda yer alanlar da dahil olmak üzere bir dizi sorundan muzdarip olabileceğinden ekranda yatıyor. LG V40 ekranınızda renk değişikliği varsa veya kaybolmayacak bazı garip renkler varsa, aşağıdaki önerilerimiz yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: LG V40 ekran renk değişikliği sorunu nasıl giderilir (ekran yeşil parlıyor veya ekran yanıp sönüyor)

LG V40’ım bir aydan fazladır. Geçen hafta içinde, ekranın sağ kenarından yeşil bir parıltı geldi. İlk olarak telefondayken fark ettim. Görüşme sırasında ekran her karanlıklaştığında, ekranımın sağ kenarında kısa bir süre mavi ışık yanıp söner. Başlangıçta bunun bildirimler için “sidelight” özelliğinde bir aksaklık olduğuna inanıyordum, bu yüzden özelliği devre dışı bıraktım. Ancak, sorunu durdurmadı. Bu çağrıdan beri, sağ kenardan gelen, en koyu renklerde dikkat çeken yeşil parıltıyı fark ettim. Buna ek olarak, telefon görüşmesinde daha önce gördüğüm mavi flaş, çağrılarıma geldiğimde tüm ekranımda tam ekran beyaz flaş / titreme oldu ve ara sıra kilit ekranımda görüyorum. İade süremin ötesindeyim ve kullanılmış “sertifikalı yeni” garanti değişikliği almamayı tercih ederim. Herhangi bir öneri? Teşekkür ederim!

Çözüm: LG’nin sidelight özelliği, bildirimleri göstermek için ekranın yalnızca bir bölümünü aydınlatmak üzere tasarlanmıştır. Sidelight, etkinleştirildiğinde, yalnızca ekran kapalıyken veya cihazı uyku moduna geçirdiğinizde de çalışmalıdır. Genellikle aramalar açıkken ekran açıkken çalışmamalıdır. Yine de, soruna bir ürün yazılımı hatası veya başka bazı faktörler neden olabilir. Seviyenize sabitlenebilir olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Sistemi yenile

Bazen bu basit prosedür, sistem uzun süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. LG V40’ınızı manuel olarak yeniden başlatmaya zorlayarak, temel olarak, çıkarılabilir pil takımlarına sahip eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir pil çekmesini simüle edersiniz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

Cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutun, sonra bırakın.

Çoğu zaman bu prosedür tamamlandığında, telefonunuz düzgün çalışır, ancak değilse, yine de aşağıda başka sıfırlama prosedürleri vardır.

Önbellek bölümünü temizle

Bazen, telefon sistem önbelleği bozulduğunda hatalarla, uygulama sorunlarıyla veya diğer sıkıntılarla karşılaşabilir. Cihazınızda bir sistem önbellek sorunu olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. Boş alan boşalt öğesine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalar öğesine dokunun.Aşağıdaki seçenekleri belirleyin: Önbellek verileri Dosyalar Kameradan dosyaları silme Sil> SİL üzerine dokunun.

Kötü uygulamaları kontrol edin

Uygulamalar bazen Android sorunları için suçlanıyor. Play Store’daki birçok uygulama iyi derecelendirilmiş olsa da, güncelleme eksikliği, uyumsuzluk veya kötü kodlama nedeniyle sorunlara yol açabilecek önemli bir sayı da var. Yüklü bir uygulamanın (üçüncü taraf) soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli moda yeniden başlatabilirsiniz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamalarının çalışması engellenir. Böylece, cihazınız güvenli moddayken garip ekran renk bozulması ortadan kalkar, bu da arkasında bir uygulama olduğunu gösterir.

LG V40’ınızı güvenli moda geçirmek için:

    Cihazı kapatın ve tekrar güvenli moda getirin. Şarj işlemi normal çalışıyorsa (adaptörü duvar prizine takarak) aşağıdaki adımlara geçin. Sorunun nedeni olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı yükleyin. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu normal moduna yeniden başlatın ve sorunu tekrar kontrol edin.

Sorunun güvenli modda ortaya çıkmadığını tespit ettiyseniz, sorunlu uygulamayı belirleyerek sorunu daha da gidermelisiniz. Güvenli mod tam olarak hangi uygulamanın suçlanacağını söylemez, bu nedenle olasılıkları daraltmak için zaman harcamanız gerekir. Yeni bir uygulama yükledikten hemen sonra bu sorunun oluştuğunu fark ettiyseniz, önce bu uygulamayı sistemden kaldırmayı deneyin. Hiçbir şey değişmezse veya hangi uygulamanın olabileceği hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki adımları uygulayın:

    Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. LG V40’ınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Uygulama ve sistem güncellemelerini yükleme

Bazı küçük hatalar işletim sistemi güncellenerek veya doğrudan bir kodlama yamasıyla adreslenerek giderilebilir. Cihazınızdaki yazılım ortamının en son sürümü çalıştırdığından emin olun. Bu, hem uygulamaları hem de Android’i güncel tutmak anlamına gelir. Varsayılan olarak, LG V40’ınız uygulamayı ve Android güncellemelerini otomatik olarak indirmelidir. Bu davranışı daha önce değiştirdiyseniz Play Store’da uygulama güncellemelerini kontrol ettiğinizden emin olun veya operatör veya Android güncellemeleri için Ayarlar Menüsü altındaki yazılım güncelleme seçeneğini ziyaret edin.

Tüm ayarları sıfırlamak

LG V40 ayarlarınızı varsayılanlarına geri yüklemek genellikle küçük yazılım hatalarını ve aksaklıklarını düzeltmenin etkili bir yoludur. Bu durumda bu sorun giderme adımını da deneyebilirsiniz. Bu adımların uygulanması tüm sistem ayarlarını (örn. Zil sesleri, ses ayarları, ekran ayarları vb.) Varsayılan değerlerine sıfırlar. İndirilen uygulamalar ve medya (resimler, videolar, müzik) gibi kişisel veriler etkilenmez. LG V40’ınızdaki tüm ayarları sıfırlamak için:

    Ayarlar uygulamasını açın Sistem’e dokunun. Yeniden başlat ve sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR üzerine dokunun. Varsa PIN, şifre vb. Girin. Tamam’a dokunun.

Fabrika ayarları

Son kullanıcı olarak yapabileceğiniz en fazla şey, cihazınızın yazılım ortamını fabrika durumuna döndürmektir. Sorunun nedeni bilinmeyen bir yazılım hatasıysa, telefonu silmek ve tüm ayarları varsayılan ayarlarına döndürmek yardımcı olabilir.

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.Güç ve Sesi kısma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı görünür, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

LG’den yardım alma (Onarım)

Yukarıdaki önerilerin hiçbiri işe yaramıyorsa, onarım randevusunun ayarlanabilmesi için LG’ye veya operatörünüze (cihazı verdiyse) başvurmalısınız. Ekran renk değişikliği, özellikle kalıcı olanlar, telefonun uzun süre sabit bir görüntü göstermesine izin vermenin sonucu olabilir. Bu soruna ekran yanması denir. Ekran yanması kalıcıdır ve sadece ekran aksamını değiştirerek sabitlenebilir. Bazı durumlarda, yanmanın etkilerini en aza indirmek için tasarlanmış uygulamalar da işe yarayabilir. Bununla birlikte, konuyla ilgili ilk elden profesyonel bir tavsiye almak istiyorsanız, bir LG teknisyeniyle konuşmanız gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.