LG V40 ThinQ Açılmayan Şarj Değil Nasıl Onarılır

#LG # V40ThinQ’ya sahip olan okuyucularımızın telefonlarında yaşadıkları sorunları gidermelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen birçok üstün özelliğe sahip bir amiral gemisi. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG V40 ThinQ cihazını açmamaya kadar şarj etmeyeceğiz.

Bu konuda bir LG V40 ThinQ veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V40 ThinQ Açılmayan Şarj Değil Nasıl Onarılır

Sorun: LG V40 ThinQ cihazım var. Yatağa gittiğimde açık bırakıp şarj ettim. Ertesi sabah kapalıydı ve açılmıyordu ve hala açılmıyordu. Ses seviyesini yükseltmeyi ve açma / kapama düğmelerini neredeyse bir dakika boyunca hiçbir yanıt olmadan bir arada tutmaya çalıştım. Bunu, SD ve SIM kartlar içeri ve dışarı, şarj kablosu takılı ve çıkarılmış halde denedim. Telefonu bilgisayara bağlamaya çalıştı ve telefona cevap vermiyor. Telefon açılmıyor. Başka bir önerin var mı? Telefon 5 haftalık. Teşekkür ederim.

Çözüm: Bu sorunu gidermek için yapmanız gereken ilk şey, telefon bataryasının yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefonu düzgün şekilde şarj etmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Telefon şarj bağlantı noktasını temizleyin

Telefon şarj portunda kir veya pisliğin sıkışabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, telefonunuz düzgün şekilde şarj olmaz. Şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyerek bu parçacıkları çıkarın.

Telefonu, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj edin.

Şarj cihazını bu senaryoda olası bir suçlu olarak ortadan kaldırmak için telefonu şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmanız gerekecektir. Mümkünse 18W Hızlı Şarj 3.0 şarj cihazı kullanın. Ayrıca, kullanacağınız şarj kablosunun farklı bir cihazda çalıştığından emin olmanız gerekir.

Telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etme

Telefonun bir duvar şarj cihazı kullanarak şarj olmaması durumunda, bilgisayarın USB portundan şarj edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde şarj edebiliyorsanız, telefon şarj portunun pinlerinden birinin hasar görmüş olması muhtemeldir.

Telefonu bir kablosuz şarj cihazı kullanarak şarj etme

Telefon yukarıda listelenen iki yöntemi kullanarak hiç şarj olmazsa, kablosuz şarj cihazı kullanma zamanı gelmiştir.

Telefonunuzun pilinin şarjı yeterli olduğunda, aşağıdaki sorun giderme adımlarına geçme zamanı gelmiştir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, telefon yazılımını yenileyecek ve geçici bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa, genellikle sorunu çözecektir. Bunu yapmak için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, yaklaşık 8 saniye sonra bırakın.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Sorunun, indirdiğiniz bir uygulamanın neden olabileceği durumlar vardır. Sorunun nedeni olup olmadığını doğrulamak için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmalısınız.

  • Telefonun kapalı olduğundan emin olun.
  • Sistem kurtarma ekranında görüntülenene kadar Sesi Azaltma düğmesini ve Güç düğmesini basılı tutun ve ardından her iki düğmeyi de bırakın.
  • Seçeneği vurgulamak için Ses seviyesi düğmelerini ve Seçmek için Güç düğmesini kullanarak Güvenli modu seçin.
  • Cihaz sol altta görüntülenen 'Güvenli mod' ile başlar.

Telefon bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Gerçekleştirmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

  • Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
  • Cihazı kapat.
  • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
  • LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
  • 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı göründüğünde, Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
  • Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.