LG V40 ThinQ Facebook Nasıl Çökme Sorununu Onarır

#LG # V40 #ThinQ, Ekim 2018’de ilk kez piyasaya sürülen premium bir üst düzey Android akıllı telefon. Bu cihaz MIL-STD-810G uyumlu ve aynı zamanda IP68 sertifikalı. 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6,4 inç P-OLED ekrana sahiptir. Üçlü arka kamera sistemi ve çift ön kamera sistemi kullanır. Kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V40 ThinQ Facebook kilitleniyor sorununu ele alacağız.

Bir LG V40 ThinQ veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG V40 ThinQ Facebook Nasıl Çökme Sorununu Onarır

Facebook şu anda dünyanın en önde gelen sosyal medya şirketidir ve Aralık 2018 itibariyle aylık aktif kullanıcıları 2,3 milyardan fazladır. Herkes hesaplarına herhangi bir bilgi işlem cihazı kullanarak erişebilir ancak en uygun yolu telefonunuzdaki bir uygulamayı kullanmaktır. Facebook uygulamasının kendisi oldukça kararlı olmasına rağmen, çökmeye devam edeceği durumlar var. Telefonunuzda bu sorun varsa, sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izlemelisiniz.

Telefon yazılımınızı güncelleyin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, telefon yazılımınız ve Facebook uygulaması arasındaki olası uyumluluk sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Telefonunuz en son yazılım sürümünü yükledikten sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeyi deneyin. Genellikle cihaz yanıt vermiyorken adım atılsa da, bu durumda telefon yazılımının yenilenmesi genellikle cihazdaki geçici bozuk verileri ortadan kaldıracağı için de önerilir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Facebook uygulaması, sorunsuz bir deneyim sağlamak için sürekli olarak kullanılan verileri depolayacaktır. Bu önbelleğe alınmış verilerin bozulma olasılığı vardır ve bu da uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olur. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları uygulayarak bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine, Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun. Uygulama bilgisi öğesine dokunun. EVET

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyemezseniz, uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız ve en son sürümü Google Play Store’dan indirmeniz yeterlidir. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre Dışı İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır öğesine dokunun ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Play Store’da tekrar arayın ve yükleyin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamanın bitirilmesi için menü seçenekleri için bekleyin. Yer boşaltın seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalara dokunun. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG V40 ThinQ Facebook’un kilitlenme sorunu devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun bir sistem aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Cihazı kapatın. Güç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG dahil) ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Telefonu kurun, ancak Facebook uygulaması dışında henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, şu anda en iyi seçeneğiniz daha fazla yardım için Facebook destek ekibiyle iletişime geçmektir. Ayrıca, resmi Facebook uygulamasının yanı sıra Facebook hesabınıza erişmenizi veya telefon tarayıcısını kullanarak hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir uygulama kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.