LG V40 ThinQ, İnternet Bağlantılı Değil

#LG # V40ThinQ, birkaç mükemmel özelliğe sahip olan geçen yıl piyasaya sunulan premium bir amiral gemisi. Bu, hem ön hem de arka tarafta Corning Gorilla Glass bulunan bir Alüminyum çerçeve kullanan IP68 sertifikalı bir cihazdır. Çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmel olan 6.4 ″ QHD + FullVision OLED ekrana sahip. Kaputun altında, telefonun kolaylıkla çoklu görev yapmasını sağlayan 6 GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V40 ThinQ ile İnternet bağlantısı olmadan Wi-Fi bağlantısı arasında kalmayacağız.

Bu konuda bir LG V40 ThinQ veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V40 ThinQ, İnternet Bağlantılı Değil

Sorun: Eşim, tatildeyken iyi bir kameralı telefon almak için yeni bir telefon (LG V40 ThinQ) satın aldı. Bu hafta ciddi bir kusuru olduğunu keşfettik. Erişim noktasında internet bağlantısı yoksa, telefon bir WiFi erişim noktasına bağlı kalmaz. Neden internet bağlantısı olmayan bir WiFi erişim noktasına bağlanmak istediğinizi merak edebilirsiniz. Bunun nedeni intranete (yerel ağ) erişmektir. Gördüğünüz gibi WiFi üzerinden Intranet'lerini kullanarak diğer özelliklerin yanı sıra misafirler arasında ücretsiz mesajlaşma imkanı sunan bir seyahat gemisindeyiz (internet erişimi yok). V40 ThinQ cihazının WiFi erişim noktasına yalnızca otomatik olarak bağlantısı kesilmeden yaklaşık 40 saniye önce bağlı kalacağını düşünüyoruz, çünkü internete erişemediğini belirledi. Bu davranış etrafında bir yol bulmaya çalışmak için her ayarı araştırdım ve test ettim, ancak şansım olmadı. Görünüşe göre bu telefon yalnızca erişmek istediğiniz tüm yerel intranet ise, internet bağlantısı olayı olan bir WiFi erişim noktasına bağlanmanıza izin verecektir.

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Bu durumda denemeniz gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, telefon yazılımınızı yeniler ve genellikle çoğu küçük yazılım sorununu giderir. Yazılım sıfırlama, cihaz kapatılıncaya kadar, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutup sonra serbest bırakın. Telefon açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Ağ ayarlarını sıfırla

Wi-Fi ağına bağlanma konusunda hala sorun yaşıyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamayı denemelisiniz. Bu adımı gerçekleştirdiğinizde Bluetooth, Wi-Fi ve hücresel ayarlarınızın varsayılan değerlerine sıfırlanacağını unutmayın.

 • Bir Giriş ekranında gezinmek için: Ayarlar> Sistem.
 • Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun
 • Ağ ayarları sıfırla'ya dokunun.
 • RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 • Ayarları Sıfırla'ya dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen sorun, en son indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Telefona Güvenli Modda başlatarak soruna neden olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, çünkü yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verilir.

 • Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 • Güvenli Mod'da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam'a dokunun.
 • Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Cihazı kapat.
 • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 • LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 • Önbelleği Sil'i seçmek için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Onaylamak için Güç düğmesine basın.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • İşlemin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

 • Cihazı kapat.
 • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 • LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 • 'Fabrika verilerine sıfırlama' belirir.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Onaylamak için Güç düğmesine basın.
 • Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle 'belirir.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bunun nedeni büyük olasılıkla gelecekteki bir güncellemeyle düzeltilmesi gereken bir yazılım sorunudur.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.