LG V40 ThinQ Metin Mesajları Nasıl Engellenir

Hayatında durmadan sana mesaj gönderecek biri var mı? Veya, almayı durdurmak istediğiniz spam göndericilerinden sık sık kısa mesaj alıyorsunuzdur. Sebepiniz ne olursa olsun, LG V40 ThinQ numaralarını bloke etmeyi gerçekten kolaylaştırıyor, sadece mesaj atmalarını engellemekle kalmıyor, sizi çağırıyor.

Ne yazık ki, birisinin size mesaj atmasını “sadece” durdurmak mümkün değildir. Aslında numarayı bir bütün olarak engellemelisiniz, yani arama veya mesajlaşma yoluyla olsun, sizinle hiç iletişim kuramazlar. Bu yöntemle ilgili güzel şey, sayının akıllı telefonunuzun kullanım ömrü boyunca engellenmiş kalmasıdır – başka bir akıllı telefona yükseltme yapmazsanız, tekrar engellemeniz gerekmez.

LG V40 ThinQ cihazınızdaki bir numarayı nasıl engelleyebileceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ettiğinizden emin olun, size nasıl yapacağımızı göstereceğiz!

Telefon Numarasını Engelleme

LG V40 ThinQ aslında sistemdeki bir telefon numarasını engellemenin birkaç farklı yoluna sahip. İlk yol, Phone uygulamasının kendisinden geçer. Telefonun altındaki kısayol çekmecesinde bulunması gereken Telefon uygulamasına dokunun. Veya Telefon uygulamasını Tüm Uygulamalar bölümünde bulabilirsiniz. İçeri girdikten sonra, Menü düğmesine gidin ve Arama Ayarları’nı seçin. Buradan, Mesajla Çağrı Engelleme ve Reddetme bölümüne ve ardından Çağrı Engelleme bölümüne gidin.

Bu bölümde, bir numara eklemek için + düğmesine basın. Rakamlarla manuel olarak ekleyebilirsiniz, ya da Rehber veya Arama Günlüğünüzden bir numara seçme seçeneği sunar. Sadece Tamam tuşuna basın; numara otomatik olarak engellenir.

Blok numaralarını Mesajlar uygulamasıyla engelleyebilirsiniz. Uygulamaya dokunun ve ardından Menü> Ayarlar> Mesaj Engelleme bölümüne gidin. Engellenen Numaralar bölümüne dokunun ve sonra bir numara eklemek için “+” düğmesine basın. Ardından, Rehber, Arama Günlüğü’nden bir numara engellemeyi seçebilir veya manuel olarak rakam ekleyebilirsiniz.

Tebrikler, bir numaranın bir daha size ulaşmasını engellediniz. İşte bu kadar kolay!

Bir numara engelini kaldırmak

Bir sayının engelini kaldırmak istiyorsanız, gerçekten çok kolay. Tek yapmanız gereken yukarıdaki adımları takip etmek, ancak Çağrı Engelleme bölümüne girdiğinizde, bunun yerine listeden bir numara sildiğinizden emin olun. Kaydırmak kadar kolay. Kaydırdığınızda, bu numara “engellenmemiş” olur ve sonra sizi istedikleri gibi arayabilir veya arayabilir.

Mesajlaşma uygulamasından sayıların engellemesini kaldırabilirsiniz. Çağrı Engelleme bölümüne atlamak ve bir numarayı hızlıca kaydırmak için yukarıdaki adımları izleyin.

Peki ya telemarketers?

Telefon pazarlamacılarının metin mesajları son derece nadir olsa da, yine de olduğuna dikkat etmek önemlidir; Ancak, bu sayıları engellemek son derece zordur. Bunun nedeni, telefon pazarlamacılarının size ulaşmak ve denemek için düzenli olarak yeni ve farklı sayılar kullanmasıdır – birini engelle ve başka birini kullan. Karşılaştığınız sorun buysa, bu aramaları ve kısa mesajları bir kez ve herkes için durdurmak için numaranızı FTC’nin Arama Kayıt Defterine ekleyebilirsiniz.

Spam gönderenlere dikkat edin

Size kısa mesaj gönderirken özellikle spam numaralarına dikkat etmeniz gerekir. Google veya operatörünüz sizin için otomatik olarak filtrelemediği sürece, size mesaj göndermelerini engellemek zordur – eğer yapmazlarsa mesajı açmaya bile değmez. Genellikle bunlar akıllı telefonunuza zarar verebilecek zararlı yazılımlar veya virüsler içerir ve mesajı açarak akıllı telefonunuza otomatik olarak yerleştirebilir. Bunları silmek de en iyisidir, çünkü bunlar da gerçekten engellenemez – aslında size mesaj gönderene kadar hangi numarayı engelleyeceğinizi bilmiyorsunuz.

Bireysel insanlar

Tek tek kişilerin zaten gördüğünüz gibi size ulaşmasını engellemek için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Sürekli olarak arayan veya mesaj attığınız bir sorunla karşılaşırsanız – muhtemelen avcı benzeri kalıpları betimleyen – bu numarayı engellemeden önce bu bilgileri yerel makamlara götürmeniz en iyisidir. Bir numarayı engellemek, en azından telefonunuzu havaya uçurmalarını bir kenara bırakmaktan yana, bu durumlarda her zaman yardımcı olmaz. Genellikle yetkilileri dahil etmek gerekli bir ilk adımdır.

Karar

Gördüğünüz gibi, LG V40 ThinQ cihazında bir kısa mesajı engellemek kolaydır. Kolayca gerçekleştirebilmeniz için çok az sayıda yol vardır, ancak ne yazık ki, metin mesajlarını “sadece” durduramazsınız. Sayının tamamını engellemelisiniz – bu, sayının artık sizi arayamayacağı veya yazılı olamayacağı anlamına gelir.