LG V40 ThinQ Mikrofon Sesi Nasıl Azaltılır

#LG # V40ThinQ, geçen sene geç saatlerde piyasaya sürülen, V serisi cihazlarda en büyük ekrana sahip premium bir Android akıllı telefon. Bu telefon 6,4 inç QHD + FullVision OLED’e sahiptir ve bu sayede çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için idealdir. Kaputun altında, 6 GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 845 işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V40 ThinQ mikrofon ses seviyesinin düşük olması sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir LG V40 ThinQ veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V40 ThinQ Mikrofon Sesi Nasıl Azaltılır

Sorun: Kilitlenmiş bir Verizon LG V40 ThinQ cihazım var. Kanada’da Rogers Kablosuz ağ kullanan 711 Speakout’da kullanıyorum, ancak bu önemli değil. Sorun, telefonun mikrofonunu çalıştıran yazılımdır (altta, telefonun altındaki kulaklık jakının yanındadır.) Bir arama yaptığımda, mikrofonum ağzımı mikrofonun tam deliğine yerleştirirsem çok düşük bir ses seviyesine ayarlanır. ve bağır, sesimin bir fısıltısı diğer telefona iletir, eğer mikrofon deliğine üflersem, akan rüzgar sesi bir fısıltı olarak iletilir .. Telefonda normal şekilde konuşursam diğer telefona ses gelmez Diğer kişiyi mükemmel bir şekilde duyabiliyorum, hoparlörü açarsam, normal olarak telefona konuşabiliyorum ve mikrofon şimdi diğer telefonun sesini konuşmacı telefonu kapalıymış gibi diğer telefona aktarıyor. kişi artık normal bir hoparlörlü telefon gibi yüksek sesle duyulabilir .. Sesimi HD kaydediciye kaydetmeyi denedim ve çalma tamamen normal, bu nedenle mikrofon donanımının iyi çalıştığı anlaşılıyor, sadece telefonla ilgili bir sorun var. Magic Jack uygulamasını veya Hat mesajlaşma ve telefonu kullanırsam, WIFI üzerinden, aynı problem. Önceden yüklenmiş telefon uygulamasını telefon GSM şebekesi üzerinden kullanırsam, aynı sorun olur ancak HD kayıt cihazında sorun yok. Bu yöntemle, sorunun, kullanıcıya ayarlanabilir bir ses seviyesi ayarı vermeyen yazılımla ilgili olduğunu ve telefonumun çalışmasını sağlamak için ince ayar yapabildiğim tek kontrolün, telefonun çalışmasını sağlayan hoparlör düğmesini kullandığını gördüm. Hiçbir şeyden normale mic ses. Bu sorun bir Verizon sorunu gibi görünüyor, çünkü Verizon’da bu konuda bir forum var, ancak çözülemedi. Verizon forumunun dışında bu sorunu yaşayan diğer LG kullanıcılarının da olduğunu belirtmek isterim. Google’ı devre dışı bıraktım, bu yüzden google açık değil. Bu Verizon telefonunun kilidinin açık olmasına rağmen, telefonu Kanada 711 SIM kartımla kurduğumda şunu belirten bir mesaj geldiğini belirtmek zorundayım: Bu bir Verizon SIM değil. Aynı telefonumu yeniden başlattığımda da oluyor. Sonra telefon tamamen açıldığında, test ettiğim her şey dahil. telefon şebekesi, wifi, kamera, el feneri, bazı uygulamalar, hepsi normal çalışıyor. Tek sorun, mikrofon tüm telefon uygulamaları için çok düşük bir ses seviyesine ayarlanmış olan telefon. Bunun altına girmeme yardım eder misin acaba? Bir yazılım hatası gibi görünüyor.

Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu telefon orijinal olarak Verizon şebekesinde kilitli olduğundan, telefon yazılımını güncellemek için bir bilgisayar kullanmanızı öneririm.

    LG Bridge için uyumlu yazılımı http://www.lg.com/us/support/software-firmware-drivers adresinden PC’nize indirin, kurun ve açın. Verilen USB kablosunu kullanarak PC’yi bağlayın. cihaz bildirim panelini aşağı sürükleyin ve USB bildirim> Medya cihazı (MTP) öğesine dokunun. PC’de, LG Bridge uygulamasında, Yazılım güncelleme sekmesinde, Yazılım güncellemesi> öğesine dokunun, uygulama güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Güncelleme varsa , güncelleme hakkında bir mesaj görünecektir. Güncelleştirmeyi yüklemek için Başlat’ı tıklayın. Güncelleme tamamlanana kadar cihazı PC’den çıkarmayın.

Telefon en yeni yazılım sürümünde çalıştığında, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını gerçekleştirme zamanı.

Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlama yapmaktır. Bu, telefon yazılımınızı yeniler ve genellikle çoğu küçük yazılım sorununu giderir. Yazılım sıfırlama, cihaz kapatılıncaya kadar, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutup sonra serbest bırakın.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen sorun, en son indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Telefona Güvenli Modda başlatarak soruna neden olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, çünkü yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verilir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç kapalı tuşunu basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, cihazınızın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin beklemesi. Boş alan açın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış veriler, Klip tepsi geçici dosyaları, CameraTap gelen Ham dosyaları Sil> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini ve böylece devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemenin en iyisi olduğunu unutmayın.

    Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce verileri dahili hafızaya yedekleyin. Ana ekrandan, Ayarlar. “Genel” sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, SD kartı sil onay kutusuna dokunun. – Tümünü sil – RESET

Ayrıca, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.

    Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Gç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıda belirtilen adımları uyguladıktan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, bu zaten hatalı donanım bileşenlerinden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.