LG V40 ThinQ rastgele yeniden başlatma sorunu nasıl düzeltilir

Can sıkıcı sorunlardan biri LG V40 ThinQ kullanıcılarının yaşayabileceği rastgele yeniden başlatma sorunudur. Bu sorun giderme makalesi size sorunun nasıl çözüleceğini gösterecektir.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: LG V40 ThinQ rastgele yeniden başlatma sorununu nasıl çözebilirim

Telefon bir LG V40 ThinQ. 2 hafta öncesine kadar harika çalıştı. Sorun, telefonun sık sık yeniden başlatılması veya donması ve yanıt verebilmesi için yumuşak bir yeniden başlatma (güç ve ses seviyesini azaltma) yapmalıyım. Yumuşak yeniden başlatmanın ardından bazen kilit açma işlemi sırasında donar. Kilit açma sırasında donarsa ısınır ve pil çabuk boşalır. hala günde birkaç kez yeniden başlatılıyor veya donuyor. Bazen 10 dakika arayla bazen 12 saat boyunca iyi. Bu giderek daha kötüleşiyor gibi görünüyor (daha sık). Bu telefon çöp kutusuna hazır mı? Kardeşim pili değiştirmeyi önerdi ancak $ 'ı kaybedilmiş bir davaya sokmak istemiyorum.

Çözüm : Bu durumda sizin için temel kaygınız, sorunun nedenini bulmaktır. Soruna neyin neden olduğunu bilmenin doğrudan bir yolu olmadığından, bir dizi sorun giderme adımı yapmanız gerekecektir. Aşağıda yapabileceğiniz sorun giderme adımları verilmiştir.

Zorla yeniden başlatma

Rastgele yeniden başlatma sorunu bazen geçici hataların bir ürünü olabilir. Bu tür hatalar mevcut Android oturumuna bağlanabilir, böylece sistemi yenilemek sorunu çözebilir. Sizin durumunuzda, RAM'i temizlemek ve olası hataları gidermek için cihazı yeniden başlatmaya zorlamanızı öneririz. Cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt'ı aynı anda basılı tutun, yaklaşık 8 saniye sonra bırakın. Bu, telefonunuzu normalde olduğu gibi yeniden başlatacak, ancak hafızası yenilenecek ve uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenecek. Sorun bundan sonra devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları yüklemek için sistem önbelleği adı verilen geçici dosyalar kullanır. Bazen bu önbellek bozulur ve bu da performans sorunlarına ve diğer sorunlara neden olabilir. Cihazınızda sistem önbelleği sorunu olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü temizlemenizi öneririz. İşte nasıl:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. Genel sekmesine dokunun.
 3. Depolama öğesine dokunun.
 4. Dahili depolama'ya dokunun.
 5. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin.
 6. Boş alan aç'a dokunun.
 7. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun.
 8. Aşağıdaki seçenekleri seçin:
  • Önbelleğe alınmış veriler
  • Tepsinin geçici dosyalarını klibi
  • Kameradan gelen ham dosyalar
 9. Sil'e dokunun.
 10. SİL'e dokunun.
 11. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Güvenli Modda gözlemleyin

Bazen indirilen bir uygulama Android veya diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Cihazınızın kendi kendine kapanmaya devam etmesinin nedeni bu olabilir. Kötü bir uygulama sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli moda getirmeyi deneyin.

 1. Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 2. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 3. Güvenli Mod'da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam'a dokunun.
 4. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.
 5. Telefonu gözlemleyin ve sorunun dönüp dönmediğini kontrol edin.

LG V40 ThinQ cihazınız güvenli modda çalışıyorsa ancak normal moda önyüklendiğinde düzensiz durumuna geri dönüyorsa, bu kötü bir uygulama sorununun kesin bir işaretidir. Hangi uygulamaların suçlu olduğunu bilmek için eleme yöntemini kullanmak istiyorsunuz. İşte nasıl:

 1. LG V40 ThinQ cihazınızı güvenli modda başlatın.
 2. Telefonu gözlemleyin ve sorunu kontrol edin.
 3. LG V40 ThinQ cihazınız kendiliğinden yeniden başlamazsa, kötü bir uygulama sorununuz olduğunu gösterir.
 4. Soruna neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı kaldırın.
 5. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin (telefonu tekrar izleyin).
 6. Telefon hala düzgün çalışmıyorsa, 1-5. Adımları tekrarlayın.

Aşırı ısınmayı kontrol et

Akıllı telefonlar, belirli bir iç sıcaklığa ulaşıldığında yeniden başlatmak için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, telefonunuz çok ısınırsa aşırı ısınma olabilir. Telefonunuz kendiliğinden yeniden başlamadan önce LG V40 ThinQ cihazınızın rahatsız edici derecede ısındığını fark ettiniz mi? Olursa, o zaman bir şey aşırı ısınmasına neden olmalı.

Bu durumda aşırı ısınma sorun değil. Sorunun altına almak istiyorsanız, cihazın aşırı ısınmasına neyin neden olduğunu bulmanız gerekir. Genel bir ipucu olarak, yaptığınız belirli bir işlemi not alabilirsiniz. Örneğin, telefonunuz bir oyun oynarken donar, aşırı ısınır ve yeniden başlarsa, bu uygulama sorunun nedeni olabilir. Sistemden silmeyi deneyin ve ne olduğunu kontrol edin.

Fabrika ayarları

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramadıysa, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için silmek istiyorsunuz. Kişisel verilerinizi kaybetmemek için vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınızı varsayılan ayarlarına döndürür ve cihazınızın dahili hafızasına kaydedilen tüm dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Cihazınızı fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızla ilgili aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 4. LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 5. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı göründüğünde, Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Geçici çözüm: antivirüs yükleyin

Bazı durumlarda donma ve rastgele yeniden başlatma sorunları, kötü amaçlı yazılım veya virüslerden kaynaklanabilir. LG V40 ThinQ cihazınızın virüslerden etkilenme olasılığını en aza indirmek için, bazen rastgele önyükleme sorunlarına neden olabilir, her zaman iyi bir antivirüs uygulamasının kurulu olduğundan emin olun. Virüs enfeksiyonunu önlemede% 100 etkili olmamakla birlikte, hiç olmadığından daha iyidir. Yalnızca yalnızca bir virüsten koruma uygulaması yüklediğinizden emin olun. Bu tür uygulamalar söz konusu olduğunda, birden fazla uygulamaya sahip olmak iyi bir fikir değildir.

Geçici çözüm: pili kalibre edin

Bazen, Android gerçek pil seviyelerinin izini kaybedebilir. İşletim sistemini doğru bir şekilde pil seviyesi değerleri alacak şekilde yeniden ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

 1. Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir.
 2. % 100'e ulaşana kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha prizden çıkarmayın ve şarj sırasında kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
 4. Cihazı yeniden başlatın.
 5. Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın.
 6. 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

   • Sorun: LG V40 ThinQ rastgele yeniden başlatma sorununu nasıl çözebilirim
   • Zorla yeniden başlatma
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Güvenli Modda gözlemleyin
   • Aşırı ısınmayı kontrol et
   • Fabrika ayarları
   • Geçici çözüm: antivirüs yükleyin
   • Geçici çözüm: pili kalibre edin
  • Bizimle meşgul