LG V40 ThinQ Uçak Modunda Stuck Nasıl Onarılır

#LG # V40 #ThinQ, birkaç mükemmel özelliğe sahip olan geçen yıl piyasaya sunulan premium bir Android cihazdır. Bu, ön ve arkada Corning Gorilla Glass bulunan Alüminyum çerçeveden yapılmış IP68 dereceli bir cihazdır. Kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 845 işlemci varken 6.4 inç P-OLED ekran kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, uçak modu sorununda sıkışmış LG V40 ThinQ ile mücadele edeceğiz.

Bu konuda bir LG V40 ThinQ veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V40 ThinQ Uçak Modunda Stuck Nasıl Onarılır

Sorun: Merhabalar, takılı kalmış uçak modu sorununu yaşıyor gibiyim. Aslında tıkladığımda etkinleştirmek isteyip istemediğimi soruyor ya da ayarlara girersem kapalı gösteriyor. Ama yukarıdan aşağı doğru kaydırdığımda, yarı yarıya kadar gösteriyor (tam etkin olduğunda olduğu gibi tam mavi yerine simge mavi soluyor) Güvenli modu denedim, sıfırlama, hatta fabrika ayarlarına sıfırlama, ancak hiçbir şey çalışmaz. Neyse ki wifi çalışıyor, ancak ağ bilgisinin sağ üstte olması gereken yerde, içinde bir çizgi bulunan bir daire var. Bu sadece bugün yiyecek almaya giderken kendiliğinden oldu.

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, ilk önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, indirdiğiniz ve yüklediğinizden emin olun.

Şu anda yapacağımız şey, bunun bir yazılım sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Bu sorun için önerilen aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yumuşak Sıfırlama Gerçekleştirin

Telefonunuz yanıt vermediğinde, yapılacak en iyi şey yazılım sıfırlamasıdır. Bu, telefon yazılımınızı yenileyeceği ve genellikle çoğu küçük yazılım sorununu gidereceği için bu durumda da işe yarar. Yazılım sıfırlama, cihaz kapatılıncaya kadar, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutup sonra serbest bırakın. Telefon açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Farklı bir SIM kart kullanmayı deneyin

Bu sorunun hatalı SIM'den kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için yeni bir SIM kart kullanmayı deneyin. Ayrıca, şebeke sinyal alımının iyi olduğu bir alanda olduğunuzdan emin olmalısınız.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen sorun, en son indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Telefona Güvenli Modda başlatarak soruna neden olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, çünkü yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verilir.

 • Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 • Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 • Güvenli Mod'da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam'a dokunun.
 • Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

 • Cihazı kapat.
 • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 • LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 • Önbelleği Sil'i seçmek için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Onaylamak için Güç düğmesine basın.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • İşlemin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

 • Cihazı kapat.
 • Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 • LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 • 'Fabrika verilerine sıfırlama' belirir.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Onaylamak için Güç düğmesine basın.
 • Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle 'belirir.
 • Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 • Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmeyi başaramazsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.