LG V40 ThinQ’da yinelenen metinler sorunu nasıl düzeltilir

LG V40 ThinQ’da mükerrer metin sorunu alıyor musunuz? Şansınız var, çünkü bu makalede tam olarak çözmeye çalıştığımız şey bu. Bu sorunu tanımayı ve çözmeyi deneyebileceğiniz çözümleri bulun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

LG V40 ThinQ’da yinelenen metinler almaya devam ederseniz ne yapmalısınız?

Bazı LG V40 kullanıcılarından, yinelenen iletilerle ilgili sorunları olan bazı mektuplar alıyoruz. İşte bunun tipik bir örneği:

Chomps uygulamasından gelen yinelenen metin mesajları alıyorum. Bu, Kasım 2018’de aldığım yeni bir telefon ve LG V20 olan eski telefonumla aynı sorunu yaşıyordu. Üçüncü taraf uygulamalarını sildiğim ve stok uygulamaları, Message and Message + kullandığım ve herhangi bir sorun yaşamadığım için bunun taşıyıcıyla ilgili bir sorun olmadığını biliyorum. Ayrıca güvenli moddayken de kullandım ve hiçbir sorun bulunamadı. Bir kerede aynı iletileri 14 defada aldım. Chomps’ta önbellek ve verileri temizlemeyi denedim. Hatta diğer 3. taraf uygulamalarını kullandı ve aynı yinelenen metin sonuçlarını aldı. Üçüncü taraf uygulamalarının bunu yapmasının bir nedeni var mı? Stok uygulamalarının, çoğunlukla, hala güncellemeleri aradığını ve durdurmaya zorlamak zorunda olduğunu biliyorum. Emin değilim neden dups alıyorum olurdu. Onlar da sadece kullandığım uygulama onları alır metinleri almıyorlar devre dışı bırakılır. Herhangi bir yardım mutluluk duyacağız !!

Bu tür bir sorunu gidermek kolay değildir ve düzeltilmesi için bir dizi adım gerektirir. Aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak bu durumda neler yapabileceğinizi öğrenin.

Zorla yeniden başlatma

Sistemi yenilemek, yapmak istediğiniz ilk şey olmalıdır. Temel olarak, tüm sistemi yenilemenin yanı sıra belleği (RAM) temizlemek için bir “pil çekme” efektini simüle etmek istersiniz. Bir cihaz uzun süre çalışır durumda bırakıldığında gelişen geçici hatalar bazen bu şekilde giderilir. Bunu denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları yüklemek için sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bazen, bu önbellek bozulur ve bu da performans sorunlarına ve diğer sorunlara yol açabilir. Cihazınızda sistem önbellek sorunu olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü temizlemenizi öneririz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. Yer boşaltın öğesine dokunun. Kameradaki dosyalar Delete (Sil) ‘e dokunun DELETE (Sil)’ e dokunun.

Eski ileti dizilerini sil

Belirli bir numaradan veya kişiden yalnızca yinelenen metinler veya mesajlar alıyorsanız, söz konusu konuşmayla ilişkili bir hata olabilir. Bunun doğru olup olmadığını anlamanın en iyi yolu bu konuyu silmektir. Bu, telefonu yeni bir iş parçacığı oluşturmaya ve umarım hatayı düzeltmeye zorlar. Bunun yanı sıra, uygulamanın diğer işlemler için ihtiyaç duyabileceği bazı depolama alanlarını da temizler.

Uygulama önbelleğini temizle

Kullandığınız uygulamada bir sorun olabilir. Bu uygulamadaki sorunları gidermek için önce önbelleğini temizlemek istiyorsunuz. Android gibi, uygulamalar da verimli bir şekilde çalışmak için önbellek adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bu önbellek bozulduğunda veya eskimişse, yaşadığınız dosya gibi sorunlara neden olabilir

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler üzerine dokunun. Uygulama bilgisi öğesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Bu seçenek bazı uygulamalar için mevcut olmayabilir. Mesajlaşma uygulamanızdaki önbelleği temizlemek için bir düğme yoksa, aşağıdaki bir sonraki sorun giderme adımına geçin.

Mesajlaşma uygulamasını varsayılanlara geri döndürme

Bazen, bir mesajlaşma uygulaması sorununu çözmek için daha sert bir adım atılır. Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey işe yaramazsa uygulamanın verilerini sildiğinizden emin olun. Bu, uygulamayı fabrika durumuna döndürecektir. Ayrıca tüm metinlerinizi ve MMS’lerinizi de silecektir. Kaybetmek istemiyorsanız, onları önceden yedeklediğinizden emin olun.

LG V40 ThinQ uygulama verilerini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler üzerine dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye dokunun. Cihazı yeniden başlatınSorunu kontrol edin.

Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol edin

Stok mesajlaşma uygulamasını veya varsayılan LG mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsanız, sorunun kötü bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanmış olması mümkündür. Kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirmeyi deneyin ve ne olduğunu görün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde Tamam’a dokunun. Cihazınız yeniden başladıktan sonra cihazın alt kısmında Güvenli mod görüntülenir. Telefonu birkaç gün gözlemleyin ve sorunu kontrol edin.

LG V40 ThinQ güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu, indirdiğiniz hiçbir uygulamanın kullanılamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, mesajlarınız normal çalışıyorsa ve telefonunuz güvenli moddayken yinelenen bir şey yoksa, bu üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğu anlamına gelir. Düzensiz uygulamayı tanımlamak için:

  LG V40 ThinQ’nuzu güvenli moda getirin.Telefonunuzu kontrol edin ve sorunu kontrol edin. Sorun oluşmazsa, bu, kötü bir uygulama sorununuz olduğunu gösterir. Soruna neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı kaldırın. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. hala çalışmıyorsa, 1-5. adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Cihazınızın ağ ayarlarını temizlemek, herhangi bir ağ sorunu için temel bir sorun giderme adımıdır. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın Sistem’e dokunun. Yeniden başlat ve sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Fabrika ayarları

Sorunu çözmek için daha ciddi bir sorun giderme adımı gerekebilir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri yardımcı olmadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazı silmeyi düşünün. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına geri döndürür, umarım soruna neden olan hatayı temizler.

  Ana sıfırlama gerçekleştirmeden önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin Cihazı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. Sesi kısma düğmesi. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yeni bir uygulama deneyin

Sorun bu noktada hala çözülmediyse, yeni bir mesajlaşma uygulaması denemeyi düşünmelisiniz. Mevcut uygulamada kodlama sorunu olabilir. Ne yazık ki, bu konuda yapabileceğiniz çok şey yok. Yapabileceğiniz şey, söz konusu uygulamayı muhtemelen çalışan bir uygulama ile değiştirmektir. Kullanabileceğiniz birçok iyi alternatif var. Google’ın kendi Android Mesajları ile başlayabilirsiniz.

Şebeke operatörünüze başvurun

Yukarıdaki sorun giderme işlemlerinin hiçbiri işe yaramazsa, yapmanız gereken son şey şebeke operatörünüze bunu bildirmektir. Soruna neden olan hesap veya ağla ilgili bir sorun olabilir. Bunlar genellikle bir şey yapma yeteneğinizin ötesindedir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.