LG V40 ThinQ'da yinelenen metinler sorunu nasıl giderilir

LG V40 ThinQ'da yinelenen metinler yayınlanıyor mu? Bu makalede tam olarak anlatmaya çalıştığımız gibi şanslısınız. Bu sorunu tanımayı ve çözmeyi deneyebileceğiniz çözümleri öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

LG V40 ThinQ cihazında yinelenen metinler almaya devam ederseniz ne yapılmalı?

Yinelenen mesajlarla ilgili sorunları olan bazı LG V40 kullanıcılarının bazı mektuplarını alıyoruz. İşte buna tipik bir örnek:

Chomps uygulamasından gelen çift metin mesajları alıyordum. Bu, 2018 yılının kasım ayında aldığım yeni bir telefon ve LG V20 olan eski telefonumla aynı problemi yaşıyordum. Taşıyıcı ile ilgili bir sorun olmadığını biliyorum çünkü 3. parti uygulamaları sildim ve stok uygulamaları, Message ve Message + kullanıyordum ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ayrıca, güvenli moddayken ve hiçbir sorun bulunmadığında bunları da kullanın. Bir seferde aynı mesajı 14 defada aldım. Chomps’ta önbellek ve veri temizlemeyi denedim. Hatta diğer 3. parti uygulamaları kullandı ve aynı kopya metin sonuçlarına ulaştı. 3. parti uygulamalarının bunu yapmasının bir nedeni var mı? Biliyorum ki, çoğu uygulamada hisse senedi uygulamaları hala güncellemeleri arıyor ve durdurmaya zorlamak zorunda. Kararımı almamın sebebinin bu olup olmadığından emin değilim. Onlar sadece metin almadığım yerlerde devre dışı bırakılırlar, sadece kullandığım uygulama onları alır. Herhangi bir yardım takdir edilecektir!

Bu tür sorunların giderilmesi basit değildir ve düzeltilmesi gereken birkaç adım gerekir. Aşağıdaki önerilerimizi takip ederek bu durumda ne yapabileceğinizi öğrenin.

Zorla yeniden başlatma

Sistemi yenilemek, yapmak istediğiniz ilk şey olmalıdır. Temel olarak, hafızayı (RAM) silmek ve tüm sistemi yenilemek için “batarya çekme” nin etkilerini simüle etmek istiyorsunuz. Bir aygıt uzun süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan geçici hatalar bazen bu şekilde giderilir. Bunu denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Güç + Sesi Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları yüklemek için sistem önbelleği adı verilen geçici dosyalar kullanır. Bazen bu önbellek bozulur ve bu da performans sorunlarına ve diğer sorunlara neden olabilir. Cihazınızda sistem önbelleği sorunu olup olmadığını kontrol etmek için önbellek bölümünü temizlemenizi öneririz. İşte nasıl:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. Genel sekmesine dokunun.
 3. Depolama öğesine dokunun.
 4. Dahili depolama'ya dokunun.
 5. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin.
 6. Boş alan aç'a dokunun.
 7. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun.
 8. Aşağıdaki seçenekleri seçin:
  • Önbelleğe alınmış veriler
  • Tepsi geçici dosyalarını klibi
  • Kameradan gelen ham dosyalar
 9. Sil'e dokunun.
 10. SİL'e dokunun.
 11. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Eski konuşmaları sil

Belirli bir numaradan veya kişiden yalnızca yinelenen metinler veya mesajlar alıyorsanız, bu belirli bir konuşmayla ilgili bir hata olabilir. Bunun doğru olup olmadığını anlamanın en iyi yolu bu parçayı silmek. Bu, telefonu yeni bir iş parçacığı oluşturmaya ve umarım hatayı düzeltmeye zorlar. Bunun dışında, uygulamanın diğer işlemler için ihtiyaç duyabileceği bazı depolama alanını da temizler.

Uygulama önbelleğini temizle

Kullanmakta olduğunuz uygulamada bir sorun olabilir. Bu uygulamayı gidermek için önce önbelleğini temizlemek istiyorsunuz. Android gibi uygulamalar da verimli çalışmak için önbellek adı verilen geçici dosyaları kullanır. Bu önbellek bozulduğunda veya eski olduğunda, yaşadığınız gibi sorunlara neden olabilir

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Mesajlaşma uygulamanızı bulun ve ona dokunun.
 5. Depolama öğesine dokunun.
 6. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Bu seçenek bazı uygulamalar için geçerli olmayabilir. Mesajlaşma uygulamanızdaki önbelleği temizleyen bir düğme yoksa, aşağıdaki bir sonraki sorun gidermeye geçin.
 7. Cihazı yeniden başlatın
 8. Sorunu kontrol et.

Mesajlaşma uygulamasını varsayılanlara döndür

Bazen, bir mesajlaşma uygulaması sorununu çözmek için daha sert bir adım atar. Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey işe yaramazsa, uygulamanın verilerini sildiğinizden emin olun. Bu, uygulamayı fabrika durumuna döndürür. Aynı zamanda tüm metinleri ve MMS'leri de silecektir. Onları kaybetmek istemiyorsanız vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

LG V40 ThinQ uygulama verilerini silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Mesajlaşma uygulamanızı bulun ve ona dokunun.
 5. Depolama öğesine dokunun.
 6. Verileri temizle öğesine dokunun.
 7. Cihazı yeniden başlatın
 8. Sorunu kontrol et.

Kötü üçüncü taraf uygulamasını kontrol et

Stok mesajlaşma uygulamasını veya varsayılan LG mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsanız, soruna kötü bir üçüncü taraf uygulaması neden olabilir. Kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirmeyi deneyin ve ne olduğunu görün. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 2. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 3. Güvenli Mod'da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam'a dokunun.
 4. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.
 5. Telefonu birkaç gün gözlemleyin ve sorunu kontrol edin.

Siz LG V40 ThinQ güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu, indirdiğiniz herhangi bir uygulamanın kullanılamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, mesajlarınız normal çalışıyorsa ve telefonunuz güvenli moddayken çift kopya yoksa, bu üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğu anlamına gelir. Düzensiz uygulamayı tanımlamak için:

 1. LG V40 ThinQ cihazınızı güvenli modda başlatın.
 2. Telefonu gözlemleyin ve sorunu kontrol edin.
 3. Sorun olmazsa, kötü bir uygulama sorununuz olduğunu gösterir.
 4. Soruna neden olabileceğini düşündüğünüz bir uygulamayı kaldırın.
 5. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 6. MMS hala çalışmıyorsa, 1-5. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Cihazınızın ağ ayarlarını silmek, herhangi bir ağ sorunu için önemli bir sorun giderme adımıdır. İşte böyle yapılır:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Sistem'e dokunun.
 3. Yeniden başlat ve sıfırla üzerine dokunun.
 4. Ağ ayarları sıfırla'ya dokunun.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 6. Ayarları Sıfırla'ya dokunun.

Fabrika ayarları

Sorunu çözmek için daha sert bir sorun giderme adımı gerekebilir. Yukarıdaki adımların hiçbiri şu ana kadar yardımcı olmadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazı silmeyi düşünün. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürür, soruna neden olan hatayı temizler.

 1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 4. LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 5. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı göründüğünde, Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yeni bir uygulamayı dene

Sorun bu noktada hala çözülmemişse, yeni bir mesajlaşma uygulaması denemeyi düşünmelisiniz. Mevcut uygulama ile kodlama sorunu olabilir. Ne yazık ki, bu konuda yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Yine de yapabileceğiniz şey, söz konusu uygulamayı muhtemelen çalışan bir uygulamayla değiştirmek. Kullanabileceğiniz birçok iyi alternatif var. Google’ın Android Mesajlarıyla başlayabilirsiniz.

Şebeke operatörünüze başvurun.

Yukarıdaki sorunların hiçbiri işe yaramazsa, yapmanız gereken en son şey şebeke operatörünüze söylemektir. Soruna neden olan hesap veya ağla ilgili bir sorun olabilir. Bunlar genellikle bir şeyler yapma yeteneğinin ötesinde.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • LG V40 ThinQ cihazında yinelenen metinler almaya devam ederseniz ne yapılmalı?
   • Zorla yeniden başlatma
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Eski konuşmaları sil
   • Uygulama önbelleğini temizle
   • Mesajlaşma uygulamasını varsayılanlara döndür
   • Kötü üçüncü taraf uygulamasını kontrol et
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Fabrika ayarları
   • Yeni bir uygulamayı dene
   • Şebeke operatörünüze başvurun.
  • Bizimle meşgul