LG V50 ThinQ 5G Cep Telefonu Şebekesi Müsait Değil Nasıl Düzeltilir?

#LG # V50ThinQ5G, geçen Mayıs 2019’da piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, daha hızlı bir mobil İnternet hızı sağlayan 5G ağına bağlanabiliyor. Hem ön hem de arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci iken 6.1 inçlik bir QHD + FullVision OLED ekran kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, mevcut olmayan LG V50 ThinQ 5G mobil ağını ele alacağız.

Bu konuda bir LG V50 ThinQ 5G veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V50 ThinQ 5G Cep Telefonu Şebekesi Müsait Değil Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve kurmalısınız. Taşıyıcı ile ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle taşıyıcıyla ilgili bağlantı hatalarını giderir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Taşıyıcınızın hiç alım alamayacağı belirli alanlar var. Bu bölgedeyken telefonunuz genellikle mobil şebekede bulunmaz hatayı alır. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun güçlü bir sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakınınızda ağ sorununun neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmak için yakınınızda aynı sorunu olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Kesinti olması durumunda, bu konuyla ilgili olarak operatörünüze başvurmalısınız.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını daha da geliştirmek için sürekli kullanılan verileri saklar. Bu veriler bazen bu soruna neden olabilecek şekilde bozulabilir. Bu durumda telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Yapmak isteyeceğiniz, cihazdaki bozuk geçici verileri ortadan kaldıracak olan telefonu yeniden başlatmaktır. Bu aynı zamanda, bu durumda yardımcı olacak olan şebekeyle telefon bağlantısını da sıfırlar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

LG V50 ThinQ 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

SIM kartın neden olduğu sorun olasılığını ortadan kaldırmalısınız. Bu bir SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, sonra telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın.

Kendi ülkenizdeyseniz, telefonun dolaşım durumunun kapalı olduğundan emin olmak istersiniz. Bu, farklı bir ülkeden yeni dönmüş ve hala cihazın dolaşım durumunu etkinleştiren gezginler için geçerlidir.

  Ayarlar seçeneğini seçin ve Şebeke Seç’e ilerleyin ve Mobil şebekeler seçeneğini belirleyin.

LG V50 ThinQ 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, uçaktayken sık sık etkinleştirilen bir ayardır. Bu durum açıkken, telefonunuz herhangi bir kablosuz sinyal almaz veya iletmez, böylece uçak elektronik cihazlarına müdahale etmeyecektir. LG V50 ThinQ 5G cep telefonu şebekesi kullanım dışı durumuyla karşı karşıya kalırsanız, uçak kipinin kapalı olduğundan emin olmalısınız veya açık konumdaysa bu anahtarı açmayı deneyebilirsiniz.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Telefonunuzdaki yanlış bir şebeke ayarları genellikle şebekeye bağlanmasını önler. Telefonunuzun doğru ağ ayarlarını kullandığından emin olmak için, bunu sıfırlamayı denemelisiniz.

  Ayarlar’a gidin, ardından SistemTap Yeniden Başlat ve ResetTap Ağ ayarları sıfırlandı. İstenirse PIN’i girin. Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

LG V50 ThinQ 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunlarından dolayı olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç kapalı tuşunu basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, cihazınızın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

LG V50 ThinQ 5G cep telefonu şebekesi kullanılabilir durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu durum zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.