LG V50 ThinQ 5G Nasıl Metin Mesajları Sorunu Gönderemezsiniz

#LG # V50ThinQ5G, geçen Mayıs 2019’da piyasaya sürülen ve daha hızlı bir mobil İnternet hızı sağlayan 5G ağına bağlanabilen premium bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass içeren bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 6.1 inç QHD + FullVision OLED ekran ile birlikte gelirken, kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG V50 ThinQ 5G’nin kısa mesaj gönderememesi sorununu ele alacağız.

Bir LG V50 ThinQ 5G veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG V50 ThinQ 5G Nasıl Metin Mesajları Sorunu Gönderemezsiniz

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından birini gerçekleştirmeden önce telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizde iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın

Operatörünüzün resepsiyon almayacağı bazı alanlar olacaktır. Bu alandaysanız, arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzda güçlü bir ağ sinyali olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu sorun genellikle, telefona kaydedilen geçici verilerin bozulmasından kaynaklanabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım, telefonun şebekeyle olan bağlantısını da gidererek sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

LG V50 ThinQ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

SIM kartınızı kontrol edin

Bu soruna telefonun SIM kartındaki bir sorun da neden olabilir. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Mesajlaşma uygulamasında depolanan verilerin bozulabileceği ve bu soruna neden olabileceği zamanlar vardır. Bunu düzeltmek için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine, Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun. Uygulama bilgisi öğesine dokunun. EVET

LG V50 ThinQ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen bu soruna Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama neden olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde Tamam’a dokunun. Cihazınız yeniden başladıktan sonra cihazın alt kısmında Güvenli mod görüntülenir. ekran.

Bu modda kısa mesaj gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Sorunun telefonunuzdaki yanlış ağ ayarlarından kaynaklandığı durumlar olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Kayıtlı bağlı bağlantılar silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları sıfırlanacak Ağ seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır. Tercih edilen mobil ağ türü en iyi olarak ayarlanacaktır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  Herhangi bir ana ekrandan, Ayarlar’ı bulmak için dokunun ve dokunun. Genel sekmesini seçin veya Sıfırla öğesine dokunun ve Ağ ayarları sıfırla> AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Ayarları sıfırlayın. tamamlandı.

LG V50 ThinQ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bir bölümünde saklanan geçici veriler bazen bozulabilir. Bu durumda cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü temizlemeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamanın bitirilmesi için menü seçeneklerini bekleyin. Yer boşaltın seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalara dokunun. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar Sil> SİL üzerine dokunun.

LG V50 ThinQ 5G’nin kısa mesaj gönderemediğinden emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefon hala kısa mesaj gönderemiyorsa gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın, bu nedenle devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemek en iyisidir.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki verileri yedekleyin.Ana ekrandan Ayarlar kısmından ‘Genel’ sekmesine dokunun. Yeniden başlat ve sıfırla öğesine dokunun.Veri verilerini sıfırla öğesine dokunun. – Tümünü sil – SIFIRLA

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini donanım tuşlarını kullanarak da yapabilirsiniz.

  Ana sıfırlama gerçekleştirmeden önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin Cihazı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

Sıfırlama işleminden sonra sorun devam ederse, bu sorunla ilgili olarak servis sağlayıcınıza başvurun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.