LG V50 ThinQ 5G Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

#LG # V50ThinQ5G, daha hızlı bir mobil İnternet hızı sağlayan 5G ağına bağlanabilme yeteneğine sahip, geçen Mayıs 2019’da piyasaya sürülen en son Android akıllı telefon modellerinden biridir. Hem ön hem de arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci iken 6.1 inçlik bir QHD + FullVision OLED ekran kullanıyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V50 ThinQ 5G nem algılanan hata sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir LG V50 ThinQ 5G veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V50 ThinQ 5G Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Bu mesajın telefonunuzda görüntülendiğini görebileceğiniz zamanlar vardır “USB portunda nem algılandı. Şarjı hemen durdurun ve USB kablosunu çıkarın. USB bağlantı noktasının ve şarj kablosunun şarj etmeden önce tamamen nemsiz olduğundan emin olun ”. Bu, genellikle şarj bağlantı noktası ıslakken telefonunuzda görünür. İşlem sırasında cihazınız zarar görebileceğinden, bu olduğunda telefonunuzu şarj edemezsiniz. Yapmak isteyeceğiniz şey, telefonunuzun dış kısmını kuru bir bezle silmeniz ve ardından telefon şarj bağlantı noktasındaki nemi gidermek için bir saç kurutma makinesi kullanmaktır. Ayrıca telefonu birkaç saat serin ve kuru bir yere yerleştirerek nemin doğal olarak buharlaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefon kuruduktan sonra hala hata mesajı alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ederse veya telefon su ile temas etmemiş olsa bile gerçekleşirse, aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefon yazılımınızın güncellendiğinden emin olun

Telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Ancak bu veriler bazen bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Bu suçlu ise, yumuşak bir sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra, LG V50 ThinQ 5G nem tespitinde hata sorunu olup olmadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olma ihtimali vardır. Bu genellikle uygulamada bazı hatalar olduğunda veya telefonunuzla uyumluluk sorunları olduğunda olur. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat ve yeniden başlat’a dokunun.

LG V50 ThinQ 5G nem tespitinde hata olup olmadığını hala kontrol edin. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

LG V50 ThinQ 5G nem tespitinde hata olup olmadığını hala kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların giderilmemesi durumunda LG V50 ThinQ 5G nem tespitinde hata sorunu devam ederse, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlem sırasında bu işlem silinir.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.