LG V50 ThinQ 5G Şarj Olmayacak Sorun Nasıl Onarılır

#LG # V50 # ThinQ5G, geçen Mayıs 2019’da piyasaya sürülen ve daha hızlı bir mobil İnternet hızına izin veren bir 5G ağına bağlanabilen üst düzey bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass içeren bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 6.1 inç QHD + FullVision OLED ekran ile birlikte gelirken, kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG V50 ThinQ 5G ile sorun yaşamayacağız.

Bir LG V50 ThinQ 5G veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG V50 ThinQ 5G Şarj Olmayacak Sorun Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirir.

Şarj cihazının çalıştığından emin olun

Bir telefonun şarj edilmemesinin ana nedenlerinden biri arızalı bir şarj cihazıdır. Telefon şarj cihazının iki bileşeni vardır ve bunlar USB şarj kablosu ve adaptördür. Kablo genellikle kolayca hasar görür, bu nedenle farklı bir şarj kablosu kullanmayı denemek en iyisidir. Farklı bir kablo kullanmamanız durumunda telefonunuzu şarj etmek için farklı bir adaptör kullanmayı da denemelisiniz.

Farklı bir elektrik prizinden şarj edin

Telefon şarj cihazını çalışmayan bir elektrik prizine takma olasılığınız vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şarj cihazını farklı bir elektrik prizine takmayı deneyin. Adaptörün bir uzatma kablosuna takılmamasının en iyisi olduğunu unutmayın, bunun yerine bu sorunu yaşıyorsanız doğrudan elektrik prizine takın.

Telefon şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Telefonun şarj bağlantı noktasında sıkışmış kir veya kalıntı olması, şarj cihazının telefonu şarj etmesini önleyebilir. Telefonun şarj bağlantı noktasında hava üfleyerek kir bulunmadığından emin olun. Telefonun şarj bağlantı noktasının ıslak olması durumunda, cihazı birkaç saat serin bir alanda bırakarak önce kurutmalısınız. Limanda bulunan sıvı doğal olarak buharlaşacaktır. LG V50 ThinQ 5G’nin şarj olmayacağından emin olun.

Telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin

Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak şarj edemiyorsanız, telefonu bir bilgisayarın USB bağlantı noktasına bağlamayı denemelisiniz. Telefonunuz bu şekilde şarj olmaya devam edecek, ancak bu daha yavaş bir işlem olacaktır. Telefonunuz şarj olursa, telefon şarj bağlantı noktasının hızlı şarj pininde bir sorun olabilir. Bu pimi temizlemeyi denemelisiniz veya bir servis merkezinde kontrol ettirmelisiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. ekran.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış veriler bozulabilir. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG V50 ThinQ 5G’nin şarj olmayacağından emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

LG V50 ThinQ 5G’nin şarj olmayacağından emin olun. Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.