LG V50 ThinQ 5G Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

#LG # V50 # ThinQ5G, 5G ağı ile uyumlu en yeni Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bu telefon, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass içeren bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 6.1 inç QHD + FullVision OLED ekran ile birlikte gelirken, kaputun altında 6GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 855 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG V50 ThinQ 5G ölüm sorununu çözeceğiz.

Bir LG V50 ThinQ 5G veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG V50 ThinQ 5G Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Ölümün Siyah Ekranı, telefonun ekranında hiçbir şey göstermediği bir sorundur. Bu sorun ortaya çıktığında, telefonunuz hala açık olabilir ve bildirimler alabilir veya tamamen kapalı olabilir ve hiç yanıt vermeyebilir. Bu genellikle telefon düşürüldükten, suya batırıldıktan hemen sonra veya bileşenlerinden biri hasar gördüğünde gerçekleşebilir. Bu, donanımla ilgili bir sorunsa, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir. Bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı da vardır, bu durumda aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını yapabilirsiniz.

Telefonu şarj etme

Yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir pilin neden olduğu sorunun olasılığını derhal ortadan kaldırabilmeniz için telefonun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir veya kalıntıların temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

LG V50 ThinQ 5G Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılımdan sıfırlama yapın

Yapmanız gereken bir sonraki şey, yazılım sıfırlamasıyla yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle bozuk bir geçici verinin neden olduğu küçük sorunları düzeltir. Bu prosedürü uygulamak için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutup bırakın. Bu yapıldıktan sonra, LG V50 ThinQ 5G Ölümün Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. ekran.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG V50 ThinQ Ölümün Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.