LG V50 ThinQ WiFi ağına bağlanmıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

LG V50 ThinQ gibi birinci sınıf bir cihaz bir WiFi ağına bağlanmayacaksa, sorun yalnızca bazı sorun giderme prosedürlerini yerine getirmeye istekli olmanız durumunda kolayca çözülebilecek olan üretici yazılımı düzeyinde olabilir. Modeminizde veya yönlendiricinizde bir sorun olması ve telefonunuzun şebekeye bağlanmamasının nedeni olabilir. Yapmanız gereken, bu olasılıkları göz ardı etmektir; böylece, sorunun ne hakkında olduğunu daha net bir şekilde ortaya çıkarabilir ve telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlayacak bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Bu yüzden, bu yazıda, WiFi ağına bağlanmayacak LG V50 ThinQ’nuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı düşünmeye çalışacağız ve daha sonra konunun ne olduğunu bulana ve umarım onu çözene kadar birbiri ardına koyacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WiFi ağına bağlanmayacak LG V50 ThinQ ile ilgili sorun giderme

WiFi’ye bağlanmayacak bir akıllı telefonla ilgili sorunları giderirken, sebebini belirlemek ve sorunu çözmek için yeterince ayrıntılı olmanız gerekir. Bu kılavuzda, LG V50 ThinQ cihazınızı normal şekilde tekrar kullanana kadar her adımda size rehberlik edeceğim. Bu söylenirken, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Sorunun bellenimde olması her zaman mümkündür ve çoğu zaman bu işlemle çözülebilecek oldukça küçük bir konudur. Zorunlu bir yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve telefonunuzun kablosuz bağlantıları için kullandıkları uygulamalar da dahil olmak üzere tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 12 saniye boyunca veya LG logosu ekranda görünene kadar basılı tutun. Telefonunuz kilit ekranına ulaşıncaya kadar önyüklemeye devam eder.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, hala WiFi ağına bağlanmayacağını görmeye çalışın çünkü eğer öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Güç döngüsü ağ cihazları

Yönlendiriciler ve modemler gibi ağ cihazlarının da yenilenmesi gereken zamanlar vardır. Aslında, ağla ilgili sorunların çoğu, yönlendiriciniz veya modeminizle ilgili küçük sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bu noktada, modeminizi ve / veya yönlendiricinizi kolayca kapatıp açmak en iyisidir. İşte nasıl…

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu ana birimden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya kordonu tekrar bağlayın. Aygıtın çevrimiçi olmasını bekleyin ve sonra telefonunuzun tekrar bağlanmasına izin verin.

LG V50 ThinQ cihazınız bundan sonra hala şebekeye bağlanmayacaksa, telefonunuzu daha fazla sorun giderin.

Üçüncü çözüm: Bağlanmayan telefonu düzeltmek için Ağ Ayarlarını sıfırlayın

Yönelticinizi veya modeminizi yeniden başlatarak ağ bağlantısını yeniledikten sonra, telefonunuzdaki bağlantının bozuk olmadığından emin olmanın zamanı geldi. Bağlantının unutulması işe yarayabilir, ancak her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için telefonunuzdaki tüm ağ ayarlarını sıfırlamanız en iyisidir ve işte böyle yapın:

    Ana ekrandan, Ayarlar. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla> Ağ ayarları sıfırla> SIFIRLA AYARLARI> Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzun hala WiFi ağına bağlanıp bağlanmadığını görmeye çalışın çünkü öyleyse bir sonraki prosedürü deneyin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Sistem önbelleği bozulduğunda, her türlü hata ve sorunu içeren performans sorunları ortaya çıkabilir. Bu durum bu davalardan sadece biri olabilir, bu noktada, aşağıdakileri yaparak bu olasılığı ekarte etmek en iyisidir:

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. Boş alan boşaltın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış dataClip tepsi geçici filesRaw kameradan dosyalarTap Sil> DELETE.

Bununla işiniz bittiğinde, telefonunuz hala şebekeye bağlanmayacak mı, sonra da bu sorunu çözmek için bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: LG V50 ThinQ cihazım açılmıyor. Bunu düzeltmenin iki yolu var.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Şimdi bir ana sıfırlama gerekli olacaktır. Bu sadece cihaz yazılımıyla ilgili bir sorunsa, sıfırlama işlemi halledecektir. Ancak, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun çünkü işlem sırasında silinecekler. Bundan sonra, Google hesabınızı kaldırın, böylece cihazınız kilitlenmez.

LG V50 ThinQ cihazınızdaki ana sıfırlamanın nasıl yapılacağı:

    Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden Ses seviyesini azaltma düğmesi. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet öğesini vurgulamak için Ses seviyesini azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Umarım, WiFi ağına bağlanmayacak olan LG V50 ThinQ cihazınızı tamir etmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.