LG X Charge’inizi siyah ekranlı ölüm sorunuyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Ölüm meselesinin siyah ekranı genellikle boş bir ekran ve tepkisiz bir cihazla karakterize edilir. Çoğu zaman, sahibi telefonunun kapalı olduğunu fark eder ancak açma / kapatma tuşuna basıldığında ve basılı tutulduğunda, telefon yanıt vermez. Aynı şey, cihaz şarj cihazına bağlandığında da olur. Bu tür sorunları bildiren yeni LG X Şarjı’na sahip okuyucularımız var, ancak sorun gerçekten yaygın değil, bu yüzden ölüm siyah ekranının başka bir örneği olabilir.

Bu yazıda, artık açılmayacak ve / veya yanıt vermeyecek telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu sorunla ilk karşılaştığımızda olmadığından, bu sorunu ele almak için her zaman kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bu endişeye sahip sahiplerden biriyseniz, bu sorun olduğunda ne yapacağınızı bilmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

LG X Charge cihazınızı ölümün siyah ekranıyla nasıl düzeltebilirim

Temel olarak, bu sorunu telefonunuzda denemek ve düzeltmek için yapmanız gereken sadece birkaç şey var. Aşağıdaki prosedürleri uyguladıktan sonra sorun devam ederse, cihazı dükkana muhtemelen bir donanım problemi olarak getirmelisiniz ve bununla ilgili çok şey yapabilirsiniz. Ancak böyle bir sonuca varmak için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlamayı deneyin

Aslında, bu sorun gerçekten bir bellenim çökmesinden kaynaklanıyorsa, bir Zorla Yeniden Başlatma, düzeltmek için yapmanız gereken tek şeydir. Batarya bağlantısını kesmeyi simüle ederek telefonunuzun hafızasını yenileyin. Akü çekme prosedürüne aşina iseniz, çıkarılabilir akülü telefonlara yaparız, o zaman bunun karşılığıdır. Batarya bağlantısını kesme simülasyonunun yanı sıra, tüm uygulamalar, hizmetler ve temel işlevler yeniden yüklenecek. LG X Şarj, işte nasıl yaptığınız:

    Sesi azaltma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu birlikte 5 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonun önyükleme yapması ve sorunun sona ermesi nedeniyle yöntemin işe yarayıp yaramadığını bilirsiniz. Cihazınız yanıt vermese bile, bu prosedüre cevap verecektir, çünkü kombinasyon uygun şekilde yapılırsa, batarya bağlantısını kesme simüle etmek zor kablodur. Bu nedenle, telefon ilk denemede yanıt vermezse, aynı işlemi birkaç kez daha uygulayın yoksa şunu deneyebilirsiniz:

    Ses Düzeyi düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Şimdi, Ses Düzeyi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Logo göründüğünde, iki tuşu da bırakın.

Bunun gibi bir kombinasyon yaparken, tuşlara belirli bir süre boyunca basılı tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Diğer tuşlardan önce Güç tuşuna basmak, her zaman istediğimiz sonuca yol açmaz. Ancak, Güç tuşuna basmadan önce Ses Kısma düğmesine basmak farklı bir etkiye sahiptir ve ikinci prosedürde yaptığımız şey budur. Telefonunuz buna hala cevap vermiyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve yeniden başlatmayı zorlamaya çalışın

Batarya tamamen boşalmış olabilir, bu yüzden telefonunuz artık açılmıyor. Batarya boşaldığında ve telefonun tüm hizmetleri kapatmak ve tüm donanımı kapatmak için yeterli zamanı olmadığında, sistem çökmesine neden olabilir ve telefonunuzun yanıt vermemesinin nedeni bu olabilir. Bunu ele almak için, bu numarayı deneyin…

    Şarj cihazını çalışan bir prize takın. LG X Şarj cihazınızı, orijinal kabloyu kullanarak şarj cihazına bağlayın. Şarj cihazına bağlı olan telefonu on dakika kadar basılı tutun. Aynı anda 10 saniye boyunca.

Bu, telefonunuza bir şekilde pili şarj etmek için yeterli zaman verecektir. Ancak, sabit bir güç kaynağına sahip olduğundan emin olmak için tekrar zorla başlatma prosedürünü yerine getirmeye çalıştığınızda şarj cihazıyla bağlantısını kesmeyin.

Bütün bunlardan sonra ve telefon hala cevap vermiyor veya hala siyah bir ekrana sahipse, sorun donanımla ilgili olabilir. Artık telefonu bir mağazaya veya bir mağazaya geri getirerek bir teknisyenden yardım isteme zamanı.

Umarım çözümümüz sizin için işe yarar. Bu sorunla ilgili bizimle paylaşmak istediğiniz başka şeyler varsa, aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    LG X Şarj cihazınız artık açılmıyorsa ne yapmalı (kolay düzeltme) Dondurulmuş bir LG X Şarj cihazını nasıl çözebilirim (kolay düzeltme) Açılmaz LG Q6 cihazınızı nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) LG Q6’nızın kilitlenmesi (kolay adımlar) Artık yanıt vermeyen donmuş LG Q6’nızı nasıl dondurabilirsiniz (kolay düzeltme)