“Maalesef, Google Play Hizmetleri durdu” Samsung Galaxy A3’te ortaya çıkıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bir uygulamanın çok önemli olup olmadığını bilmek için bir şey, adının “Google” ile başladığı zamandır. Ancak Google Play Hizmetleri, diğer uygulamalar tarafından kullanılan bir hizmettir. Örneğin, Google’ın uygulamalarından biri olan YouTube da Play Hizmetleri’ni birçok nedenden dolayı kullanıyor ancak bunlardan biri kimlik doğrulaması için. Gerçek şu ki, telefonunuzda Google hesabınızı ayarlamadıysanız YouTube’u kullanırken hatalarla karşılaşacaksınız.

Samsung Galaxy A3’e sahip bazı okuyucularımız, belirgin bir neden olmadan ortaya çıkmaya devam eden “Maalesef Google Play Hizmetleri” hatası hakkında bizimle iletişime geçti. Bunlardan biri bile en son sürümü boşuna yüklediğini söyledi. Geçmişte böyle benzer sorunlarla karşılaştık, bu yüzden bu sorunu ilk kez ele almadık. Bununla birlikte, bize ulaşan okuyucularımızın yararına bu yazıdaki bu hatayı tekrar ele alacaktır. Bu sorunu yaşayan sahiplerden biriyseniz, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için A3 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinle benzer sorunlara yönelik makaleler bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi tamamen doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A3’te “Google Play Hizmetleri durdu” hatası

Bu sorun giderme kılavuzunun odak noktası, telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için hata mesajından kurtulmaktır. Bu hata ortaya çıkmaya devam ettiği sürece, düzgün çalışmayabilecek başka uygulamalar olmalı ve bu yayında bunu düzeltmeye çalışacağız. Her olasılığı düşünelim ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve bir çözüm bulana kadar bunları tek tek ortadan kaldıralım. Bununla ilgili olarak yapmanız gerekenler…

Galaxy A3’ünüzü yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorunun nasıl başladığından bağımsız olarak, telefon belleğini yenileyecek zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayarak sorun gidermeye başlamalısınız. Play Services’ın arka planda çöktüğü durumlar vardır ve bu, telefonunuzu normal olarak yeniden başlatarak düzeltilebilirken, daha fazla fayda sağlar, ancak daha güvenli ve kolay bir şekilde yapıldığından zorla yeniden başlatmayı öneririm.

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak için Sesi Kısma ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye basılı tutun. Normal olarak başlatılır ve bazı küçük bellenim veya sistem çökmeleri nedeniyle hatanın başladığını varsayarsak, hata bundan sonra görünmemelidir. Ancak, açılırsa, bir sonraki adıma geçin.

İLGİLİ MAKALELER:

  “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatası ortaya çıkan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası Samsung Galaxy A3’te açılmaya devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy A3 Facebook Messenger ve Gmail, diğer sorunlar Samsung Galaxy A3 “Ayarlar durdu” hatası veriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 cihazınızda Facebook çöktüğünde ne yapmalı [Sorun Giderme Sayfası]

Google Play Hizmetleri’nin önbelleğini temizleyin

Android hizmetleri de veri dosyaları oluşturur, ancak önbellekler genellikle iyi çalışması için önemli bir rol oynar ve aynı şey Google Play Hizmetleri için de geçerlidir. Bu adımda, sorunun neden olmadığından emin olmak için önbelleği temizlemenizi istiyorum. Hemen sistem tarafından değiştirilir ve hata bozuk bir önbellek tarafından tetiklenirse, bundan sonra hata artık görünmeyeceği için bilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun ve Ayarlar öğesine dokunun. Cihaz bölümü altında Uygulamalar öğesine dokunun.Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. Telefonunuzu şimdi yeniden başlatın.

Telefon aktif hale geldiğinde, hala görünüp görünmediğini öğrenmek için hatayı tetiklemeye çalışın ve devam ederse bir sonraki adımı deneyin.

Google Play Hizmetleri güncellemelerini kaldırın

Temel hizmetler genellikle arka planda otomatik olarak güncellenir, ancak belirli bir uygulamayı veya hizmeti güncellemek isteyip istemediğinizi soran bir istem aldığınızda zamanlar vardır. Ancak sizden istenip istenmediğine bakılmaksızın, bu sefer Google Play Hizmetleri için güncellemeleri kaldırmayı deneyin, çünkü bozulmuş bir dosya var.

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar’a dokunun ve Ayarlar’a dokunun. Cihaz bölümü altında Uygulamalar’a dokunun. Uygulamalar yöneticisi’ne dokunun. TÜM muslukların içeriği görünene kadar sola kaydırın. Google Play Hizmetleri’ne gidin ve dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından gözlemleyin.

Play Services güncellemelerini kaldırdıktan sonra hata hala açılmaya devam ediyorsa bir sonraki adıma geçin.

Google hesabınızın ayarlanıp ayarlanmadığını doğrulayın

Google Play Hizmetleri tarafından ele alınan şeylerden biri hesabınızdır. Hesabınızı henüz ayarlamadıysanız ve bu hata mesajını alıyorsanız, nedeni bu olabilir. Hesabınızın telefonunuzda düzgün şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin …

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar’a ve Ayarlar’a dokunun.Kişisel bölüm altında Hesaplar’a dokunun. Google’ı görüyorsanız, telefonunuzda ayarlanmış bir hesap varsa, aksi takdirde yalnızca Hesap ekle’yi görmeniz gerekir. telefonunuzda hangi hesabın ayarlandığını görmek ve hesabınızın size ait olduğundan emin olmak için Yalnızca hesap ekle’yi görebiliyorsanız, telefonunuzu kullanmaya devam etmek için Google hesabınızı ayarlayın.

Google hesabınızı doğru bir şekilde ayarladığınızı ancak hatanın hala gösterildiğini doğruladıktan sonra bir sonraki adıma geçin.

Değiştirilmesi için tüm sistem önbelleklerini silin

Yukarıdaki tüm prosedürleri yaptıktan ve hata hala sizi rahatsız ediyorsa, o zaman firmware’den sonra gitmelisiniz. Bu konuda yapmanız gereken ilk şey, tüm sistem önbelleklerini silmek, böylece yenileriyle değiştirilmeleri. Bunu yapmak için, telefonunuzu Kurtarma modunda başlatın ve önbellek bölümünü silin…

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın.Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu aynı hata için test etmeye devam edin ve hala açılırsa, telefonu varsayılan yapılandırmasına getirmeyi deneyin.

Galaxy A3’ünüzdeki tüm ayarları sıfırlayın

Bu sorunun telefonunuzdaki bazı yanlış ayarlardan kaynaklanması her zaman mümkündür, bu yüzden telefonu varsayılan veya fabrika ayarlarına geri getirmeniz gerekir, ancak bu sefer dosyalarınızdan ve verilerinizden birini silmeyecek bir yöntem edelim. Bunu böyle yapıyorsunuz…

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Yedekle ve sıfırla.Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun.

Sorun bundan sonra hala devam ediyorsa, bir sonraki prosedürü uygulamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Dosyalarınızı yedekleyin ve Ana sıfırlamayı yapın

Diğer her şey hatadan kurtulamadığında, hala gidecek bir yönteminiz var ve bu Ana Sıfırlama. Kesinlikle sorunu çözecektir, ancak sıfırlama sırasında telefonunuzun dahili deposundan silineceği için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemek için zaman ayırmanız gerekecektir. Ayrıca, telefonunuzu ayarlayacağınız için Google Kimliğinizi ve şifresini de not edin. Daha da iyisi, kilitlenmemek için sıfırlamadan önce hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey hazır olduğunda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun ve ardından tuşuna basın. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir). Sesi kısma tuşu, ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için birkaç kez tuşuna basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, telefonunuzdaki sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umarız. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bize ulaşın.

Beğenebileceğiniz mesajlar:

  Samsung Galaxy A3’ü (2017) ölüm sorununun siyah ekranı ile nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Önyükleme döngüsünde sıkışmış Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir? [| Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook neden Samsung Galaxy A3’ümde kilitleniyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Bootloop’a giren ve başlatılamayan Samsung Galaxy A3’ü nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] Siyah bir ekranı olan ve yanıt vermeyen ancak yumuşak düğmeler yanıyor Samsung Galaxy A3’ü düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]