'Maalesef uygulama durdu' hatalarını düzeltme

Yeni başlayanlara ve gelişmiş Android sahiplerine benzer bir sorun var: lanetli Ne yazık ki (burada uygulama adı doldurun) hata mesajını durdurdu . Bir uygulama kullanmaya başladığınızda görünür ve ardından o uygulamayı kapatmaya zorlar. Can sıkıcı, değil mi? Neyse ki, onu durdurmanın bir yolu var. Nasıl düzeltileceğiz Maalesef, uygulama hataları durdurdu .

 • Android Marshmallow sorunları ve çözümleri
 • Android Lollipop ile ilgili sorunlar ve çözümleri

Şu çözümleri deneyin:

 • Uygulamanın saklama alanını temizle
 • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin
 • Kapat ve tekrar aç
 • Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapın

Uygulamanın saklama alanını temizle

Bu problem genellikle rehber, galeri ve başlatıcı uygulamaları ile ortaya çıkar. Bunu düzeltme prosedürü genellikle her zaman aynıdır.

 • Önce, cihazınızdaki Ayarlar'a gidin.
 • Uygulamalar> Uygulama yöneticisine gidin
 • Tümü sekmesini buluncaya kadar hızlıca kaydırın.
 • Sorunlara neden olan uygulamaya gidin ve üzerine dokunun.
 • Burada Verileri temizle ve Önbellek temizle seçeneklerini bulacaksınız.

Önbelleği temizle , başlaması gereken seçenektir. Uygulamaları başlattığınızda biraz daha hızlı yükleyebilmenizi sağlayan kayıtlı verilerden kurtulursunuz. Temizlemek, uygulamanın biraz daha yavaş açılması anlamına gelir, ancak ana sorununuz iyi çözülmüş olabilir.

Açık veriler dosyalar, ayarlar ve hesaplar da dahil olmak üzere tüm uygulamanın verilerini silecek, bu nedenle bunu yapmak zorunda kalmadıkça kullanmayın.

Clearing an app’s cache can often solve the ‘app has stopped’ problem. / © ANDROIDPIT

Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin

Uygulama yerleşik değilse, uygulamayı kaldırıp Google Play Store'dan yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Basitçe, Play Store uygulamasını açabilir sol taraftaki menü çubuğunu açmak ve My uygulamalarda dokunun. Söz konusu uygulamayı bulun ve Kaldır'ı seçin , bu birkaç saniye sürer. Atterwards, tekrar yükleyebilirsiniz.

Kapat ve tekrar aç

Ayrıca, yalnızca cihazınızı yeniden başlatmanız anlamına gelen yumuşak sıfırlama yapmayı da deneyebilirsiniz. Telefonunuz uzun süre açıksa, bu süper basit ve oldukça etkilidir. Yumuşak bir sıfırlama, telefonunuzu kapatır ve kapatıp tekrar açar.

Telefonunuzu birkaç günde bir birkaç dakikada kapatmanızın iyi bir fikirdir – bu, uygulama, ağ, ses veya e-posta ile alakalı olursa olsun, çeşitli sorunlarla dolu halsiz bir telefona yardımcı olacaktır.

Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapın

Yukarıdaki çözümler başarısız olduğunda, fabrika ayarlarına geri döndürerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yaparken, tüm verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun. Tekrar ediyorum: önce tüm verilerinizi yedekleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihazınızı silecek ve böcekleri de içeren her şeyi alarak fabrika varsayılanlarına geri döndürülecek. Yedekleme yaptığınız sürece uygulamalarınızı ve verilerinizi daha sonra kolayca geri yükleyebilirsiniz.

You can carry out a factory reset through the Settings menu, or using a button combination. / © ANDROIDPIT

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayla ilgili daha ayrıntılı bilgi için, Android'i fabrika ayarlarına sıfırlamak için nasıl Android rehberi sayfasına göz atın.

Google Play'in kendisi çalışmıyorsa, çözüm biraz daha kapsamlıdır: önbellek silmeyi bir adım olarak silin ve bu işlemler düzelmezse verilerinizi temizleyin ve son olarak Play Store güncellemelerini kaldırın. Aynı adımlar Google Play Hizmetleri için geçerlidir, ancak bunları tek tek deneyin; hiçbir nedenle Play Store tercihlerinizin tümünü kaybetmek istemiyorsunuz. Google Play Store daha fazla öneri almak için çalışmadığında ne yapmanız gerektiğine dair tüm öğreticilere göz atın.

Bu çözümler sorunu sizin yerinize çözdü mü? Diğer başkalarının geliştirdiği yeni başkaları ile paylaşabileceğiniz bu küçük sinir bozucu Android sorunları hakkında ne biliyorsunuz? Yorumlarda bize söyle.