Mac'inizde Instagram nasıl kullanılır?

Instagram, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için fotoğrafları ve videoları düzenlemenizi sağlayan popüler sosyal medya uygulaması, öncelikle bir mobil cihazda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak bazılarımız hala masaüstü deneyimini tercih etmektedir. Windows için Instagram var, ancak Apple kullanıcıları için, çok basit değil. Bu yazıda, Instagram’ı Mac’te nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

 • Bir profesyonel gibi Instagram hikayeleri nasıl yapılır?
 • Instagram anonim olarak ekran görüntüleri nasıl alınır

Macbook veya iMac'inizde Instagram'a erişebilmeniz için birkaç geçici çözüm var. Bunların hepsini burada detaylandırırız, ancak en güçlü deneyimle başlarız – ki bu da kendinizi güçlendirir – Apple cihazınızda eski iyi Android'i taklit etmeyi içerir. Ama bize güven, bu beğeniler için buna değer.

Atlamak:

 • Bir Android emülatörüyle Mac'inizde Instagram alın
 • Üçüncü taraf bir uygulama kullan
 • Safari'yi kandırmaya çalış

Mac'inizde Instagram almak için bir emülatör nasıl kullanılır

Instagram, mobil cihazınızda yayınlanmak istiyor ancak Google'ın mobil işletim sistemi Android'ini masaüstünüze takarak bu konuda çalışabilirsiniz. Birkaç popüler Android emülatör var, ancak hem Windows hem de MacOS'ta çalışan daha güvenilir seçeneklerden biri olan BlueStacks'ı öneriyoruz.

 • Öncelikle BlueStacks web sitesine gidin, uygulamayı indirin ve kurulum talimatlarını izleyin.
 • Doğal olarak bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Mevcut Google hesap bilgilerinizle giriş yapın veya yeni bir tane oluşturun.
 • Google Play Store'da uygulamayı bulmak için BlueStacks aramada "Instagram" yazın. Sonra indirin ve kurun.

Instagram'ı BlueStacks üzerinden yüklemeye çalışırken, "Hata: Paket dosyası geçersiz" hata mesajı alabilirsiniz. mesaj. Bunu çözmek için BlueStacks'ı kapatın ve bu destek sayfasında önerilen dosyayı indirin. Daha sonra, Instagram indirin ve uygulamayı başlatın.

Uygulamayı açtığınızda, normal Instagram kimlik bilgilerinizle giriş yapın veya yeni bir hesap oluşturun. Bu yöntem masaüstünüze tam uygulama işlevselliği getirmelidir: mesajlara göz atın, fotoğrafları ve videoları, mesajları, vb. Bir akıllı telefonda yaptığınız gibi yükleyin veya düzenleyin.

BlueStacks brings all your favorite Android apps to your desktop. / © AndroidPIT

Bilgisayarınızda entegre veya eklenmiş bir web kamerası varsa, Instagram kamera işlevi normal olarak selfies çekmek için çalışır. Ancak, bir kameradan veya farklı bir kaynaktan resim yüklemek istiyorsanız, bu dosyaları Mac'in sabit diskinden BlueStacks'a aktarmanız gerekir. Bu biraz daha zor.

If you want the more advanced features of Instagram, your best bet is to emulate Android / © AndroidPIT

Mac'inizden Instagram fotoğraflarını yükleyin

Bir kez daha BlueStacks üzerinden Play Store'a dönmeli ve süreci yönetmek için bir dosya gezgini uygulaması yüklemeliyiz. Zaten favori bir Android dosya yöneticiniz yoksa, en iyi listeden birini öneririz.

Dosya yöneticisi uygulaması, Mac'in sabit diskini keşfetmenize ve resimlerinizi orada bulmanıza izin verecektir. Yol, kuşkusuz biraz saçma olan Windows / SD kart / Resimler gibi bir şey olacaktır.

Mac'inizdeki bir üçüncü taraf uygulamasıyla Instagram kullanın

Instagram, MacOS'ta üçüncü taraf uygulamalarını desteklememektedir. Aslında, eğer bir şey varsa, onlara karşı aktif olarak çalışır. Bu nedenle, bir emülatör kullanmaya kıyasla daha fazla teknik zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Yine de, Android'i taklit eden kullanıcı deneyiminden zevk almazsanız denemeye değer olabilir.

MacOS için en popüler uygulama çözümü, burada açıklanan nedenlerden ötürü Mac App Store'da bulunmayan Flume'dur. Yine de, Flume'in şık sunumu ve temiz UI hayran kitlesine sadık kalmıştır.

Flume, Instagram özet akışını resimlerin akışı olarak görüntüler ve resim yazısı, yorum vb. Gibi seçenekler için tıklayabilirsiniz.

Instagram kullanarak Safari'ye nasıl erişilir?

Web tarayıcınızı kullanarak, Instagram hesabınıza www.instagram.com adresinden erişebilirsiniz.

Ancak, fotoğraf veya videoları siteden sitenize yükleyemezsiniz. En azından Safari’de küçük bir yaratıcılık yapamazsın. Bu kısıtlamanın Kullanıcı Aracısı Spoofing'i olarak bilinen bir yöntemi kullanarak nasıl geçeceği aşağıda açıklanmıştır.

 • Safari'yi açın ve Tercihler> Gelişmiş'e gidin ve Menü Çubuğunda Geliştir menüsünü açtığınızdan emin olun.
 • Instagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından, Geliştir> Kullanıcı Aracısı> Safari – iOS 11 – iPhone'u seçin.
 • Instagram web sitesi otomatik olarak yeniden yüklenmelidir (el ile değilse de yenileyin) ve sitenin mobil sürümünü görüntüleyin.
 • Kamera simgesini seçin, göndermek istediğiniz görüntüye göz atın ve Seç'i seçin .
 • Resmin temel önizleme seçenekleriyle önizlemesini görmelisiniz (döndürme, 16: 9 veya kare en boy oranı arasında seçim).
 • Tinker dilediğiniz gibi, daha sonra hazır olduğunuzda İleri'yi seçin, başlığınızı ekleyin ve Instagram takipçilerinizle paylaşın.

Opinion by Nicholas MontegriffoUsing Instagram on a web browser is disappointingWhat do you think?5050Be the first to vote

Bu teknik, yalnızca videoların değil videoların yüklenmesine izin verir ve yukarıda açıklandığı gibi, tüm düzenleme seçeneklerini elde edemezsiniz, ancak sadece resim almak istiyorsanız, daha az zorluk çeker ve yeni yazılımlar yükler.

Mac bilgisayarınızdaki Instagram kullanıyor musunuz? Yukarıdaki yöntemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Apple iPad Pro 9.7'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Apple iPad Pro 9.7″ 32GB 4G – Space Grey – Unlocked

£339.99

£339.99 total

Check Offer

Apple iPad Pro 9.7in, 32GB, Wi-Fi, Rose Gold, Unlocked, New in Retail Box & Accs

£399.00

£399.00 total

Check Offer

Apple iPad Pro 9.7″ Wi-Fi and Cellular 4G – 32GB Space Grey UK *New & Sealed*

£419.99

£419.99 total

Check Offer

Apple iPad Pro 9.7″ 32GB 4G – Rose Gold – Unlocked

£549.99

£549.99 total

Check Offer

New Apple iPad Pro 9.7″ 256GB WiFi Rose Gold, UK MODEL – 1 Year Apple Warranty

£549.99

£549.99 total

Check Offer

Compare prices