Mac'te Android nasıl çalıştırılır

Mac, hem donanım hem de işletim sisteminin içinde OS X olarak adlandırılan ve Apple'ın kendisinin yaptığı kişisel bir bilgisayardır. Apple, akıllı telefonlarıyla ve tabletleriyle de popüler: iPhone ve iPad, mobil işletim sistemi iOS tarafından destekleniyor. Her iki işletim sisteminin de kendi dünyaları var, biri masaüstü uygulamalarına sahip bir masaüstü işletim sistemi, diğeri ise mobil uygulamalarıyla mobil işletim sistemi. Her uygulama kendi platformunda çalışabilir.

Her platformun benzersiz uygulamaları vardır. Ancak, sadece mobil platformda bulunabilen ve masaüstü platformunda bulunmayan belirli bir uygulamaya ihtiyacımız var. Bir Mac sahibi olan ve OS X platformunda iOS uygulamasını denemeyi düşündüğünüz için, bilgi şu şekildedir: Artık bunun gerçekleşmesi için hiçbir arabirim yoktur. iOS platformu sayısız kullanım şartlarına sahip kapalı bir platformdur.

Ayrıca bkz. İPhone / iPad / iPod'dan Mac'inizi Çalıştırma Chrome Uzaktan Masaüstü Kullanarak Uzaktan Kumanda Etme

Dahası, iOS'a benzeyen başka bir mobil platform olduğunu söyleyebiliriz, bu Android. Android gerçekten açık bir platform olduğundan, Mac üzerinde Android'in nasıl çalıştırılacağına ilişkin geliştirme de dahil olmak üzere belirli amaçlar için üçüncü taraflarca geliştirilebilir. Bu teknolojinin fikri, Android'in OS X dahil OS masaüstü platformunda çalışabileceği bir emülatördür.

Mac için bir Android geliştiricisi için BlueStacks App Player'ı seçtik. BlueStacks Mac ve PC ve hatta TV için bir emülatör Android sistemi olarak bilinir.

 

Mac'te Android nasıl çalıştırılır?

  • Bluestack'ın sadece OS X 10.6 veya daha yeni bir sürümünü gerektirmesine rağmen, OS X'inizi en son sürüme güncellediğinizden emin olun.
  • Bu bağlantıdaki Bluestack'ı indirin http://bluestacks-app-player.soft32.com/mac/ sonra kurun.

  • Ardından, içeriği yükleyerek aşağıdaki pencereyi göreceksiniz. Tamamlanana kadar bekle.

  • Uygulamaları keşfedebilirsiniz, bu gerçekten kullanımı kolay ve basittir. İstediğiniz herhangi bir Android uygulamasını indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google hesabınızla oturum açmaktır ve uygulamaları Google Play Store'dan indirebilirsiniz.