Markanızın yeni akıllı telefon ayarlarında değişmesi gereken 5 şey

Yeni bir akıllı telefonu ilk kez kullanmak heyecan ve sabırsızlık karışımıdır. Özellikle alıştığınızdan tamamen farklı bir arayüze sahip bir üreticiyi değiştirdiyseniz, her şey bir sürprizdir. Ancak, bu yeni sürprizler, yeni özelliklere hayran değilsek hayal kırıklığına ve can sıkıntısına dönüşebilir. Bu yüzden sizi sersemleten beş hisse senedi seçeneğini nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğim.

 • Geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları: Android'den en iyi şekilde yararlanın
 • Android telefonunuzun pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz?

1. Dokunma tepki seslerini ve titreşimleri devre dışı bırakın

İlk kez bir akıllı telefonu kullanırken, dokunma duyarlılığından daha azını sevdiğim birkaç şey var. Gerçek bir düğmenin tepkisini taklit eden titreşimler ve sesler beni sinirlendiriyor, bu yüzden daima ilk kapattığım şey bu. Gerçeği kötü bir şekilde taklit etmenin yanı sıra, aslında yaptığı tek şey atık pil.

Dokunma tepkisinin ses ve titreşimlerini durdurmak için:

 • Ayarlar> Sesler> Diğer sesler bölümüne gidin.
 • Bir kez orada devre dışı bırakabilirsiniz: klavye sesleri, ekran kilidi sesleri, şarj sesleri, dokunmatik sesler, titreşim vb. Dokunma.

Not: Akıllı telefon, keskin bir dokunuş hissi taşımayan daha yaşlı bir yetişkin tarafından kullanılacak olursa, ekrana dokunulduğunda bunu söylemek daha kolay olacak şekilde titreşimi etkinleştirmiş olarak bırakmanız önerilir.

In the beginning, everything vibrates. / © AndroidPIT

2. Yazarken klavye titreşimini devre dışı bırakın

Tamam, sistemdeki tüm dokunma geri bildirimlerini devre dışı bıraktınız, bu yüzden neden yazarken titreşiyor? Klavye kendi zihnine sahiptir. Klavye titreşimlerini devre dışı bırakmak için, yüklemiş olduğunuz bir veya birisini kullanmaya devam etseniz de, klavyedeki ayarlara gitmeniz gerekir.

 • Ayarlar> Dil ve giriş> Sanal klavye'ye gidin .
 • Klavyenizi seçin.
 • Tercihlerde ' Klavye sesi ' ve ' Klavye titreşimi ' özelliğini kapatın .

Did you turn off all the vibrations but your keyboard keeps vibrating? / © AndroidPIT

3. Otomatik olarak düzeltme yapın

Çoğu kez otomatik düzeltme, bir yardımdan daha fazla engel oluşturur. Uzay çubuğuna basarak ve oradaki gibi hissettiklerinde onu koyduktan sonra yazdıklarımızı doğrudan değiştirmek yerine kelimeleri önerecek olursak, mükemmel olur.

Stoklardaki otomatik düzeltme oldukça agresiftir, bu nedenle, uygulamaları yüklemeye başlamadan önce onu devre dışı bırakmanız gerekecektir.

Otomatik düzeltmeyi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ayarlar> Dil ve giriş> Sanal klavyeye gidin
 • Kullanmakta olduğunuz klavyeyi seçin.
 • Klavye ayarlarında ' Metin Düzeltme ' düğmesine basın.
 • Şimdi, ' Otomatik olarak değiştir ' yazan seçeneği devre dışı bırakın .

4. Kullanmadığınız tüm önceden yüklenmiş uygulamaları devre dışı bırakın

Üreticilerin çoğunluğu cihazlarını kendi servislerinden gelen uygulamalarla yükler. Bununla birlikte, bu hizmetleri hiçbir zaman kullanamayacağınızdan, telefonunuzda hiçbir şey için kaynak harcamayan uygulamalarınız olabilir.

Her üretici uygulaması güncellemek isteyecek ve bazıları bunu bilmeden arka planda çalışıyor olabilir. Onları tamamen kaldırabilirsiniz (telefonunuz köklü olmadıkça), ancak onları hazırda bekleme moduna yerleştirebilirsiniz.

Önceden yüklenmiş uygulamaların nasıl devre dışı bırakılacağıyla ilgili bir makalemiz var, ancak burada ana adımların kısa bir özetini vereceğim:

 • Ayarlar> Uygulamalar'a gidin
 • Devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçin (Google hizmetleri veya uygulama çekmecesinde olmayan diğer uygulamalar gibi yapısal uygulamalardan kaçının).
 • Uygulama bilgilerinde bir devre dışı bırakma düğmesi bulacaksınız.
 • İsterseniz bildirimleri de devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Say goodbye to all the apps you never use. / © AndroidPIT

5. Önyükleme animasyonunu kapatın

Her akıllı telefon, cihaz çalıştırıldığında küçük bir animasyona sahiptir ve bazıları şirketler jingle veya bazı klişe tipi müzikle gelir. Evdeyseniz, önemli değil, ancak telefonunuzu herkese açık olarak başlatırsanız, biraz utanç verici olabilir.

Önyükleme sesini devre dışı bırakın, böylece "Merhaba Moto" ya da şirketin jingle'unu şu adımları izleyerek dinlemek zorunda kalmazsınız:

 • Başlıklara Git> Sesler
 • Üreticiye bağlı olarak, devre dışı bırakmanız gereken farklı seçenekler olacaktır. Motorola için buna " Power up sound " ve Huawei / Honor ' Start-up sound'u deniyor . '
 • Samsung kullanıcıları için o kadar kolay değil, ancak birkaç seçeneğimiz var. Köklü olmayan kullanıcılar için, cihazınızı yeniden başlatmadan veya kapatmadan önce sessiz moda getirin veya Ayarlar> Erişilebilirlik> İşitme alanında tüm sesleri devre dışı bırakabilirsiniz. Kök kullanıcılar için, güç açmak için System Etc PowerOn.wav'daki ses dosyalarını ve kapatma için System Media Audio ui shutdown.ogg dosyalarını silebilirsiniz.

Bonus: Zil seslerini değiştirme

Bu, polifonik zil sesleri içeren ilk telefonların geldiğinde, istediğimizi kararlaştırmamız için bir bütün öğleden sonra bizi aldı. Şimdi, buna dikkat bile vermiyoruz, ancak isterseniz bir ton kişiselleştirebilirsiniz. Favori şarkınızı bile zil sesi yapabilirsin.

 • Herhangi bir sesi zil sesine nasıl dönüştürebilirsiniz?

Zil sesini değiştirmezseniz, tıpkı fabrikadan gelen diğer her telefon gibi ses çıkarır. Bu nedenle, özellikle bir iPhone'unuz varsa, yeni bir şeyler bulmanızı şiddetle öneriyorum. Biraz stil ile bir şeyler arayın.

Opinion by Luis OrtegaI like to customize a new phone to my taste as soon as possible.What do you think?5050126 participants

Yeni bir telefon geldiğinde otomatik olarak devre dışı bırakacağınız başka bir şey var mı?

 

Google Pixel 2'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 – 64GB – Kinda Blue (Unlocked) Smartphone

£475.00

£475.00 total

Check Offer

NEW Google Pixel 2 64GB Unlocked Smartphone – Just Black

£480.00

£480.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 64GB 4GB Unlocked Smartphone – Clearly White/ Just Black

£537.95

£537.95 total

Check Offer

NEW Google Pixel 2 64GB 4GB Unlocked Smartphone – Clearly White UK SHIP

£543.90

£543.90 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – Black

£579.99

£579.99 total

Check Offer

Compare prices