Mesaj alırken bildirimde bulunmayan Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Varsayılan olarak, Samsung Galaxy S8 telefonunuz yeni mesaj veya çağrılar geldiğinde bildirim sesini veya zil sesini çalmalıdır. Bu nedenle, ayarları değiştirmediğiniz sürece, bildirim sorunu bir ürün yazılımı aksaklığı veya sorunundan kaynaklanıyor olabilir.

Bu yazıda, Galaxy S8’in mesaj geldiğinde herhangi bir bildirim tonu çalmadığı bildirilen bir sorunla başa çıkacağım. Belki bazı ayarların değiştirildiğini göz önünde bulundurmaya çalışalım ve sonra diğer olasılıklara geçip bunları ekarte edelim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar birer birer.

Gerçek sorunun ne olduğunu ve neyin sebep olduğunu bilmek bizim için önemlidir, çünkü gelecekte çözülmesini engellemenin yanı sıra düzeltebilecek bir çözümü formüle edebileceğimizi bilmemiz gerekir. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız, bu yazı size yardımcı olabilir.

Ancak, her şeyden önce, şu anda telefonunuzla ilgili farklı sorunlar yaşıyorsanız, o zaman bu cihazın sahibi olan okuyucularımıza destek vermeye başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyorum. Telefonunuzun yepyeni olduğunu ve sorunsuzca çalışması gerektiğini biliyoruz, ancak Samsung bile hiçbir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza elimizden gelen en iyi yardımı sağlamaktır, bu nedenle endişelerinizle ilgili yayınlar yayınlamadıysak, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bildirim sesini çalmayan Galaxy S8’iniz nasıl giderilir

Sorun: Bir mesaj aldığımda uyarı alamıyorum, açık olduklarından ve açık olduklarından emin olmak için her şeyi kontrol ettim. Pilimi çıkaramıyorum. Bir Samsung Galaxy S8’im var. Lütfen yardım et!

Sorun Giderme: Bu tür sorunlarda, bunun neden olduğunu göz önünde bulundurmanız gereken bir takım olasılıklar var. Sorunu çözmek için her şeyi denediğinizi belirttiğiniz gibi, sorun devam ederse, o zaman cihazın hoparlörünün arızalı olma ihtimali vardır. Eğer öyleyse, yapmanız gereken tek şey cihazı bölgenizdeki yerel mağazaya getirmek ve teknolojinin tamir etmesine izin vermek.

Öte yandan, telefonunuzda üçüncü taraf SMS uygulaması kullanıyorsanız, bu sorunun ortaya çıkmasının nedeni de bu olacaktır. Ancak, sonuca atlayabilmemiz için öncelikle onu tetikleyen yazılım veya donanım sorununun olup olmadığını belirlemek için telefonunuzdaki temel sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenizi öneririz.

1. Adım: Uygulamanın bildiriminin devre dışı bırakılıp bırakılmadığını bulma

Önceden farklı olarak, artık her uygulamanın bildirimlerini tek tek devre dışı bırakabiliriz; böylece üçüncü taraf bir ileti uygulamasını indirip yüklediyseniz, bildirimi devre dışı bırakılmış uygulamalardan biri olup olmadığını bulmaya çalışın:

    Ayarlar’a gidin. Bildirimler’i seçin. Üstteki tüm uygulamaları aç / kapat seçeneğini işaretleyin. Alternatif olarak, hangi uygulamaların bildirimlerinin açılıp kapatılacağını seçebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, telefonun bildirim sesini çalıp çalmayacağını bilmek için kendi numaranıza bir metin mesajı gönderin, yine de değilse, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın

Bazen, arka planda çalışan uygulamaların sayısı nedeniyle bellenim artık düzgün bir şekilde çalışamıyordu. Bu nedenle, bu yöntemi yapmanın amacı, telefonunuzun hafızasını yenilemek ve sistemdeki kullanılmayan uygulamaları kapatmaktır. Bu nasıl yapılır:

    Ses Kısma ve Güç tuşlarını birlikte 7 ila 10 saniye basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılır.

Ancak, cihazı yeniden başlattıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj (SMS) göndermeyi deneyin. Değilse, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 3: Cihazınızı Güvenli modda başlatın

Sorun oluşmadan önce telefonunuza bazı uygulamalar indirdiyseniz, bunlardan birinin suçlu olması ve sorunu tetikleme olasılığı vardır. Güvenli mod sayesinde, sisteme yüklediğiniz tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Yani, bu durumda ve telefonunuzda zaten bir mesaj bildirimi varken, sorunun açık bir şekilde suçlu olduğu açıktır. Yapmanız gereken en iyi şey, bu uygulamayı bulmak ve sorunun tekrar oluşmasını önlemek için kaldırmaktır. Güvenli modda önyükleme yapabilecekleriniz:

    Galaxy S8’inizi kapatın. Güç düğmesine basın ve basılı tutun. ‘Samsung Galaxy S8’ logosu göründüğünde, Güç düğmesini bırakın ve hemen Ses Seviyesi düğmesini basılı tutun. Telefon yeniden başlatmayı tamamlayana kadar düğmeyi basılı tutun. Ekranın sol alt köşesindeki “Güvenli mod” metni, Ses Kısma düğmesini bırakın.

Bu modda, kendi numaranıza kısa mesaj gönderin ve sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin, aksi halde soruna neden olan uygulamayı bulun ve kaldırın.

Adım 4: Bazı önbellekler bozulmuş olabileceğinden, önbellek bölümünü silin

Sorun güvenli moddayken devam ederse, yapmanız gereken en iyi şey, telefonunuzun sistem önbelleklerini silmektir. Telefonunuzda uygulamalara ve sistem önbelleklerine sahip iki tür önbellek vardır, ancak bu kez cihazın bölümünde depolanan sistem dosyalarını silmemiz gerekiyor. Bu nedenle, bu geçici dosyalar eskiyse ve bellenim artık tanıyamadıysa, cihazın anormal şekilde çalışmasının nedeni bu olurdu. Ancak önemli dosyalarınız silinmeyeceğinden, yöntem hakkında endişelenmeyin.

    Samsung Galaxy S8’inizi kapatın. Home ve Ses Açma tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy S8 ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın, ancak Ev ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin. Android logosu göründüğünde, iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca bırakabilirsiniz. Sesi Azaltma tuşunu kullanarak, seçenekler arasında gezinin ve önbellek bölümünü sil ‘i vurgulayın. Bunu seçmek için. Şimdi Aşağı Ses tuşunu kullanarak ‘Evet’ seçeneğini vurgulayın ve seçmek için Güç düğmesine basın. Telefonunuz Ana Sıfırlama işlemini tamamlayana kadar bekleyin. Tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini vurgulayın ve Güç tuşuna basın. Telefon şimdi normalden daha uzun süre yeniden başlayacaktır.

Adım 5: Telefonunuzu sıfırlayın, çünkü ciddi bir üretici yazılımı sorunu olabilir

Unutmayın, telefonunuzda yaptığınız tüm işlemler sorunu çözmediyse sıfırlamayı yapabilirsiniz. Sıfırlama ile cihazınız varsayılan ayarlarına dönecektir; yani, dahili depolama birimine kaydedilen tüm dosyalar ve veriler dahil olmak üzere silinir: üçüncü taraf uygulamalar, fotoğraflar, videolar, kişiler vb. hepsi için bir yedekleme oluşturmak için. Telefonunuzu böyle sıfırlarsınız:

    Samsung Galaxy S8’inizi kapatın. Home ve Ses Açma tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy S8 ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın, ancak Ev ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin. Android logosu göründüğünde, iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye bırakabilirsiniz. Sesi Azaltma tuşunu kullanarak, seçenekler arasında gezinin ve verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulayın. Seçmek için açma / kapama tuşu. Şimdi Ses Açma tuşunu kullanarak ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini silin’ seçeneğini vurgulayın ve seçmek için Güç düğmesine basın. Telefonunuz Ana Sıfırlama işlemini tamamlayana kadar bekleyin. Tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğini vurgulayın ve Güç tuşuna basın. Telefon şimdi normalden daha uzun süre yeniden başlayacaktır.

Sıfırlamadan sonra, sorun telefonunuzda hala oluşup oluşmadığını dikkatlice izleyin. Eğer öyleyse, o zaman bir donanım probleminin buna neden olma olasılığı büyüktür. Bu durumda yapmanız gereken en iyi şey, teknoloji tarafından kontrol edilmek üzere bölgenizdeki en yakın mağazaya götürmek. Ancak, sorunu çözmek için telefonunuzun ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri ödeyen ve satın alan kişi olacağınızı unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.