Mesajlar Samsung Galaxy S10e hata devam ediyor durdu durdu

Samsung Galaxy S10e’nizde ortaya çıkmaya devam eden “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hata mesajı, varsayılan metin mesajı uygulamalarının bir nedenden ötürü kilitlendiği anlamına gelir. Bu sorun geçici ve düzeltilmesi kolay olabilir veya daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Uygulama başlatıldıktan kısa bir süre sonra kilitlendiğinden, artık metin mesajları gönderemez veya aldıklarınızı okuyamazsınız.

Anlaşılan, mesajlaşma servisini kullanmaya devam edebilmeniz için hemen ele almanız gereken bir problem. Ancak, özellikle bu sorundan önce herhangi bir sorun olmadan kısa mesaj gönderebiliyorsanız, düzeltilmesi gerçekten zor olmadığından endişelenmeyin. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen şu anda sahip olduğunuz soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S10e’da ‘Mesajlar durdu’ hatasını düzeltme

Hata belirgin bir neden veya neden olmadan aniden ortaya çıkarsa, bu sorun birkaç sorun giderme prosedürü gerçekleştirilerek çözülebilir. Olmazsa, telefonunuzun performansı üzerinde büyük etkisi olan yöntemlere başvuracağız. Bütün bunlar söylendiğinde, işte ‘Mesajlar durdu’ hatasıyla telefonunuz hakkında yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Galaxy S10e’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, bu sorunun küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle olmadığından emin olmaktır. Hatalar her zaman olur ve en yaygın sonuçlar arasında uygulama çökmeleri ve düşük performans vardır. Bu nedenle, telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bunu yapmak için ses kısma düğmesini ve güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bunu yapmak, telefonunuzu normalde olduğu gibi yeniden başlatır, ancak hafızası yenilenir ve tüm uygulamaları ve servisleri tekrar açılır. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra aktif hale geldiğinde Mesajlar’ı açın ve uygulamanın hala çöküp çökmediğini görün. Düzgün çalışmak yerine hala ‘İletiler durdu’ hatası gösteriyorsa, bir sonraki yordama geçin.

Virüs enfeksiyonu uyarısı Samsung Galaxy S10e’de görünmeye devam ediyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda kullanın.

Sorunun nedeni bir üçüncü taraf uygulamasıysa ya da güvenli moddaysa, indirilen tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakıldığı için bu bize derhal bildirilecektir. Telefon bu moddayken yalnızca önceden yüklenmiş uygulamalar çalışabilir, böylece ‘Mesajların durmasına neden olan’ hatanın nedenini kolayca belirleyebilirsiniz. İşte telefonunuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuz bu moddayken, kendi numaranıza kısa mesaj göndermeyi deneyin. Uygulamayı açtığınız anda hata belirirse, o zaman sorunun ürün yazılımı ile olduğu anlamına gelir. Ancak, bu moddayken herhangi bir sorun olmadan uygulamayı kullanabiliyorsanız, soruna neden olan uygulamayı aramanız ve kaldırmanız gerekir. Bu, sorunu çözmeli.

Üçüncü çözüm: Mesajların önbelleğini ve verilerini temizleyin

Sorun, bellenim sorununa işaret ediyorsa, yapmanız gereken bir sonraki şey, sıfırlamak için Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemek. Sorun uygulamada mevcutsa, bu prosedür öntanımlı ayarlarına geri döndüğü gibi düzeltecektir, ayrıca önbelleğini ve bozulmuş olabilecek veri dosyalarını silip değiştirin. İşte böyle yapılır:

    Uygulamalar ekranını açmak için Giriş ekranında boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Depolama> CLEAR CACHE> CLEAR DATA> DELETE öğelerine dokunun.

Bunu yaptıysanız mesajlarınızı kaybedebileceğinizi unutmayın, ancak bu tür bir sorun için gerekli bir işlemdir. Bundan sonra, uygulamayı açın ve ‘Mesajlar durdu’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

Samsung Galaxy S10e şarj olmayacak: İşte nasıl düzeltileceği…

Dördüncü çözüm: Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu, çökmeye devam eden, ancak Mesajların önceden yüklenmiş ve çekirdek uygulamalardan biri olduğunu unutmayın. Yani, bellenime gömülüdür ve sorunları varsa, daha ciddi bir bellenim sorununun bir sonucu olabilir. Yani, yapmanız gereken bir sonraki şey ve ‘Mesajlar durdu’ hatası için nihai çözüm ana sıfırlamadır. Ancak, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırladıktan sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmanız daha iyi olur. Her şey ayarlandıktan sonra, şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10e’nizdeki ‘Mesajlar durdu’ hatasını düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S10e TV’de Aynaya Nasıl Oynanır Samsung Smart View Uygulamasını Kullanma Samsung Galaxy S10e Duvar Kağıdı Nasıl DeğiştirilirSamsung Galaxy S10e rasgele yeniden başlatmaya devam ediyor