Messenger neden Samsung Galaxy S8 cihazımda kilitleniyor? İşte bunu nasıl düzeltirsiniz…

Samsung Galaxy S8’inize yalnızca Facebook önceden yüklenmiş olarak gelir. Bu Messenger, özel mesajlar okumak ve yazmak için gerçekten indirip yüklemeniz gerekiyor. Ama bir şey, bu uygulamalar derinlemesine entegre edildi, biri çökerse, diğeri kesinlikle etkilenebilir ve de çökebilir.

Facebook’un Galaxy S8’de çökmeye devam ettiği sorununu zaten ele aldık, bu nedenle bu yazıda neredeyse benzer bir sorunu ele alacağım, ancak bu sefer Messenger. Aslında, okuyucularımızın bu uygulamanın Facebook kadar çöktüğünü gösteren çok fazla şikayet aldık, bu yüzden bunun için ayrı bir yazı yazmamız gerekiyor.

Deneyimlerimize dayanarak, uygulama kilitlenmelerinin en yaygın nedenleri şunlardır:

  Kilitlenen uygulamaların güncellenmesi gerekebilir Önbellek ve / veya veriler bozulmuş ve silinmesi gerekebilir Diğer uygulamalar kilitlenip söz konusu uygulamayı etkilemiş olabilir Telefonunuzun ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunları olabilir

Bunları göz önünde bulundurarak, Galaxy S8’inizde Messenger uygulamasının çökmesi ile sorun gidermeye çalışıyoruz, ancak hem telefonunuz, dosyalarınız hem de verileriniz için güvenli bir şekilde yapacağız.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysak, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kilitlenmeye devam eden Messenger uygulamasıyla Galaxy S8’de sorun giderme

Bir uygulama kilitlendiğinde iki şey olabilir; herhangi bir uyarı yapmadan kapanır veya size bir hata gösterir, bu durumda “Maalesef Messenger durdu” olur ve ekranınızdaki o küçük pencereden geçici olarak kurtulmak için yalnızca iki seçeneğiniz olur, veya RAPOR ama hiçbiri sorunu çözmez.

Ancak, üçüncü taraf uygulamaların neden olduğu sorunların çözülmesi kolay olduğundan endişelenmeyin, bu bir istisna değildir. Bu nedenle, bu hatayı düzeltmek için hangi adımların atılacağını bilmek üzere aşağıdaki okumaya devam edin:

Adım 1: Mümkünse Messenger’ı güncelleyin

Daha önce benzer bir durumun bir uyumluluk sorunundan kaynaklandığını gördük. Örneğin, telefonunuz yakın zamanda ürün yazılımını güncelledi ve bundan kısa bir süre sonra bu hata ortaya çıkıyor, Messenger sürümünün artık yeni ürün yazılımı ile uyumlu olmaması ihtimali var. Ancak Facebook gibi büyük şirketler tarafından geliştirilen uygulamalar hakkında iyi olan şey, her zaman güncel olmalarıdır. Yeni bir ürün yazılımı kullanıma sunulduğu anda, geliştiriciler uygulamalarının sorunu düzeltmesi için yeni bir güncelleme de sunacaklardır. Yeni bir güncellemeden haberdar olabilirsiniz ve bu nedenle, mevcut bir güncellemenin sizden gelip gelmeyeceğini bilmek daha iyi olabilir. Bununla birlikte, Messenger için bir güncelleme olup olmadığını nasıl öğreneceksiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Messenger’ı bulup dokunun ve ardından Güncelle’ye dokunun. Güncelle düğmesi gri renkteyse, uygulama için kullanılabilir güncelleme yoktur.

Bunu yaptıktan sonra, Facebook uygulamasının kendisi için bir güncelleme olup olmadığını bulmaya çalışın ve mümkünse güncelleyin. Bu uygulamalar birbirine derinden bağlıdır ve biri diğerinin çökmesine neden olabilir.

Adım 2: Messenger’ın önbelleğini ve verilerini temizleme

Uygulamayı güncelleseniz de güncellemeseniz de, hata her kullanışınızda hata devam ediyorsa, sıfırlamak için önbelleğini ve verilerini temizlemeyi denemelisiniz. Uygulama bir istemci olarak çalıştığı ve iletileriniz aslında hesabınız altındaki Facebook sunucularında saklandığından hiçbir şey kaybetmezsiniz. Temel olarak, bu prosedür güvenlidir:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Messenger öğesine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bu uygulama düzeyinde bir sorunsa, yapmanız gereken tek şey bu adım olabilir. Ancak, sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Öncelikle, telefonunuzu güvenli Güvenli Modda yeniden başlatmak sorunu çözmez, ancak telefonunuzda neler olup bittiğine dair daha net bir bakış açısı sağlar. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakıldığından sorunu hemen yalıtır. Bu nedenle, soruna indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan biri veya birkaçı neden oluyorsa, S8’iniz bu ortamda iken hata görünmeyebilir. Şimdi, telefonunuzu güvenli modda şu şekilde açabilirsiniz:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir.

Telefonunuzu bu modda başarıyla başlattıktan sonra, hatanın hala sizi karşılayıp karşılamayacağını öğrenmek için Messenger’ı kullanmaya çalışın ve eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin, aksi takdirde hangi uygulamanın tetiklediğini bulun ve kaldırın :

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Adım 4: Messenger’ı kaldırıp yeniden yükleyin

Telefonunuz güvenli moddayken sorunun hala oluştuğunu varsayarsak, Messenger uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Bunu şu şekilde kaldırırsınız:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun ve Messenger öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır öğesine dokunun.

Messenger’ı şu şekilde indirip yeniden yüklersiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar> Play Store’a gidin. Google Play arama çubuğuna (üstte) dokunun, ardından Messenger’ı girin ve listeden seçin. Devam etmek için gerekli uygulama izinlerini gözden geçirin ve Kabul Et’e dokunun.

Messenger’ı kaldırıp yeniden yükledikten sonra hata devam ediyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

5. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Galaxy S8’inizi sıfırlayın

Daha önce de söylediğim gibi, “Ne yazık ki, Messenger durdu” hatası küçük bir sorundur ve düzeltilmesi çok kolaydır, ancak yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, sıfırlamaya başvurmanız gerekir. Bu kesinlikle sorunu çözecektir, ancak daha sonra silinecek gibi önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleme zahmetinden geçmeniz gerekecektir.

Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a hafifçe vurun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Ardından, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım sorunu telefonunuzla çözmenize yardımcı olabiliriz.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz:

  Samsung Galaxy S8 “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Plus “Ne yazık ki İnternet durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook neden Samsung Galaxy S8 cihazımda kilitleniyor? İşte nasıl düzeltebileceğiniz… Samsung Galaxy S8’inizi “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki Galeri durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.