Metin Almayan Android Sorunu Nasıl Onarılır

Herhangi bir Android cihazın ana özelliklerinden biri, kısa mesaj gönderme yeteneğidir. Uygulamaları kullanarak anlık mesajlaşma ve arama yapma gibi popüler iletişim biçimleri de olabilir, ancak SMS göndermek yine de başka biriyle iletişim kurmanın en güvenilir yollarından biridir. Bazen metinleri almamanıza rağmen Android sorununu bugün karşılaştıracağız.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Metin Almayan Android Sorunu Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

İyi bir ağ sinyaline sahip bir alanda olduğunuzdan emin olun

Operatörünüzün hiç sinyali olmayacağı belirli alanlar olacaktır. Bu olduğunda, arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için, aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama yapın

Cihazınız genellikle daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için geçici verileri depolar, ancak bu veriler genellikle bozulabilir ve bu da bu tür bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım ayrıca, bu durumda önerilen şebekeye telefon bağlantısını sıfırlar.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Metin almayan Android sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM karttan kaynaklanmış olması mümkündür. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Bu hesapla ilgili bir sorunsa (örneğin krediniz yoksa), bu konuda operatörünüzle iletişim kurmalısınız.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Bazen mesajlaşma uygulamasında saklanan veriler bozulabilir ve bu da bu soruna yol açabilir. Soruna neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için, mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

Samsung cihazları için

  Ana ekrandan bildirim panelini aşağı kaydırın. Ayarlar’ı açmak için ‘dişli çark simgesine’ dokunun. Ayarlar menüsünde Uygulamalar’a dokunun. Cihazınızda yüklü uygulamaların listesini göreceksiniz. Mesajlaşma uygulamasını seçin. ‘verileri temizle’ seçeneğine dokunun. Onaylamak için ‘Tamam’a dokunun.Ardından ana ekrana dönün.

Huawei cihazları için

  Ayarlar’a dokununUygulamalar ve Bildirimler’e dokununUygulamalar’a dokunun Mesajlaşma uygulamasına dokunun Depolama alanına dokunun Önbelleği Temizle’ye dokunun Ana ekrana dönün

Metin almayan Android sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

Samsung cihazları için

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Huawei cihazları için

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra hemen Ses kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Bu modda kısa mesaj gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Sorunun telefonunuzdaki yanlış ağ ayarlarından kaynaklandığı durumlar olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Arka plan veri senkronizasyonuna izin verir.Tüm veri sınırlarını temizler.Tüm Wi-Fi SSID’lerini veya wifi adlarını siler.Tether bağlı tüm arayüzleri ayırır. Uçak modunu kapatır. Bluetooth’u kapatır. Veri dolaşımını kapatır. Mobil hotspot’u kapatır VPN’i kapatır Mobil verileri döndürür. Wi-Fi’yi döndürür.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları uygulayarak yapabilirsiniz

Samsung cihazları için

  Ana ekranda, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar uygulaması’nı açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

Huawei cihazları için

  Ayarlar’a dokununGelişmiş Ayarlar’a dokununYedekleme ve Sıfırla’ya dokununAğ Ayarları Sıfırla’ya dokununAğ Ayarları Sıfırla’yı seçin, ardından eylemi onaylamak için bir kez daha dokunun.

Metin almayan Android sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış veriler bazen bozulabilir. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın süreç tamamlandı

Metin almayan Android sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesinin yanı sıra Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir Seçili önbellek / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın süreç tamamlandığında

Listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, şu anda yapılacak en iyi şey telefonun bir servis merkezinde kontrol edilmesidir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.