Metin mesajı gönderemeyen veya alamayan Samsung Galaxy A9 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A9 gibi gerçekten etkileyici bir donanım özellikleri sunan bir akıllı telefon, cep telefonlarının kısa mesajlar için tasarlandığı en temel işlevi yerine getirirken sorun yaşamamalı. Ancak, bazı kullanıcılar kısa mesaj veya SMS gönderme ve alma sorunlarıyla karşılaşmış gibi görünüyor.

Yani, bu yazıda, bu çok basit görevi yerine getirmekte sorun olan Galaxy A9’unuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Çok sık sık bir mesaja ihtiyaç duyduğunuzda, ancak endişelenmeyin, genellikle çok küçük bir sorun olduğundan ve mutlaka bir donanım sorunu anlamına gelmediğinden, çok sinir bozucu bir sorundur. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorun yaşıyorsanız, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı unutmayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Samsung Galaxy A9’unuz kısa mesaj gönderemiyor veya alamıyorsa yapacaksınız…

    Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın Telefonunuzun iyi sinyal aldığından emin olun. Yeterli depolama alanı olduğundan emin olun. Kısa mesaj gönderdiğiniz telefon numarasını kontrol edin.

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, önce telefonunuzu yeniden başlattığınızdan emin olun. Veya daha iyisi, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutarak zorla yeniden başlatma prosedürünü uygulayın. Bundan sonra, geçip geçmediğini görmek için kendi numaranıza bir kısa mesaj göndermeyi deneyin.

Telefonunuzun bölgede iyi bir sinyal alıp almadığını görmek için ekranın üzerindeki sinyal göstergesini kontrol edin. Sinyalin aralıklı olarak kaybolduğu alanlar vardır ve bu tür bir alandaysanız, bu sorun aralıklı olarak da ortaya çıkabilir, bu da kısa mesaj gönderebileceğiniz veya alabileceğiniz zamanlar ve geçemediğiniz veya mesajların geç alındığı anlamına gelir. Bunun yanı sıra, uçuş modunun etkin olmadığından emin olun. Açık olduğunu anlayacaksınız çünkü sinyal göstergesinin yanında bir uçak simgesi görebilirsiniz.

Bunun sinyalle ilgili olmadığını varsayarsak, telefonunuzda hala yeterli depolama alanı kaldığından emin olun. Bazı dosyaları SD kartınıza veya bilgisayarınıza taşıyarak yer açmanız gerekebilir. Bundan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve numaranıza kısa mesaj göndermeyi deneyin. Ayrıca, mesaj gönderdiğiniz kişinin telefon numarasını da kontrol etmeniz gerekebilir. Telefon numarasında bir rakam yoksa kısa mesajlar gönderilmez.

Son olarak, tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse, sağlayıcınızın teknik desteğini aramanız gerekir. Bunun nedeni, hesabınızın hâlâ iyi durumda olup olmadığını veya hizmeti kullanmak için yeterli bakiyeniz olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olmalarıdır. Bölgede bir kesinti varsa veya kuleyle ilgili bir sorun varsa da size bildirilir.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy A9 Uygulama Bildirimi Nasıl Çalışır? Galaxy A9’dan virüs nasıl kaldırılır: Telefon kendi başına metinler ve SOS mesajları gönderir ve ekran siyah olurSamsung Galaxy A9’da ekran titremesi sorunu nasıl düzeltilir (2019) Samsung Galaxy A9 Wi- Nasıl Onarılır Fi Açılmıyor