Metin (SMS) mesajları gönderemeyen veya alamayan Samsung Galaxy A6 2019 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Birkaç faktör, cihazınızın kısa mesaj (SMS) gönderip alma konusunda sorunlara neden olabilir. Çoğu zaman, bu tür sorunlar aralıklı sinyal veya servis yok gibi ağ hatalarından kaynaklanır. Diğer tetikleyiciler yanlış ayarlar, yazılım aksaklıkları ve kötü amaçlı yazılımlardır. Donanım açısından, hatalı bir SIM karttan veya hatalı bir diğer ilgili donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Genel olarak, bu tür sorunlar kaçınılmazdır ancak aynı zamanda düzeltilebilirdir. Şans eseri, Samsung Galaxy A6 2018 telefonunuzun metin (SMS) mesajı gönderemediği veya alamadığı aynı problemle karşılaşırsanız, önce yazılım sorunlarını çözmeyi deneyin. Size bazı girdiler vermek için, gerektiğinde başvurmanız için birkaç yararlı prosedür ve genel çözümler buldum.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Kısa mesaj gönderemeyen / alamayan Galaxy A6 2018 ile ilgili sorunları giderme

Başlamadan önce, mesajlaşma uygulamasından çıkıp yeniden başlatmayı deneyin. Bir uygulamanın yeniden başlatılmasıyla kolayca giderilen rastgele bir aksaklık olabilir. Ayrıca, cihazınızın güçlü bir ağ sinyali aldığından emin olun. Sorun devam ederse, devam edin ve bu geçici çözümleri deneyin.

İlk çözüm: Galaxy A6 2018’inizi yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).

Cihazınızı yeniden başlatmak çok iyi şeyler yapabilir. Dahili belleğin boşluğunun yanı sıra, telefonunuzda mesajlaşma sorunları da dahil olmak üzere diğer sorunları tetiklemiş olabilecek küçük yazılım hatalarını da temizler. Galaxy A6 2018’de yumuşak sıfırlama veya yeniden başlatma yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Güç düğmesine basın ve menü seçeneği görünene kadar birkaç saniye basılı tutun. Ardından verilen seçeneklerden Yeniden başlat seçeneğini seçin. Alternatif olarak, ekran kapanana kadar Güç düğmesine basabilirsiniz ve ardından yaklaşık 30 saniye sonra tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın.

Bu, telefonunuzun dahili belleğinde depolanan verileri etkilemeyeceğinden, yedekleme oluşturmanıza gerek kalmaz.

İkinci çözüm: Uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Önbellek, bir uygulama veya cihaz hafızasına kaydedilen geçici dosyaları ifade eder. Bu kaydedilen bilgiler daha sonra başvurular için kullanılacaktır. Apps, telefon sisteminizde olduğu gibi önbellek depolar. Ancak, diğer dosyalar gibi, önbellek verileri de bozulabilir ve bu gerçekleştiğinde, cihazınızın diğer işlevleri de etkilenir. Galaxy A6 2018’inize SMS göndermenizi engelleyen şey olmadığından emin olmak için, mesajlaşma uygulamanızdan önbelleği şu adımlarla temizlemeyi deneyin:

  Ayarlar uygulamasına gidin ve Uygulamalar uygulamasına gidin ve Mesajlaşma uygulamanızı seçmek için dokunun. Sonra Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Önbelleğin temizlenmesi, mesajlaşma uygulamanızda önbellek olarak depolanan tüm geçici dosyaları temizleyecektir. Mesajlaşma uygulamasından kaydedilmiş diğer bilgiler etkilenmez. Uygulamadaki verileri silmek istiyorsanız, Verileri Temizle düğmesine dokunun. Bu, kaydedilen tüm ayarlarınızı ve bozuk veriler de dahil olmak üzere mesajlaşma uygulamasıyla birlikte verilen bilgileri siler. Yani, temelde uygulamayı sıfırdan başlatıyorsunuz. Bu yüzden ilk defa kullandığınızda olduğu gibi davranır. Bu, özellikle uygulamanızın sık sık değişen bir web sitesinden içerik çektiği zaman, genellikle birkaç sorunu giderir.

Bu işe yaramazsa, Galaxy A6 2018 telefonunuzdaki önbellek bölümünü silmeye başvurabilirsiniz. Bu, telefonun dahili hafızasında saklanan önbellek dosyalarını siler. Sorun önbellek bölümündeki bazı bozuk veriler tarafından tetiklenirse, silinmesi sorunu çözecektir.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla.

Daha önce de belirtildiği gibi, ağ sorunları, cihazınızda neden SMS veya kısa mesaj gönderemediğiniz veya alamadığınızın ana nedeni olabilir. Genelde, uygun mesajlar içeren hata istemleri istenir, ancak alınmazsa, telefonunuzun sinyal göstergesini iki kez kontrol edin ve iyi bir sinyal alıp almadığını görün. Sinyal gücü düşük veya kararsız ise, o zaman temel sebep budur. Mümkün olan özümler için, SIM kartı çıkarmayı ve yeniden takmayı deneyebilir veya aşağıdaki adımlarla sıfırlanan bir ağ ayarları gerçekleştirebilirsiniz:

  Uygulamalar çekmecesini açın. Ayarlar.Tap Sistemi.Tap Sıfırlama Seçenekleri.

Bunu yapmak, kaydedilmiş Wi-Fi ağları ve Bluetooth bağlantıları dahil olmak üzere mevcut tüm ağ ayarlarınızı kaldıracaktır. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, ekranın sağ üst köşesindeki hücre üçgeninin, cihazınız şebeke servis sağlayıcınızdan veya operatörünüzden hücresel kimlik bilgilerini geri yükleyene kadar boş göründüğünü göreceksiniz.

Dördüncü çözüm: Cihazınızın yazılımını en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri sadece yeni özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik geliştirmeleri veya düzeltme ekleri de sunar. Bu nedenle, özellikle cihazınızda belirli hataların ve kötü amaçlı yazılımların neden olabileceği yazılım sorunları olduğunda güncelleme yüklemeniz önerilir. Galaxy A6 2018 telefonunuzdaki yazılım güncellemesini kontrol edip yükleyin:

  Uygulama tepsisini açın. Ayarlar’ı tıklatın. Yazılım Güncelleştirmesi’ni tıklatın. Güncellemeleri manuel olarak indirme seçeneğini seçin. Cihazınızın güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Güncelleme dosyasının indirilmesini ve kurulmasını başlatmak için Tamam’a dokunun ve ardından Başlat’ı seçin. Yeniden başlatma mesajı göründüğünde, cihazınızı yeniden başlatmak ve en son yazılım değişikliklerini uygulamak için Tamam’a dokunun.

Bu işe yaramazsa, telefonunuzun mesajlaşma işlevlerini etkileyen daha ciddi yazılım hatalarıyla başa çıkmak için tam sistem sıfırlamasına başvurmayı düşünmeniz gerekebilir.

Beşinci çözüm: Fabrika verilerine sıfırlama (donanımdan sıfırlama).

Bir olası sıfırlama işlemi veya fabrika verilerine sıfırlama işlemi, tüm olası yol ve yöntemleri tüketmeden sonra da sorun devam ederse seçenekleriniz arasında sayılabilir. Karşılaştığınız sorun, sistemin tamamen sıfırlanması gibi daha gelişmiş bir çözüm gerektiren daha karmaşık olabilir. Ancak bu süreçte her şey silineceği için veri kaybına neden olur. Devam etmek istiyorsanız, tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, böylece daha sonra bunları kurtarıp kullanabilirsiniz. Ne zaman hazır olursanız, başlamak için bu adımları izleyin.

  Ana ekrandan Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine gidin ve Sıfırla’ya dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Uyarı mesajını okuyup gözden geçirin ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırlamayı onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin ve ardından telefonunuz yeniden başlatılır. Yeniden başladıktan sonra, seçenekleri yapılandırmak ve ayarları veya özellikleri Wi-Fi şebekeleri de dahil olmak üzere cihazınızda tekrar kullanmak üzere etkinleştirmek için ilk kurulum işlemine devam etmeniz gerekir.

Diğer seçenekler

Hesap durumunuzun ve şebeke servislerinin iyi olduğunu doğrulamak ve sağlamak için operatörünüze veya şebeke servis sağlayıcınıza başvurun. Bazı firmalar, özellikle ayarlanmamış sorunlu hesaplar için giden servisleri devre dışı bırakabilir. Bu durumda, söz konusu hesabın giden hizmetleri geçici olarak kullanılamaz. Dolayısıyla, hesap sorunu çözülene kadar SMS gönderemez veya telefon görüşmesi yapamazsınız. Gerekirse, cihazınızdaki taşıyıcı ayarlarını güncellemek için yardım istemelerini isteyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A6 2018 telefonunuzda SIM kart hatası yok (kolay adımlar) Samsung Galaxy A6 2018 telefonunuz şarj olmuyorsa ne yapmalı (kolay adımlar) Samsung Galaxy A6 2018 telefonunuz açılmıyor nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Nasıl şarj edilmeyen bir Samsung Galaxy A8 2018 akıllı telefonunu nasıl düzeltebilirim [Şarj İpuçları ve Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A8 2018 telefonunuzda SD kartın algılanamadığı bir hatayı nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Telefonunuza düşmeye devam eden Wi-Fi bağlantısını nasıl düzeltebilirsiniz Samsung Galaxy A8 2018 (kolay adımlar)