Mi Box S için En İyi 15 Tavsiye

Büyük set üstü kutularının TV ortamımızı bozduğu günler geride kaldı. Şimdi ya Android TV kutuları, akış çubukları ya da Smart TV'nin kendisi onları değiştirdi.

Gözbebeklerini yakın zamanda yakalayan böyle bir kutu, daha iyi Mi Box S olarak bilinen Mi Box 4'tür. Küçük ve akıllı, onu en iyi tanımlayan kelimelerdir. Android TV 8.1 ile güçlendirilmiş Mi Box S, Google Asistan üzerinden 4K video ve ses kontrolünü destekler.

Kutunun sunduğu tek şey bu değil. Kutudaki gizli özelliklere şaşıracaksınız.

Bu yazıda, Mi Box S'yi en iyi şekilde kullanmak için 15 ipucu ve püf noktası bulacaksınız.

1. Mi Box S'yi Kontrol Etmek İçin Telefonu Kullanın

Her zaman seninle olan tek şey nedir? Senin telefonun olduğuna eminim. Öyleyse neden Mi Box'ınızı kontrol etmek için kullanmıyorsunuz? Kutuyu telefonunuzla kontrol etmek, uzaktan kumandanıza ulaşmak için çok tembel hissettiğiniz zamanlarda kullanışlı olabilir.

Android TV Remote uygulamasını indirmeniz ve Mi Box'ınıza bağlamanız gerekir. Herhangi bir Android cihazına (telefon veya tablet) ve iPhone'a uygulamayı indirebileceğiniz için kullanmak üzere bir Xiaomi telefonunun olması gerekmez.

Pro Tip: Use the app to input text to your Mi Box S. Press the keyboard icon at the top.

Android TV Uzaktan Kumandasını Android'de İndirin

İPhone'da Android TV Remote uygulamasını indirin

2. Mi Box Remote ile TV Kontrolü

TV'niz HDMI CEC'yi destekliyorsa, TV'nizi kontrol etmek için Mi Box S uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. HDMI CEC özelliğinin arkasındaki fikir, kullanıcıların TV'lerini ve bağlı HDMI cihazlarını tek bir uzaktan kumandayla çalıştırmalarını sağlamaktır.

Mi Box S için HDMI CEC'yi etkinleştirmek için, Ayarlar> HDMI CEC'ye gidin. CEC Anahtarını açın.

3. Ana Ekrandaki Kanalları Devre Dışı Bırak

Mi Box'ın ana ekranı favori uygulamaları ve kanalları barındırıyor. Ek veya daha fazla kanalın olması ana ekranı sıkıştırabilir. Yalnızca sevdiğiniz kanallarla temiz bir ana ekran olmasını istiyorsanız, istenmeyen kanalları devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmanın üç yolu vardır.

Yöntem 1: Kanal Seçeneğini Kullanma

Ekrandan gizlemek istediğiniz kanala gidin ve sol oka iki kez basın. Arayüz gizleme ikonunu vurgulayacaktır. Kanalı devre dışı bırakmak için üzerine tıklayın.

Yöntem 2: Ayarlardan

Mi Box S'nizdeki Ayarlar'a gidin ve Ana ekran seçeneğine tıklayın. Ardından Kanalları özelleştir'e basın. Kanallarını özelleştirmek ve tercihinize göre etkinleştirmek / devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamaya gidin.

Yöntem 3: Giriş ekranından

Ana ekranda aşağı kaydırın ve Kanalları özelleştir üzerine tıklayın. Kanalları özelleştir seçeneğine yukarıdaki gibi yönlendirilirsiniz. Kanalları buradan etkinleştirin / devre dışı bırakın.

Also on Guiding Tech
7 Must-Have Android Apps for Netflix Users

Read More

4. Kanalları Yeniden Sırala

YouTube’un trend bölümünün en üstte olmasını ister misiniz? İyi bir fikir değil ama yapmaya istekliysen, kanallarını ihtiyacına göre yeniden sıralayabilirsin.

Bunun için ana ekrandaki kanala gidin. Sonra uzaktan kumandadaki sol gezinme düğmesine ve ardından seçim düğmesine basarak. Kanalın vurgulandığını ve yanında yukarı / aşağı okların göründüğünü göreceksiniz. Şimdi uzaktan kumandanızın yukarı ve aşağı düğmelerini kullanarak konumunu değiştirin.

Note: You cannot change the position of Apps carousel that is available at the top.

5. Sık Kullanılanlardaki Uygulamaları Yeniden Sıralayın

Uygulamalar bölümü, uygulamaları eklendikleri sırayla tutar. Bu, yeni eklenen bir listenin sonunda her zaman mevcut olacağı anlamına gelir.

Neyse ki uygulamaları yeniden sıralayabilir ve dilediğiniz gibi saklayabilirsiniz. Bunun için uygulamaya gidin ve bir menü alana kadar seçme düğmesine uzun basın. Ondan Taşı'yı seçin. Ardından sol ve sağ düğmelerini kullanarak konumu değiştirin ve onaylamak için seçim düğmesine basın.

6. Uygulamaları Sık Kullanılanlardan Kaldırma

Bir uygulamanın ana ekrandaki Uygulamalar bölümünün altında görünmesini kaldırmak için üzerindeki seçim düğmesini basılı tutun. Ardından, 'Sık kullanılanlardan kaldır'ı seçin.

7. Yüklü uygulamalardaki uygulamaları yeniden sıralayın

Mi Box S uzaktan kumandasındaki noktalı simgeye basmak, Box'ınızdaki yüklü tüm uygulamaları ve oyunları gösterir. Gösterildikleri sırayı değiştirmek için uygulamadaki seçim düğmesini basılı tutun. Menüden Taşı'yı seçin ve konumu değiştirmek için gezinti düğmelerini kullanın.

8. Uygulama Bilgilerini Görüntüle ve Uygulamaları Kaldır

Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gitmek yerine, uzaktan kumandadaki noktalı simgeye basarak yüklü olan uygulamaya veya oyuna etkinleştirilmiş ekranda uzun süre basabilirsiniz. Menüden, seçiminize bağlı olarak Bilgi veya Kaldırma'yı seçin.

Note: The uninstall option isn’t available for preloaded apps such as Netflix.

9. Daha Sonra Listeye Video Eklemek

Mi Box’ta videolar için favorileriniz yok ya da daha sonra izleyebileceğiniz listeniz yok; bunun yerine bir Sonraki Oynatma listesi sunulur. Uygulamalar'ın altında mevcuttur, Bir Sonraki Sıradaki sıranın konumunu değiştirmek mümkün değildir.

Video eklemek için, herhangi bir videodaki seçim düğmesini basılı tutun. Ardından menüden 'Oynatmaya Ekle' seçeneğini seçin.

Bir videoyu listeden kaldırmak için, Sonraki Oynatma listesindeki videoya uzun basın ve Kaldır'a basın.

10. Hızla Yeniden Başlat

Android telefonlara benzer şekilde, uzaktan kumandadaki güç düğmesine basıldığında yeniden başlatma seçeneği ortaya çıkacaktır. Mi Box S’i hızlı bir şekilde yeniden başlatmak için bunu seçin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/216627/Firefox-Ios-Tips-and-Tricks-Featured-Alt_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1550326264’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

11. Aranabilir Uygulamaları Değiştirin

Mi Kutusu'ndaki varsayılan arama özelliğini kullandığınızda, sonuçlar yüklü uygulamalardan gelen bilgileri içerir. Herhangi bir uygulamanın sonuçlarını göstermek istemiyorsanız, gizleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için Android TV kutunuzdaki Ayarlar'a gidin. Ayarlar altında, Arama'yı ve ardından Aranabilir uygulamalar'ı tıklayın. Burada, sonuçları aramaya dahil etmek istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın.

12. Mi Box S Ayna Telefon

Android telefonunuzu Mi Box S'ye yansıtmak çok kolay bir iş. Tek gereksinim, telefonunuzun Mi Box S ile aynı Wi-Fi şebekesinde olması gerektiğidir.

Ardından, telefonunuzda yapmanız gereken tek şey Oyuncular (hızlı ayarlarda bulunur) veya Kablosuz Ekran seçeneğine (Ayarlar'da bulunur) dokunmaktır. Burada Mi Box 4 veya Mi Box S'i bulacaksınız. Yansıtmayı başlatmak için üzerine dokunun.

Yukarıdaki seçeneklerin mevcut olmaması durumunda, yansıtmak için telefonunuzdaki Google Ana Sayfa uygulamasını kullanabilirsiniz.

Google Ana Sayfasını İndir

Uygulama yüklendikten sonra, Mi Box S'i ona ekle. Ardından, uygulamadaki profil simgesine dokunun ve Ayna cihazı seçeneğine tıklayın. Mi Box'ınızı seçin, telefonunuzun ekranı otomatik olarak TV'nize yansır. Telefonunuzda yaptığınız her şey TV'nize yansıyacaktır.

Bağlantıyı kesmek için uygulamaya geri dönün ve Ayna cihazı altındaki Bağlantıyı Kes seçeneğine tıklayın.

13. Telefon İçeriğini Yayınla

Tüm telefonunuzu yansıtmak yerine, yalnızca TV'nize bir video yayınlamak istiyorsanız, videoyu yayınlamayı destekleyen bir oynatıcıda veya akış hizmetinde açın. TV'nizde oynatmaya başlamak için videodaki oyuncu simgesini tıklayın. Telefonunuz video için uzaktan kumanda olarak işlev görür ve üzerinde başka şeyler yapmaya devam edebilirsiniz.

14. Dizüstü Bilgisayardan Döküm

Benzer şekilde, dizüstü bilgisayarınızdan Mi Box S yazılımına yayın yapmak istiyorsanız, döküm için yerel destekle birlikte gelmesi için Chrome'un yardımına ihtiyacınız var.

PC'den yayın yapmak için videoyu Chrome'da açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesini tıklayın. Menüden Cast'ı seçin. Mi Box'ınız orada ortaya çıkacak. Geçerli sekmeyi TV’nize yayınlamaya başlamak için üzerine tıklayın.

15. Mi Box S'de Ekran Görüntüsü Al

Button Mapper uygulamasını Mi Box S üzerindeki Play Store'dan indirin ve ekran görüntüsünü herhangi bir düğmeye atayın. Ardından bir ekran görüntüsü almak için bu düğmeyi kullanın.

Also on Guiding Tech
How to Mirror Your iPhone Screen on Android TV

Read More

Pandora'nın Kutusunu Aç

Mi Box S'den en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını ve püf noktalarını sevdiğinizi umuyorum Mi Box S cihazınızı çalıştırmanın ve bu ipuçlarını eyleme geçirmenin zamanı geldi. Farklı bir ipucu ya da hile ile karşılaştıysanız bize bildirin. Bunu dahil etmekten memnuniyet duyarız.

Sıradaki: Android TV'nize indirebileceğiniz bazı uygulamalar mı arıyorsunuz? En iyi Android TV uygulamaları küratörlüğümüzü inceleyin.