Mi Notları Redmi’de Gösterme

Bazı insanlar telefonlarını kilitlemeyi sevmez. Bunun yerine, uygulamaları tek tek kilitlemeyi veya farklı uygulamalardaki öğeleri gizlemeyi tercih ederler. Bazı özel fotoğrafları veya notları gizlemek gibi. Notlara gelince, birçoğu özel bilgi içerir. Telefonumuza erişimi olan herkes onları okuyabilir.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi Fi

Neyse ki, Xiaomi önceden yüklenmiş uygulamasında notlarınızı kolayca gizlemenizi sağlar. İlginçtir ki, notların nasıl gizleneceğini yazan önceden yazılmış bir notu bile vardır. Ama ne yazık ki, onları gizlemekten bahsetmiyor.

Yani burada Redmi telefonlarınızdaki notları gizlemenize yardımcı olacağız. Küçük küçük notları gösterelim.

Mi Telefonlarda Gösterme Notları

İşte detaylı adımlar.

Adım 1: Notlar uygulamasını açın. Evet, notlar uygulamada gizlidir.

Adım 2: Uygulama ana ekranında, arama çubuğundan ekranın sonuna kadar yavaşça aşağı kaydırın (şarj etme noktasına yakın).

Not: It is essential to swipe down to the extreme bottom of your phone.Unhide Notes In Xiaomi Redmi 1Unhide Notes In Xiaomi Redmi 0

Adım 3: Başarıyla aşağı kaydırdığınızda, şifre korumalı ekrana yönlendirileceksiniz. Burada, notlarınızı gizlerken ayarladığınız şifreyi girmeniz gerekir.

Şifre, telefonunuzun şifresinden farklıdır. Mesajlardaki, fotoğraflardaki ve dosyalardaki gizli öğeler için de geçerlidir. Bu yüzden notları gizlerken herhangi bir şifre girmediyseniz, diğer uygulamalardaki şeyleri gizlemek için ayarladığınız şifreyi kullanın.

4. Adım: Burada tüm gizli notlarınızı göreceksiniz. Şimdi onları göstermek için, notları gizlemek için de kullanılan iki yol var.

Yöntem 1:

Notu basılı tutun. En alttaki seçeneklerden Unhide üzerine dokunun.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 9

Yöntem 2:

Açmak için nota dokunun. Ardından sağ üstteki üç nokta simgesine basın. Menüden, Göster’i seçin.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 10Not:No proper screenshots are attached above because they appear blank for hidden notes. Xiaomi’s smart way to think of that.

Bonus İpucu 1: Gizlilik Koruma Kilidi’ni değiştirin

Mi uygulamalarındaki gizli öğeleri görüntülemek ve göstermek için kullanılan şifre ayarlardan değiştirilebilir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzdaki ayarları açın. Ardından Kilit ekranı ve şifre bölümüne gidin.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 2

Adım 2: Gizlilik koruma şifresi üzerine dokunun. Mevcut şifrenizi girmeniz istenecek.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 3

Adım 3: Parola değiştir üzerine dokunun. Yine, şifrenizi doğrulamanız istenecek. O zaman yeni deseni çizmeniz gerekecek.

Not: The new password will apply to the hidden items in Messages, Photos, Files, and Notes.Unhide Notes In Xiaomi Redmi 4

Notları (veya diğer uygulamalardaki öğeleri) gizlerken veya gizlemenizi kaldırırken, Mi hesabınızı bağlamanız istenecektir. Bu, gizlilik kilidinizi unutmanız durumunda faydalıdır. Ardından, Mi hesabı bağlı değilse mümkün olmayan şifreyi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Ne yazık ki, gizli öğelere başka bir şekilde erişemezsiniz ve silmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 5Not: The above screenshot was captured on the hidden notes screen. That’s the reason for being black.

Bonus İpucu 2: Doğrudan Gizli Notlar Oluşturun

İlk önce bir not oluşturmak ve sonra onu gizlemek yerine, Xiaomi doğrudan gizli bir not oluşturmanıza izin verir. Bunun için, Notes uygulamasının ana ekranını aşağı kaydırarak gizli notlar bölümüne gidin. Ardından ekle simgesine dokunun. Bu tür notlar uygulama ana ekranında görünmez.

Pro İpucu:You can even pin notes inside the Hidden notes section.

Bonus İpucu 3: Ana ekrana Gizli Notlar ekleyin

Tıpkı normal notlarda olduğu gibi, gizli notları da hızlı bir şekilde erişmek için ana ekrana yerleştirebilirsiniz. İçerik gizleneceğinden endişelenmenize gerek yok. Bu tür notları ana ekranda görüntülemek için sizden şifreyi girmeniz istenecektir.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 6

Ana ekrana gizli bir not yerleştirmek için gizli notlar bölümüne gidin ve notu açın. Üç nokta simgesine dokunun ve Ana ekranda Yerleştir’i seçin.

Mi Notları Diğer Uygulamalara Aktarın

Ne yazık ki, notlarınızı Mi Notlar’dan Google Keep, OneNote, Evernote, vb. Gibi diğer not alma uygulamalarına taşımanın kolay bir yolu yoktur.

Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1: Mi Notes uygulamasını başlatın. Ardından bir not açın.

Adım 2: En üstteki Gönder düğmesine dokunun. Seçeneklerden notu metin olarak paylaş seçeneğini belirleyin.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 7A

Adım 3: Telefonunuzda yüklü uygulamaların listesi sunulacak. Notları aktarmak zorunda olduğunuz uygulamanın telefonunuzda yüklü olduğundan emin olun. Listeden seçin. Not bu uygulamaya kopyalanacaktır.

Diğer notlar için adımları tekrarlayın.

Unhide Notes In Xiaomi Redmi 8

Korunma tedaviden daha iyidir

Umarım artık notlarınızla saklambaç oynamanız ve aramanıza gerek yoktur. Artık notları gizleme ve gösterme sürecine aşina olduğunuza göre, gizli notlarınızı kilitlemek her zaman iyi bir fikirdir.

Sıradaki: Bir şeyleri düzenlemek gibi mi? Notlarınızı klasörler halinde düzenlemek ister misiniz? İşte size klasörler yapmanıza izin veren altı uygulama.