Micromax Canvas ve Çözümlerinde Sık Karşılaşılan Sorunlar

Micromax, ilk el çantasını imzasını attı. O zamandan beri Hint çok uluslu kendi tuval serisinde bir dizi akıllı telefon başlattı ve piyasada kaliteli bir fiyatla gerçekten uygun fiyatlarla sağlam bir isim yaptı. Micromax, Hindistan akıllı telefon pazarını gerçekten değiştirdi ve sunduğu cihazların işlemlerini dikte eden sadece uluslararası akıllı telefon üreticilerinin manşetlerinden kurtuldu. Artık, şirket müşterilerine en yüksek kalitede ürünler sunmaya özen gösterse de, yine de, müşteriyi bazen rahatsız eden bazı küçük hatalar ve sorunlar hala var. Micromax Canvas'da birçok kullanıcı tarafından karşılaşılan bazı yaygın sorunlar vardır. Ayrıca, Micromax Canvas'ınızla da aynı problemlerle karşı karşıyaysanız, aşağıdaki kılavuz tüm bunları düzeltmek için burada olduğundan endişelenmeyin.

Xiaomi Redmi Note pil boşaltma sorunu, Xiaomi Mi4 sinyal sorunu veya diğerleri gibi diğer telefonlarla sorun yaşıyorsanız, Technobezz ziyaret edin.

Ayrıca bkz. Micromax Canvas oyun mağazası indirme sorunu nasıl giderilir

Micromax Canvas ile İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Düzeltmeleri

Sık yeniden başlatma

Micromax Canvas ile İlgili Sık Karşılaşılan Sorunlardan biri sık ve rastgele yeniden başlatmadır. Bu sorun, telefon rasgele yeniden başlatmalara başladıkça oldukça can sıkıcıdır. Problemin, mobil şebekenin GPRS'den HSPA'ya değişmesinden kaynaklanması gerekiyor. Bir başka sebep de batarya problemi olabilir. Bu nedenle, Micromax Canvas'ınızda pilin iyi olup olmadığını kontrol edin. Eğer şişmişse, o zaman onu değiştiriniz ve probleminiz çözülecektir. Eğer değilse, ağ değişikliği Micromax Canvas probleminizin sebebi olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Telefonunuzun Ayarlar ve sonra Çift SIM Ayarları'na gidin.
 • Burada SIM 1'i seçin ve sonra Mobil Ağ Ayarlarına gidin.
 • Bundan sonra sadece Ağ Moduna dokunun ve sadece GSM'i seçin. Varsayılan ayarlar GSM / WCDMA seçeneğinde olmalıdır ve bunu yalnızca GSM moduna geçirmeniz gerekir.
 • Yukarıdakileri yaptıktan sonra probleminiz çözülecek ve bu konuyla tekrar karşılaşmayacaksınız. Eğer hala sorunla karşı karşıyaysanız ve telefonunuzu en yakın Micromax Servis merkezine götürmeniz gerekiyor.

Görüntü kaynağı – unleashthephones.com

Ağ Bırak

Micromax Canvas'ınızın bu sorunla yüzleştiği durumlar olabilir. Bu rastgele çağrı dışkıları ve aynı zamanda ağ mevcut sorun ile karşı karşıya kalabilir. Bu sorun, dünyanın diğer önde gelen markalarından da diğer Android telefonların çoğu için de yaygındır. Micromax Canvas'daki yaygın sorunlardan biri olmasına rağmen, sadece Micromax ile sınırlı değildir. Bu problem bir takım sebeplerden kaynaklanabilir. Bu sinir bozucu sorunun nasıl düzeltilebileceğini ve takip etmeniz gereken adımları görelim.

 • Her şeyden önce, telefonunuzu kapatıp arızalı bir SIM kart yerleşimi olmadığından emin olmak için SIM kartı düzgün bir şekilde çıkartıp tekrar takın.
 • Sorunun telefon ya da SIM olup olmadığını görmek için başka bir telefonda aynı SIM kartı kullanmayı deneyin. SIM başka bir telefonda da çalışmıyorsa, değiştirin.
 • Sadece Mobil Ağlara gidin ve ardından ağı manuel olarak seçmeyi deneyin. Bu, tekrar ağa yeniden bağlanmanıza yardımcı olacaktır.
 • Ayrıca, tekrar ağa yeniden bağlanmak için uçak modunu açıp kapatmayı deneyebilirsiniz. Uçak modunu kapattığınızda, telefon otomatik olarak tekrar ağa bağlanacaktır.

Akü Boşaltma Sorunu

Micromax Canvas'daki bir diğer can sıkıcı problem ise hızlı akü boşalmasıdır. Birçok kullanıcı telefon bataryalarının garip bir şekilde davrandığını ve pilin çok erken tükenmesine neden olan çok yüksek bir batarya drenajı olduğunu bildirmiştir. Bu nedenle, bu sorunla karşı karşıya kalıyorsanız, pil ömrünüzü artırmanıza yardımcı olabilecek bazı yollar öneriyoruz.

Ekran Parlaklığı – Telefonunuzun pilinin çoğu ekran tarafından tüketilir. Dolayısıyla, parlaklık seviyesini yüksek tutarsanız, pilin daha fazla tüketileceği açıktır. Pil parlaklığını, gözlerin rahatça görebileceği ve çok parlak olmadığı bir seviyede tutmak iyi bir yoldur.

Clear RAM- Ayrıca bataryayı tüketen diğer şeylerden biri de cep telefonunuzda çalışmaya devam eden arka plan uygulamalarıdır. Bir uygulamayı kapatmamanız durumunda, arka planda çalışmaya devam eder ve böylece cihazınızın pilini tüketmeye devam eder. Bu yüzden en iyi yol, RAM'ı sık sık temizlemektir, çünkü bu arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatacaktır.

İstenmeyen Servis – Eğer gerçekten ihtiyacınız yoksa bile, GPS, WiFi ve Bluetooth her zaman var ise o zaman telefonunuzun pil ömrü çok yakında ölecek eminim. Bunun nedeni, bu servislerin bir çalışma için çok fazla batarya gerektirmesi ve ihtiyaç duyulmadıkça pilin gereksiz yere tüketilmesidir. Bu hizmetleri yapmadığınızda onları uzak tutun.

Yukarıdaki yöntemlerin batarya sorununu çözebileceği iyi bir olasılık var ama eğer hala yapmıyorsa, telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yöntem sonunda verilmiştir.

Görüntü kaynağı – www.snbforums.com

Aşırı ısınma sorunu

Micromax Canvas'daki can sıkıcı problemlerden biri de telefonun aşırı ısınması oldu. Telefon gerçekten çok güçlü bir işlemci kullandığından, çok fazla pil alması ve böylece çok fazla ısı üretmesi gerekiyor. Bu, bir telefonun kullanımdan sonra ısınması normaldir. Ama eğer telefonun ısınmasını 5-10 dakikalık kullanımdan sonra görüyorsanız, endişelenmeniz gereken bir şeydir.

Çoğu durumda, cihazın yalnızca basit bir şekilde yeniden başlatılması bu sorunu giderir. Bunu deneyin ve cihazın yeniden başlatılmasının aşırı ısınma sorununu düzeltip düzeltemediğini görün.

Değilse, aşırı ısınmanın bazı üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanması iyi bir olasılıktır. Yani sorun, yeni bir uygulama yüklendikten sonra ortaya çıktıysa, o zaman sorunun nerede olduğunu biliyorsunuz demektir. Sadece bu uygulamayı kaldırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Ardından telefona fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması iyi bir fikir olabilir. Bu yüzden sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

 

Şarj sorunu

Micromax Canvas'daki bir diğer can sıkıcı sorun ise, şarj cihazı takılıyken bile telefonun şarj edilmemesidir. Şimdi bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Telefonun pilini çıkarın ve tekrar yerine takın.
 • Şimdi kabloyu şarj cihazından telefona takın.
 • Bundan sonra güç düğmesine en az 8-10 saniye basın ve bir batarya simgesi göreceksiniz. Şarj olduğunu değil, ekranda sadece bir batarya simgesi göreceksiniz.
 • Ancak bunu gördükten sonra güç düğmesinden çıkmanıza gerek yok. En az 3-4 dakika basılı tutun. Pil simgesi ekran titrer ve önyükleme ekranı açılır.
 • Önyükleme ekranını bu yöntemle gördüğünüzde sorununuz çözülür ve Tuvalinizi tekrar normal olarak şarj edebilirsiniz.

Bunlar Micromax Canvas'daki 5 yaygın sorun oldu ve bunlar için bazı çözümler sağlamaya çalıştık. Sorunlar çözülürse, Micromax Canvas'ınızın keyfini çıkarmaya devam edin ve yukarıda belirtilen çözümler sorununuzu çözemediyse, bu küçük düzeltmelerle çözülemeyecek daha ciddi bir şey olabilir. Micromax, tamir edilmek veya değiştirilmek üzere en yakın Micromax Canvas Servis merkezine tuval yapıştırır.

Not: Telefonunuzu her zaman en yeni yazılımla güncelleyin. Bunun nedeni, şirketin birçok kez güncellemeleriyle ilgili ortak sorunlar için bazı düzeltmeleri başlatmasıdır. Bu yüzden telefonu güncel tutmak, şirket tarafından başlatılan hata düzeltmelerinden hiçbirini kaçırmamanızı sağlayacaktır.

Arka panel parmak izlerini ve lekeleri çekiyor

Micromax Canvas Knight kullananların büyük olasılıkla tasarımla ilgili sorun nedeniyle oluşan bu sorunla karşı karşıya gelecek. Bu el cihazı, iPhone ve Sony Xperia'nın bir araya getirildiği bir yeniden tasarım aldı, ancak yine de cihazın arka panelinin çok miktarda leke ve parmak izine neden olduğu bazı kusurlar kaldı. Bu konu, esas olarak, cam ekranınkinden çok daha farklı olan matlaştırılmış finişe bağlıdır. İşte olası çözüm.

Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, Micromax Canvas Knight'ınızın arka paneli için bir telefon kapağı veya keçeli kapak almaktır. Ayrıca, yeni sahip olunan telefon hakkında çok endişeli iseniz, bir kapak kapak en iyi olabilir, çünkü cep telefonu, damla, kir vb. Her türlü zarardan koruyabilir. Kapakları deri ve plastik olarak kullanabilirsiniz, böylece gidebilirsiniz sizin tarafınızdan gerekli olan için.

Uygulama kilitleniyor

Bazı kullanıcılar, bir uygulamayı kullanırken çok sık karşılaşılan sorunlardan kaynaklanan uygulamalardan şikayet ediyor. Örneğin, bazı diğer uygulamalar gecikmeli ve çok yavaş performans gösteren bazı oyunlar sıkışmış veya çalışmayı aniden durdurabilir.

Bunun nedeni, android uygulamaların çoğunun hala bu işlemci için optimize edilmediği, çok gelişmiş True Octa-Core SoC'dur. Daha önceki geliştirici, çift çekirdekli Socs'u göz önünde bulundurarak uygulamaları tasarladı, oysa piyasaya gelen en yeni Smartphone'un çoğu, Quad-core veya Octa core CPU'lar ile donatıldı. Ve bu Micromax tuval telefonunun da sorunu. Dolayısıyla, bu sorun oldukça normaldir ve Micromax ürün yazılımı için en son güncellemeleriyle birlikte çıkana kadar beklemeniz gerekir. Ayrıca, uygulama mağazasında herhangi bir güncelleme yayınlandıktan hemen sonra uygulamaları düzenli olarak güncellemeye devam edin.

Bloatware

Diğer herhangi bir telefon gibi, Micromax Canvas Knight'ın da özel bir kullanıcı arayüzü vardır ve aslında hiç kullanılmayan, ancak cihazlarda büyük yer kaplayan birkaç bloatware uygulaması içerir. Yani, kullanılmayan ve gereksiz bloatware kurtulmak istiyorsanız, bunun için çözümün altında okuyun.

CyanogenMod, bu durumda size yardımcı olabilecek özel bir ROM'dur. Sadece Özel ROM'u kurun ve Android'in tüm en son özelliklerine erişin. İstediğiniz uygulamayı kaldıramazsınız, ayrıca kümenin genel arayüzünü ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Ancak bu CyanogenMod'a sevmeyenler, aynı özelliklerin tadını çıkarmak için Nova Launcher'ı da arayabilirler.

Ancak, güvenlik için önceden cihazın bir yedeğini almayı unutmayın. CyanogenMod'u kullanmanın bir başka en iyi yanı, cihazınızı rootlamanızı gerektirmemesidir.

Bu sizin için iyi çalışır, ancak mutlu değilseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak her zaman varsayılan ayarlara geri dönün.

 

Fabrika sıfırlama yöntemi

Yukarıda belirtilen çözümlerin dışında, küçük sorunların çoğunda çalıştığı için telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, ilk satın aldığınızda telefonunuzu devlete alır ve telefondaki tüm verileri siler. Bu nedenle, önemli dosyalarınızın yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedekleme yaptıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki işlemi takip edin.

 • Telefonunuzu Kapatın
 • Şimdi Sesi Yükselt, Sesi Kısma ve güç düğmelerine aynı anda basarak telefonu kurtarma moduna alın.
 • Şimdi Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğine gidin ve ardından sorulduğunda seçimi onaylayın.
 • Bundan sonra telefonu yeniden başlattığınızda, telefonunuzu ilk satın aldığınızda telefon durumuna geçecektir.