Micromax Yu Yureka Proximity Sensor Sorunu Nasıl Onarılır

Micromax'ın telefonlarını piyasada bulunan diğer modellere kıyasla nispeten düşük fiyatlar olarak sunduğu bilinmektedir. Şirket piyasaya sürüldüğünden beri, mobil pazarda gerçekten bir devrim yarattı. Gerekli tüm özelliklerle gerçekten harika akıllı telefonlar ve oldukça rekabetçi fiyatlarla sunuyorlar. Zaten mevcut giriş seviyesi bütçe akıllı telefonlar için rekabet vermek için şirket yakın zamanda Yu Yureka adlı yeni bir telefon başlattı, Micromax gelen bu yeni akıllı telefon birçok heyecan verici özellik yüklü ve beklendiği gibi bir fiyata mevcut olduğu gibi Bu akıllı telefonlar için mevcut fiyatların altında değilse gerçekten bar. Telefon, müşterilerinden büyük bir cevapla başlatıldı ve saniyeler içinde binlerce birim satıldı. Ancak, alıcılar telefonu kullanmaya başladıktan sonra, telefonlarıyla bazı küçük sorunlarla karşılaşmaya başladılar. Böyle bir sorun Micromax Yu Yureka Yakınlık sensörü Sayıdır. Bu Micromax Yu Yureka Yakınlık sensörü sorunu, gelen ve giden aramalar sırasında ekranın siyah olmasına neden olduğu için gerçekten can sıkıcı. Bazen telefonun ekranı, kullanıcı telefonu elinizde tutarken siyahlaşır.

Bu yazıda, Micromax Yu Yureka Proximity sensor Sorunu nasıl düzelteceğimiz konusunda size rehberlik edeceğiz. Bu sorunun sizin tarafınızdan karşılanması durumunda iki durum olabilir. Telefonun yakınlık sensörü zayıftır ve bu nedenle sorunlara neden olur veya sensörle ilgili bazı ayarlama sorunları vardır. Yani her ikisini de düzeltiyoruz.

Xiaomi gibi başka akıllı telefonlar kullanıyorsanız ve hızlı pil tüketimi, aşırı ısınma sorunu veya başkaları gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, Technobezz'i ziyaret edin.

Ayrıca bkz. Xiaomi Mi3 nasıl yapılır

Micromax Yu Yureka Proximity Sensor Sorunu Düzeltmeleri

Sorun, telefonunuzun yakınlık algılayıcısının donanım sorununun gevşek olmasından kaynaklanıyorsa, Micromax Yu Yureka Proximity sensor Sorunu düzeltmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  • Her şeyden önce sadece mobil cihazınızın arka kapağını açın.
  • Şimdi yakınlık sensörünün hemen arkasında bir vida görebileceksiniz. Bu vida gevşekse, bir tornavida kullanarak bunu sıkmanız gerekir.
  • Şimdi arka kapağı geri takın ve sorununuz çözüldü.

Görüntü kaynağı – tech.firstpost.com

Vidayı bulamıyorsanız veya bu gevşek vidayı sıkmak için tornavida yoksa, başka bir yol da sizin için işe yarayabilir. Yapabilecekleriniz sadece bir parça kağıt alıp katlamak. Şimdi sadece yakınlık sensörünün arkasına yerleştirin, böylece sadece arka kapak ile telefonun yakınlık sensörü arasında gelir. Bu da sorununuzu düzeltebilir.

Ama eğer gevşek vida senin problemin değilse o zaman belki senin yakınlık sensörün kalibre edilmedi ve bu yüzden sorunlara neden oluyor. Yani telefonun senorunu kalibre etmek Micromax Yu Yureka Proximity sensörünü çözebilir veya en azından sizin tarafınızdan karşılaşılan siyah ekran problemini azaltabilecektir. Bu sorunu çözmek için aşağıda açıklanan adımları izleyin.

Not: Bu düzeltmeyle ilerlemeden önce, lütfen yalnızca cihazlarını CM12 / Android Lollipop'a güncelleyen kullanıcılar için işe yarayacağını unutmayın. Eğer yapmadıysanız ya güncelleyin ya da başka bir düzeltme deneyin.

  • Telefonunuzun tuş takımını açın.
  • Tuş takımında sadece numarayı ara. * # * # 7769 # * # *
  • Başlat ve çık iki seçeneği görebileceksiniz. Start seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Şimdi bir görüntü gibi bir bitkinin olacağı bir ekran göreceksin. Amacınız, parmağınızı cihazınızın yakınlık sensörü üzerinde hareket ettirdiğinizde, bitkinin şeklini değiştirmek olacaktır.
  • Parmağınızı yakınlık sensöründe 4-5 kez hareket ettirdiğinizde değiştiğini fark ederseniz, yakınlık sensörünüzü kalibre etmeyi başarmışsınız demektir.

Görüntü kaynağı – www.youtube.com

Not: Daha önce açıklanan vidaları sıkma yöntemini kullanarak sorunu çözdüyseniz, bunu da yapmanız gerekir.

Şimdi problemin çözülmeli ve siyah ekranın tekrar görmeyeceksin. Ancak Micromax Yu Yureka Proximity sensör sorunu hala sabit değilse, en iyi çözüm en yakın servis istasyonuna götürmektir.