Microsoft Launcher vs OnePlus Başlatıcısı: Hangisi Daha İyi Bir Başlatıcısı

Tamamen sizin için çalışan bir Android akıllı telefon yapmak söz konusu olduğunda Özelleştirme anahtarıdır. Birkaç yıl önce, daha derin bir kişiselleştirme için telefonu açmaya güvenirdik. Zaman geçtikçe, Google tasarımı değiştirmeye başladı ve daha fazla seçenek ekledi.

Best Oneplus 6 T Lock Screen

Stokları Android veya Samsung OneUI’sı olsun, insanlar her zaman bir şeyler bulurlar veya başka bir şeyleri bulurlar. Üçüncü taraf fırlatıcı rolünün hayata geçtiği yer burasıdır.

Varsayılan estetik ve seçeneklerin hayranı değilseniz, ilk günden itibaren cihaza bir X veya Y başlatıcısı eklemeyi öneren yorumcular bile duymuş olabilirsiniz.

Ve bu yazıda, en eleştirel beğeni toplayan iki Android rampasından ikisini karşılaştırıyoruz: Microsoft ve Google Playuncher.

Biraz Revize edelim

OnePlus, Cyanogen OS ile işbirliği yaparak Android’de tanıtıldı. Anlaşma sorunsuz gitmedi ve ilk gerileme sonrasında şirket, Oxygen OS adlı kendi varsayılan başlatıcısının geliştirilmesine başladı.

Microsoft başlatıcısı başlangıçta Ok başlatıcısı olarak biliniyordu. Microsoft Garaj uygulaması popülerlik kazandı ve sonuç olarak, önden aktarılan gelişme Microsoft başlatıcısı olarak yeniden adlandırıldı.

Uygulama Boyutu ve Kullanılabilirliği

OnePlus başlatıcısı, Oxygen OS’nin bir parçası olarak gelir. Varsayılan olarak, paketin tamamı cihazda 12 GB’a kadar yer kaplar. Ve diğer bazı OEM’lerin aksine, şirket bunu yalnızca OnePlus cihazlarına özel yaptı.

Her Android cihazında Microsoft Launcher’a erişebilirsiniz. Uygulama yaklaşık 33 MB ağırlığındadır.

Kullanıcı arayüzü

Her iki rampanın, varsayılan kullanıcı arayüzünde farklı bir etkisi vardır. OnePlus onu temiz tutar ve dikkat dağıtıcılardan arındırır. Bazı tweaks ile stok Android başlatıcısı benzer.

Home PageApp Drawer

Uygulama çekmecesini ortaya çıkarmak için yukarı kaydırın, bildirim tepsisi için aşağı kaydırın. Sola kaydırın ve başlatıcının giriş sayfası ile işlem görürsünüz. Besleme sayfası, sık kullanılan uygulamalar, depolamalı kontrol paneli, batarya ve veri bilgileri gibi yardımcı program panellerinden oluşur. Alt menüden widget de ekleyebilirsiniz.

Home FeedNotification Bar

OnePlus’ın tüm uygulama widget’larınızın ve ilgili bilgilerinizin aynı yerde olduğu ve giriş ekranından yalnızca birkaçı uzaklaştığı yaklaşımını seviyorum.

Ms Launcher UiToolbar At Bottom

Microsoft’un hikayesi olsa tamamen farklı. Şirket, yüksek ekranlı telefonlara uygun bir deneyim sunmaya odaklandı. Arama çubuğu alt kısımdadır ve gerekli tüm geçişler aynı zamanda ulaşılabilecek konumdadır.

Feed Ui Ms

Microsoft’un içerdiği ek işlevleri görmek için sola kaydırın. Özet akışım en son etkinlikleri, en çok kullanılan uygulamaları, yapışkan notları ve daha fazlasını gösterir. Diğer iki seçenek ise haber akışı ve Windows Timeline entegrasyonu.

Telefonda önceden yüklenmiş bir başlatıcı, Play Store’dan indirilen üçüncü taraflardan çok farklıdır. OEM’ler hızlı geçiş stillerini, ayarları uygulamasını değiştirebilir ve cihazın çekirdeğine özellikler ekleyebilir. Ayrıca varsayılan Android hareketlerini doğrudan arayüze uygulayabilirler. Üçüncü taraflar, arayüzün temelleri ile çok fazla uğraşamazlar ve sadece bunun üzerine özellikler inşa edebilirler.

Tema Seçenekleri

OnePlus Launcher, karanlık, aydınlık ve renkli bir tema arasından seçim yapmanızı sağlar. Seçtiğiniz tema ayarlar, bildirim çubuğu, uygulama çekmecesi ve arayüzde uygulanacaktır. Vurgulu renk çeşitleri arasından da seçim yapabilirsiniz.

Theme In One PlusAccent Options

Microsoft Launcher, açık ve koyu tema seçenekleri sunar. Ayrıca şeffaf bir tema seçebilirsiniz. Ancak, değişiklikler bildirim paneli ve ayarlar gibi çekirdek kullanıcı arabirimi öğelerinde gerçekleşmez. Yalnızca yayın görünümümü değiştirecek.

Theme Ms

Şeffaf seçenek gerçekten hoş bir görünüm verir. Denemek.

Özelleştirme Yetenekleri

Her iki rampa birkaç özelleştirme seçeneği sunar. Microsoft Launcher, simge boyutunu ve paketlerini, uygulama klasörü stillerini, arama motoru seçeneklerini değiştirmenizi ve farklı hareketler uygulamanızı sağlar.

Customization MsMs Features

OnePlus, deseni kutunun dışında aynı seçeneklerle takip eder. Bildirim LED rengini değiştirme yeteneği de mevcuttur. OnePlus Launcher, Oxygen OS’nin bir parçası olduğundan, Play Store’dan elde edilen diğer rampalar kadar sık güncellemeler almayacak.

Notification Led

Özellikler

Hem Microsoft hem de OnePlus, yeni özellikler eklemek için farklı bir yaklaşım benimsemiştir. OnePlus daha fazla kişiselleştirme seçeneği, tema yetenekleri uygulamaya odaklanırken, Microsoft başlatıcısı tamamen verimlilik ile ilgilidir.

FeasturesWindows Timeline

Windows kullanıcısıysanız, Microsoft Launcher, kullanmak için bir mutluluktur. Tüm eklenen işlevler Microsoft’un Android platformunu güçlendirmeye odaklandığını gösteriyor ve iki ekosistem arasındaki boşluğu kapatıyor.

Cortana Features

Microsoft Launcher ile, Yapışkan Notlar, Yapılacaklar, Windows Zaman Çizelgesi, Cortana ve OneDrive gibi Windows temel özellikleriyle entegrasyon elde edersiniz. Aynı zamanda hoş bir dokunuş olan Bing günlük duvar kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz.

Tüm Windows hizmetlerine doğrudan ana ekrandaki My feed UI’den erişebilirsiniz.

Gaming ModeUtilities One Plus

OnePlus, kullanıcı deneyimini geliştirmek için özellikler eklemeye odaklanır. Uygulamaları kilitleyebilir, paralel uygulamalar yapabilir ve UI’de gezinmek için farklı gezinme hareketlerinden birini seçebilirsiniz.

GesturesApp Locker

Oyun modu da faydalı bir ek. Bildirimleri, otomatik parlaklığı engellemenizi sağlar ve aramaları hoparlörden cevaplamak için bir seçenek sunar.

Hangisini seçmelisin?

Hepsi kullanım şeklinize kadar kaynatır. Eğer bir Windows kullanıcısıysanız, daha fazla aramanıza gerek yok ve Microsoft’un teklifine göz atın. Düşünceli eklenen fonksiyonlar sizi üretken kılacaktır.

OnePlus’ın hikayesi farklı. Yazılımın ve cihazın temel öğelerini geliştiren özellikler eklemesi gerekir (merhaba, uyarı kaydırıcısı). Onların minimalist çekimleri sizin için yeterliyse OnePlus’ın çabalarına sadık kalın. Ayrıca, üçüncü tarafa kıyasla OEM başlatıcısı olma bonusunu da unutmayın.

Sonraki: Diyelim ki Microsoft Launcher’ı seçmeye karar verdiniz. 5.0 sürümü birçok Windows işlevselliği eklemiştir. Microsoft Launcher 5.0 ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazıyı okuyun.