Microsoft Launcher vs Samsung One UI: Hangi Başlatıcısı Daha İyi …

Samsung ve Microsoft, üretkenlik alanını teklifleriyle birlikte takip ediyor. Microsoft, Android’in açık doğasını kullanıyor ve mobil ile PC arasındaki boşluğu Microsoft başlatıcısıyla kapatmaya çalışıyor.

Samsung Galaxy S10 Plus 4

Samsung, yakın zamanda üretkenliği göz önünde bulundurarak One UI’yi yeniden tasarladı. Bununla birlikte, şirket layık bir dizüstü bilgisayar alternatifi sunmak için Dex işlevselliğini Dex işlevselliği ile kullanıyor. Ne de olsa, günümüzde çok fazla cihaz taşıma ve zamanında birkaç işlem yapma sorunlarının çözülmesi ile ilgili.

Bu yazıda, Microsoft Launcher’ı Samsung One UI ile karşılaştıracağız ve değiştirilmeye değer mi? Microsoft başlatıcısının özellikle Windows kullanıcıları için sağladığı avantajlar nelerdir? Hadi içeri girelim.

Kullanıcı arayüzü

Arayüz tasarımı sizin için kararı verebilir veya bozabilir. One UI ile Samsung dev bir adım attı. Gitti TouchWiz mavi / sarı tema günleri. One UI, şişirilmiş deneyimin yerine geçiyor ve arayüz artık daha az, daha iyi görünüyor ve Galaxy telefon tasarımına uygun köşeleri yuvarlatılmış olarak geliyor.

NotificationApp Drawer Draw

Çevirici, ayarlar, kişiler, takvim, bildirim geçişleri vb. Gibi tüm Samsung uygulamaları daha önce gerçek olmayan görünüm ve tutarlılık gösterir.

Microsoft başlatıcısı, varsayılan olarak saydam bir tema kullanıyor. Menüler ve arama çubuğunun köşeleri yuvarlatılmıştır ve genel kullanıcı arayüzü tam burada modern standartlara sahiptir.

Ms FunctionMs Ui

Özelleştirme Seçenekleri

Samsung, bir telefonu istediğiniz gibi kişiselleştirmenize izin vermek için mümkün olan her numarayı ekledi. Ana ekran düzenini, simge ızgaralarını değiştirebilir, uygulamaları gizleyebilir, Bixby düğmesini yeniden eşleyebilir, Her Zaman Ekranda Değiştir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Garip bir şekilde, şirket One UI’ye üçüncü taraf bir simge paketi entegrasyonu kurmanıza izin vermiyor.

CustomisationOne Ui Settings

Öte yandan Microsoft, basit tutuyor. Microsoft başlatıcısıyla, yükleme ayarlarını, ana ekran düzenini değiştirebilir, üçüncü taraf simge paketini uygulayabilir, klasör şeklini değiştirebilir, rozet simgeleriyle oynayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Varsayılan arama motorunu Bing veya Yahoo olarak da değiştirebilirsiniz.

Ms Customization 2Ms Customization

Tema Desteği

Samsung, One UI’nin görünümünü ve verdiği hissi değiştirmek için özel bir tema mağazası sunmaktadır. Yeni duvar kağıdı, yeni vurgu renkleri, simgeler uygulayabilir ve kilit ekranında Daima Ekranda özelleştirebilirsiniz.

Theme Storestir

Olasılıklar burada sonsuzdur. Sevdiğin birşeye rastlayacağına eminim. Samsung ayarlarında karanlık tema desteği ekledi. Geceleri otomatik olarak açılmasını ve sabahları hafif bir temaya dönmesini planlayabilirsiniz. Saf bir siyah tema ve koyu gri değil. Böylece AMOLED ekranlarında da pil suyu tasarrufu yapıyorsunuz.

Ms ThemeMs Theme 2

Microsoft Launcher ile vurgu renklerini değiştirebilir ve koyu veya saydam bir tema arasından seçim yapabilirsiniz. Söylemeliyim ki, şeffaf tema harika görünüyor.

Ekstra Özellikler

Tahmin edebileceğiniz gibi, Samsung, One UI ile birçok fonksiyon uygulamıştır. Gece okumak için mavi bir ışık filtresi, özel bilgileri güvende tutmak için güvenli bir klasör, ekran kaydedici, Tek elle kullanım modu, görevleri otomatikleştirmek için Bixby rutinleri ve daha fazlası var.

FeaturesFunctions 3

Bir OEM bu işlevleri eklediğinden, MS başlatıcısını kullanırken bunların tümüne erişebilirsiniz. Microsoft başlatıcısı mobil ve PC arasında sıkı entegrasyon sunar. Feed menüm (daha sonraları da dahil), Yapışkan Notlar, Yapılacaklar, Outlook takvimi, sık kullanılanlar, uygulamalara kolaylıkla erişmenizi sağlar.

Başlatıcı, belgelerin kelimesini senkronize eden, geçmişi PC’den mobil telefona ve tam tersine gözatan Windows Timeline desteği ile birlikte gelir.

Ms ContactsMs Features 2

Üçüncü taraf rampaları hiçbir zaman navigasyon hareketleri olan bir OEM kaplaması kadar düzgün çalışmaz. Özellikle yaklaşmakta olan Android Q ile, sistem tam ekran hareketleriyle üçüncü taraf başlatıcısı kullanılması konusunda uyarıyor. Bu, herhangi bir üçüncü taraf başlatıcısının varsayılan eksi ile karşılaştırıldığında büyük bir eksi noktasıdır.

Bixby Home vs. Beslemem

Microsoft başlatıcısı, ana ana ekranın sol tarafındaki Besleme menüsünü sunar. Üç sekmeden oluşur ve varsayılanı en son kullanılan uygulamaları, kişileri, hava durumu bilgilerini, Yapışkan Notları, uygulama widget’larını ve daha fazlasını gösterir.

Ms NewsMs Interest

Yukarıda belirttiğim gibi, Windows Timeline, tarama geçmişini ve Microsoft uygulamalarını Android ve PC ile senkronize ediyor. Böylece, bir bilgisayardan bir belge üzerinde çalışmaya başlayabilir ve telefona yalnızca bir kaydırma ile erişebilirsiniz. Unutmayın, tarama geçmişini senkronize etmek için Microsoft Edge kullanmanız gerekir.

Üçüncü sekme haber entegrasyonu. Google Haberler’e benzer ancak özelleştirilebilir. Açık / kapalı ilgi alanlarını manuel olarak açabilir ve listeyi özelleştirebilirsiniz. Şimdi, Samsung’un mağazasında neler olduğunu görelim.

Bixby Home

One UI’de sola kaydırın ve Bixby evi size hizmet vermeye hazır. Hava durumu bilgilerini, favori kişileri, uygulamaları, Galeri widget’larını ve Bixby rutinlerini görebilirsiniz. Ayrıca Twitter eğilimleri, Galeri widget’ı ve daha fazlası gibi temel eylemleri de belirleyebilirsiniz.

Geçiş Yapmanız Gerekiyor mu?

Dürüst olmak gerekirse hayır. Galaxy cihazımda gezinme hareketlerine alışkınım. Ayrıca, hareketler Microsoft’un başlatıcısı yerine, üçüncü taraf başlatıcılar ile düzgün çalışmaz. Microsoft’un Telefon uygulamanız ve Samsung ile yakın zamanda duyurduğu ortaklık, bir Galaxy cihazı ile Windows PC arasındaki boşluğu kapattı.

Sıradaki: Hem Samsung hem de OnePlus birinci sınıf akıllı telefon segmentini kazanmak için mücadele ediyor. En büyük fark olan yazılım ile zorlayıcı donanımlar sunarlar. Bir Kullanıcı Arayüzünün Oksijen İşletim Sistemine nasıl dayandığını görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.