Microsoft Outlook vs Spark: iOS için En İyi E-posta Uygulaması

Slack, Microsoft Teams ve benzeri servislerin artan popülaritesi ile birçoğu dikkatlice e-postanın ölümü için çağrıda bulundu. Ancak, raporları aksi belirtiyor. Masaüstü e-posta yönetiminde hala önemli bir rol oynamaktadır, ancak çoğu tüketici cep telefonlarındaki e-posta hesaplarına erişmeyi tercih ediyor.

Google, Gelen Kutusu e-posta uygulamasına veda etti. Bu arada, Apple'ın Mail uygulaması henüz gelişme hızındaki yavaşlama nedeniyle kayda değer bir revizyonla bizi memnun etmedi. Apple genel olarak arayüzü yenilemeye ve genel olarak iOS'a bakmaya devam ederken, ancak e-postalar için temel bir uygulama tarihli görünmeye devam ediyor – beni de dövüyor (amaçlanan hiçbir şey yok)!

Neyse ki, kurtarmaya birkaç alternatif geliyor. Ve iOS için en iyi iki aday Outlook ve Spark. Her zaman olduğu gibi, Gmail, Outlook, Yahoo ve diğerleri gibi tüm popüler e-posta servislerini destekliyorlar.

Her ikisi de kalabalığın içinde öne çıkan tonlarca özelliği paketleyen mükemmel e-posta uygulamaları. Bu yazıda, iOS için en iyi e-posta uygulaması için kimlerin kazandığını görmek için onlara karşı koyacağız.

Uygulama boyutu

Spark uygulaması 140 MB civarında, Outlook iOS uygulaması ise 250 MB’da neredeyse iki katına çıkıyor. Uygulamayı telefona indirmek için Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacak.

İOS için Spark indirin

İOS için Outlook'u indirin

Kullanıcı arayüzü

İOS için Outlook son zamanlarda büyük bir yeniden tasarımdan geçti ve eklenen değişiklikler güncellenmiş sürümde yansıtılıyor. Animasyonlar pürüzsüz ve kaygandır. Hem Spark hem de Outlook, Apple'ın arayüz yönergelerini izler ve bu, ilgili uygulamalarda açıktır.

Outlook, e-posta, arama ve takvim seçeneğine sahip alt menü çubuğu UI'sini benimser. Hamburger menüsüne erişmek için ekranın sol kenarında kaydırın. Tüm seçeneklerin kolayca fark edilebildiği ve ulaşılabildiği yerde düşünceli bir tasarım.

Spark bir Android uygulamasına benziyor ancak iOS hissini taşıyor. Kullanıcının yalnızca sol üst menüden kaydırabildiği bir hamburger menüsü var. İşlem düğmesi, oluştur e-posta düğmesinden oluşur.

Arama ve takvim gibi diğer seçenekler sağ üst köşede ve daha büyük ekranlarda ulaşılması zor. Neyse ki, bu davranışı ayarlar menüsünden değiştirebilirsiniz.

Ayarlar> Kişiselleştirme> Widget'lar> Alt Seç'e gidin. Tüm seçenekler de altta görünecektir.

Also on Guiding Tech
Top 7 Cool Outlook for iOS Add-Ins to Try out Right Now

Read More

E-postaları Organize Et

E-postayla ilgili şey, eğer dikkatli olmazsanız, gelen kutunuz yakında işe yaramaz promosyon mesajlarıyla, pazarlama araçlarıyla ve haber bültenleriyle dolu olabilir. Ve bu süreçte, birkaç önemli olanı kaçırabilirsin. Ve burada organize etmek herhangi bir e-posta uygulamasında önemli bir rol oynar.

Varsayılan olarak, Outlook, uygulamanın ilgili e-postaları koymaya karar verdiği "Odaklanmış Gelen Kutusu" seçeneğini sunar. Kalan e-postalar diğer gelen kutusunda görünür. Elbette, Odaklanmış Gelen Kutusu'nda hangi gönderenin e-postalarını görmek istediğinizi elle karar verebilirsiniz.

En üstteki üç düğmeye dokunun, Odaklanmış Gelen Kutusuna Taşı'yı seçin ve Her Zaman Taşı'ya dokunun. Bundan sonra, o göndericiden gelen her e-posta, Odaklanmış Gelen Kutusu'na girer.

Spark daha pratik bir yaklaşım getiriyor. E-postaları Kişisel, Bildirimler, Bültenler, İğneler ve görülen e-postalar gibi ilgili bölümlerle düzgün bir şekilde sınıflandırır. Bu tarzı daha çok seviyorum.

Her zaman olduğu gibi eklere farklı bir menüden ayrı ayrı erişebilirsiniz. Outlook'ta, bir filtreye dokunun ve Ekler'i seçin. Spark ile ekleri görmek için hamburger menüsüne gitmeniz gerekir.

Takvim

Her iki uygulama da tonlarca işlevsellik içeren yetenekli bir takvim servisi sunar. Outlook'ta, ayarlar menüsündeki takvim uygulamaları aracılığıyla Facebook etkinlikleri, Evernote hatırlatıcıları ve hatta Wunderlist'in yapılacaklarını ekleyebilirsiniz. Arkadaşınızın doğum günlerini doğrudan takvime entegre etmek için kullanışlıdır.

Outlook ayrıca, doğrudan uygulamada favori TV şovları, spor takımı veya spor etkinliği takvimi ekleyebileceğiniz ilginç takvimler adı verilen bir şey de sunar.

Popüler bir spor liginin çoğunluğunu destekliyor ve aşağıdaki örnekte, Hint Kriket Takımı eklediğimi görebiliyorsunuz ve takvimdeki yaklaşan karşılaşmaları gösteriyor.

Ayarlama> İlginç Takvimler bölümüne gidin ve ondan seçeneğinizi seçin.

Spark, bu tür fantezi özellikler sağlamaz ve kullanıcının bir etkinlik ekleyebileceği ve saati ayarlayabileceği temel takvim işlevlerine yapışır.

Also on Guiding Tech
Gmail Mute vs Snooze vs Archive: What's the Difference?

Read More

Bir E-posta Oluşturma

Bir e-posta oluşturmak, herhangi bir e-posta uygulamasının en temel parametresi olmalıdır. İşte burada Spark, sunduğu çeşitli seçeneklerle parlıyor.

Tabii ki, kişi resim, dosya, belge vb. Ekleyebilir, ancak grup oluşturmanıza izin verebilir ve her üye grup sohbetine katılabilir.

Sadece bu değil, aynı zamanda e-postayı istediğiniz zaman göndermesi için programlayabilirsiniz ve Spark, acil bir e-postayı yanıtlamadıysanız da size hatırlatır.

Outlook temel işlevleri desteklese de, Apple'ın Dosyaları uygulaması için destek bulunmuyor. Biri Apple'ın dosya yöneticisinden bir belge ekleyemez. Spark ile kolaylıkla hareket edebilirsiniz.

Üçüncü Parti Entegrasyonu

Yukarıda fark etmiş olabileceğiniz gibi, Outlook takvim uygulaması için daha iyi destek vermektedir. Ve e-posta için, hikaye tersine döner.

Varsayılan olarak, Spark tüm ana bulut uygulamalarını, OneNote, Evernote gibi not alma uygulamalarını ve Things 3, Todoist, Wunderlist, vb. Gibi yapılacaklar servislerini destekler. seçeneği.

Etkinleştirildiğinde, tercih ettiğiniz notlar uygulamasına doğrudan bir e-posta gönderebilir veya bir hatırlatıcı uygulamasında bir yapılacaklar ekleyebilirsiniz.

Outlook, OneDrive, Google Drive veya Dropbox'tan dosya, fotoğraf veya belge ekleyebileceğiniz bulut uygulamalarını destekler. Ayrıca Evernote, GIPHY, vb. Diğer hizmetler için entegrasyona sahiptir, ancak Spark'taki seçenekler daha iyidir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-536{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/216119/amazon-echo-call-drop-in-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1550160179’);background-size:cover;background-position:center center}

#comparison

Click here to see our comparison articles page

Özelleştirme

Spark bir kez daha kutudan daha fazla seçenek sunuyor. Arka plan rengini, kenar çubuğu seçeneklerini, widget konumlarını ve e-posta imzasını değiştirmenize olanak sağlar. Varsayılan uzun basma veya 3B dokunma işlevi de Outlook'tan daha fazla bilgi gösterir. Aşağıdaki örneği kontrol edin.

Yalnızca Outlook, kaydırma seçeneklerini ayarlar menüsünden değiştirmenize izin verir. Microsoft yaklaşan bir güncelleme ile karanlık tema desteği sözü verdi.

Gizlilik Seçeneği ve Fiyatı

Her iki uygulama da varsayılan olarak Dokunmatik Kimlik / Yüz Kimliği seçeneklerini destekler. Bunları Ayarlar> Güvenlik bölümüne giderek etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat söz konusu olduğunda, Outlook ve Spark hizmetlerini kullanmak için para harcamazlar.

Hangi E-posta Uygulamasını Kullanmalısınız?

Her iki uygulamayı da kullandıktan sonra oyum Spark'a gidiyor. Bir e-posta oluşturma gibi temel bilgileri içerir ve kutudan daha fazla özelleştirme (yay, koyu tema) sunar. Outlook, e-posta organizasyonunda ve daha zengin takvim işlevselliğinde kazanır.

Sıradaki: Yanlışlıkla Gmail’deki önemli bir e-postayı sildiniz mi? Neyse ki, kolayca kurtarabilirsiniz. İşlemin nasıl tersine çevrileceğine ilişkin aşağıdaki yazıyı okuyun.