Misafir modu vs ikinci boşluk: fark nedir

Birisi telefonumuzu kısa bir süre için sorduğunda, konuk profiline geçmek oldukça kullanışlı oluyor. Bir konuk profili, yöneticinin verilerine erişemez ve hızlı bir şekilde silinebilir.

Second Space Vs Guest Mode Fi

İşlevsellik esas olarak hisse senedi Android telefonlarının bir parçası olmakla birlikte, bazı özel Android kaplamaları değiştirilmiş sürümleriyle değiştirildi. Örneğin, yakın zamanda Android’in konuk modunda yayınımızı okuduysanız, onu MIUI çalışan telefonunuzda kullanmayı denemiş olabilirsiniz. Ve konuk modu üzerinde olmadığı için hayal kırıklığına uğramış olmanız gerektiğine eminim. Bunun nedeni, Xiaomi’nin MIUI çalışan telefonlarda Kullanıcılar özelliği yerine İkinci alan sağlamasıdır.

İkinci alanın konuk modundan veya Android’deki Kullanıcılar’dan ne kadar farklı olduğunu merak edebilirsiniz. Bu yazıda birlikte çözelim.

Ana Savaş: Misafir Profili vs Second Space

Her iki özellik de dosyalarınızı paylaşmadan ayrı bir alan oluşturarak telefonunuzu başkalarıyla paylaşmanıza izin vererek gizliliğinizi korur. Konuk modu her oturumdan sonra çıkarılabilirken, kullanıcılara telefonunuzda İkinci alanda kalıcı, ayrı bir depolama alanı sunulur. Oturumu kapatmak, yüklü uygulamaları, verilerini ve ayarlarını etkilemeyecektir.

Second Space Vs Guest Mode 21

Kullanıcı Türleri

Hisse senedi Android’deki konuk profili, telefon sahibinin yanı sıra ikincil kullanıcıları da bulabileceğiniz Kullanıcılar özelliğinin bir parçasıdır. Konuk profili, yalnızca geçerli oturum için geçici bir alan sunarken, ikincil kullanıcı, tıpkı İkinci alandaki gibi manuel olarak silene kadar telefonunuzda kalır.

Second Space Vs Guest Mode 5

Diğer taraftan, İkinci alanın kullanıcıları veya konuk modu yoktur; çünkü yönetici veya telefonun sahibi tarafından kullanılandan başka, tek ve ayrı bir alandır. İkinci alan, temel olarak size ikincil kullanıcıları hatırlatır. Hem ikincil kullanıcılar hem de İkinci alan, telefonunuzu çocuğunuz gibi sık kullanan biriyle paylaşmanıza izin verir.

Boşluk ve Konuk Sayısı

MIUI, yalnızca bir İkinci alan oluşturmanıza izin verir (dolayısıyla adı) ve aynı durum Android hisse senedi modu için de geçerlidir. Yenisini başlatmak için mevcut misafir oturumunu silmeniz gerekir.

Ancak, birden çok ikincil kullanıcınız olabilir. Örneğin, iş verileriniz / uygulamalarınız için bir tane alabilir ve çocuklarınız diğerini kullanabilir.

Desteklenen Android Cihazlar

Misafir modu, Android 5.0 Lollipop ve üstünü çalıştıran hisse senedi Android telefonları / tabletlerde mevcuttur. Telefon, Google, Moto, Nokia, vb. Gibi herhangi bir markadan temin edilebilir. Hatta Xiaomi’den Mi A1 desteği gibi Android telefonlar bile konuk modunu desteklemektedir. OnePlus gibi özel kaplamalar kullanan cihazlarda da bulunur.

MIUI 8 ve üzeri sürümlerde mevcuttur, İkinci alan yalnızca Xiaomi’deki çalışan MIUI telefonları ile sınırlıdır.

Second Space Vs Guest Mode 22

Paylaşmak Önemlidir (Değil)

Her iki özelliğin de oldukça benzer olduğu yer burasıdır. İlk kez İkinci alan veya konuk profiline geçtiğinizde, telefonunuz her ikisi de yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaları (veri olmadan) göstermek için yeni bir telefon gibi görünecektir.

İndirilen uygulamalar, uygulama verileri (sohbetler, oyun verileri, giriş bilgileri vb.), Dosyalar (fotoğraflar, ses, video, PDF vb.) Hiçbiriyle paylaşılmaz, bu nedenle iki kişinin telefonlarını aynı tutarken kullanmalarına veri ayrı.

Bununla birlikte, İkinci boşluk, yalnızca yöneticinin izniyle (parola korumalıysa), İlk Alan’dan veri içe aktarma özelliğine sahiptir. Bu sayede dosyalarınıza erişmek için boşluklar arasında geçiş yapamazsınız.

Second Space Vs Guest Mode 6

Uygulama yüklemesini (veri olmadan), kişileri ve dosyaları (fotoğraflar, videolar, PDF’ler, belgeler vb.) İçe aktarabilirsiniz. Bil bakalım ne oldu? Dosyaları İkinci alandan Birinci alana bile aktarabilirsiniz.

Dosyaları içe / dışa aktarırken, arayüz orijinal dosyalar hakkında ne yapmak istediğinizi soracaktır – geçerli alan üzerinde tutmak, silmek veya her iki alanda da tutmak istiyorsanız. Bir dosyayı her iki alanda da saklarsanız, sistem orijinal dosyanın bir kopyasını oluşturur ve boşluklar arasında paylaşmaz. Her iki dosyanın da daha fazla depolama alanı kullanması bu şekildedir.

Second Space Vs Guest Mode 9

Aramalar, SMS, Rehber ve Çağrı Geçmişi

Bir akıllı telefonun temel kullanımı insanları aramaktır. İkinci alan, varsayılan olarak aramaları cevaplayabilmeniz veya yapabilmeniz için aramalara herhangi bir kısıtlama getirmez. İkinci alanda bile arama geçmişi var. Bununla birlikte, İkinci alandaki kullanıcı, İlk alan kullanıcısının kişisine erişemez (bunları almadığınız sürece).

Benzer şekilde, İkinci alandan SMS gönderebilir ve alabilirsiniz. Tüm önceki mesajlarınız da İkinci alanda görünecektir.

Aksine, konuk modu gelen çağrıları desteklerken, konuk modundan çağrı yapabilme özelliği varsayılan olarak kapalıdır. Kartvizit ve arama geçmişi konuk modunda paylaşılmaz. Kötüye kullanımı önlemek için yapılır. Bununla birlikte, ‘Telefon görüşmelerini aç’ ayarını kullanarak giden telefon görüşmelerini konuk modunda etkinleştirebilirsiniz.

Second Space Vs Guest Mode 3Second Space Vs Guest Mode 4

SMS söz konusu olduğunda, geçmiş mesajlarınız gizlenir ve konuk modunda SMS gönderemez veya alamazsınız.

Not: The ability to view and send SMS is available for secondary users.

Ding Bildirimin Var

Konuk profilindeyken, diğer profillere yüklenen uygulamalardan bildirim almayacaksınız. Ancak, İkinci alan için her şey farklı. Burada, İlk alanda gelen bir bildirim hakkında sizi bilgilendiren bir ayarı etkinleştirebilirsiniz. Neyse ki, bildirim içeriği gizlendi.

Second Space Vs Guest Mode 23

Bildirimleri etkinleştirmek için, İkinci alanda iken Ayarlar> İkinci boşluk’a gidin. ‘İlk alandan bildirimleri göster’ seçeneğini etkinleştirin. Benzer şekilde, “İkinci alandan gelen bildirimleri göster” seçeneğini etkinleştirerek, Birinci Alandaki İkinci alandaki bildirimleri gösterebilirsiniz.

Second Space Vs Guest Mode 1Second Space Vs Guest Mode 2

Google Hesabı Girişi

Neyse ki, her iki özellik için de Google hesabınıza giriş yapmak zorunlu değildir. Bunu yalnızca Play Store’dan yeni uygulamalar indirmek istediğinizde yapmanız gerekecektir.

Depolamayı Görüntüle

Telefonunuzda depolama alanı azalıyorsa, konuk profilinin kapladığı gerçek alanı / İkinci alanı kontrol edebilirsiniz.

Bunun için telefonunuzdaki Ayarlar> Depolama bölümüne gidin. Sırasıyla Kullanıcı ve İkinci alan özelliğine sahip telefonlar için Misafir ve İkinci boşluğu Diğer kullanıcılar altında bulabilirsiniz.

Second Space Vs Guest Mode 7Second Space Vs Guest Mode 8

Anahtarlama Modları

Kullanıcılar durumunda, konuk moduna geçmenin üç yolu vardır.

Yöntem 1:

İlk yöntemde, Ayarlar bölümünde Kullanıcılar altında bulunan Misafir seçeneğine dokunun.

Second Space Vs Guest Mode 13

Yöntem 2:

Hızlı ayarlar panelini açın ve Kullanıcı simgesine dokunun. Ardından Misafir üzerine dokunun.

Second Space Vs Guest Mode 14Second Space Vs Guest Mode 15

Yöntem 3:

Son olarak, konuk profiline doğrudan kilit ekranından geçmek için Kullanıcı ayarı altında bulunan ‘Kullanıcıları kilit ekranından ekle’ ayarını etkinleştirin.

Second Space Vs Guest Mode 16

MIUI ayrıca üç yol kullanarak farklı bir alana geçmenizi sağlar. Bununla birlikte, yöntemler aşağıda belirtildiği gibi farklıdır.

Yöntem 1:

Boşluk değiştirmek için ana ekranda ‘Anahtar’ simgesine dokunun.

Second Space Vs Guest Mode 10

Yöntem 2:

Ayarlar> İkinci Boşluk’a gidin. Boşluklar arasında geçiş yapma (İkinci boşlukta) üzerine dokunun veya İkinci alana git (İlk boşluktaysanız) üzerine dokunun.

Second Space Vs Guest Mode 11Second Space Vs Guest Mode 12

Yöntem 3:

Kilit ekranında, erişmek istediğiniz alanın şifresini girin, oraya götürüleceksiniz.

Not:While you can set a different lock screen password for the guest profile too, you cannot switch to it by directly entering the respective password.

Herşeyi Silme Zamanı

Bir konuk profilini konuk profilinden veya ana hesaptan silebilirsiniz. Aynı şey İkinci alan için de geçerlidir.

Ancak, bir konuk profilini sildiğinizde, içindeki tüm verileri kaybedersiniz. Ancak, Silme işlemine başlamadan önce dosyaları İlk alana aktarma imkanı sunan İkinci alan için işler farklıdır. Bu özellik yalnızca İkinci alandan sildiğinizde kullanılabilir. İlk alandan yaparsanız, daha önce dışa aktarmazsanız verileri kaybedersiniz.

Second Space Vs Guest Mode 17

Benzer henüz farklı

Misafir modu ve Second Space aynı özelliklere sahiptir, ancak her ikisinin de farklılıkları vardır. Her ikisini de kişisel amaçlarla kullanırken, orada gizlemek istediğinizde farklı uygulamalara sahip olabilir veya cihazınızı bir eşiniz veya çocuğunuzla kişisel eşyalarınız olmadan paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Son olarak, kişisel ve iş uygulamalarınızı / verilerinizi ayırmak için İkinci alandan yararlanabilirsiniz. Bunu diğer Android telefonlarda yapmak için konuk modu yerine ikinci bir kullanıcı profili oluşturun.

Şifreyi doğrudan girerek farklı bir alana geçiş yapma kabiliyetini sevmeme rağmen, MIUI’da daha fazla kullanıcı olmasını ve birisinin kısa bir süre telefonu kullanmasını sağlayan bir misafir modunda olmasını istiyorum.

Hangisini beğendiniz – İkinci alan mı yoksa konuk modu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Çalışan MIUI telefonunuzda pil sorunuyla mı karşı karşıyasınız? Bu kolay çözümlerle düzeltin.