MIUI çalıştıran Xiaomi telefonlarda reklamlar nasıl kaldırılır

Xiaomi, uygun fiyatlarla iyi yapılmış ve güçlü akıllı telefonlar oluşturmak için güçlü bir üne sahiptir ve marka Çin’in dışında büyüyor. Bununla birlikte, Mi veya Redmi akıllı telefonuna sahip olmanın en büyük dezavantajlarından biri, MIUI yazılımında reklamların varlığıdır. İşte onlardan nasıl kurtulacağınız.

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Xiaomi telefonunuzda mükemmel Xiaomi Mi 9T Pro gibi MIUI 10 çalışıyorsa, reklamları devre dışı bırakmak ve kullanıcı deneyiminizin bu sinir bozucu istilasından kurtulmak mümkündür. Bu prosedüre hazırlanırken birkaç şey yapmanız gerekecek, ancak yapılması basit ve kolaydır. İşte adım adım kılavuzumuz.

Atlamak:

  MSA uygulamasını devre dışı bırakarak reklamlar nasıl kaldırılır Kişisel reklam önerilerini devre dışı bırakma Mi Security ve Mi Tarayıcı’daki reklamlar nasıl devre dışı bırakılır Mi Music ve Mi Video’daki reklamlar nasıl devre dışı bırakılır Mi Dosya Yöneticisi, Klasörler ve İndirilenler’deki reklamlar nasıl devre dışı bırakılır MIUI Temalarında reklamlar nasıl devre dışı bırakılır

MSA uygulamasını devre dışı bırakarak reklamları kaldırma

MIUI’deki can sıkıcı reklam sorunlarının çoğunu çözebileceğinden, bu ilk arama noktanız olmalıdır. Xiaomi bunu kapatmanızı istemiyor ve süreci biraz sinir bozucu hale getirmeye çalıştı, ancak biraz sabırla MSA uygulamasını öldürebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun MIUI 10 çalıştırdığından ve bir Wi-Fi veya mobil ağa bağlı olduğundan emin olmanız gerekir. Maalesef bunu çevrimdışı yapamazsınız.

  Ayarlar’a gidin ve ardından Ek Ayarlar Yetkilendirme ve iptal altında MSA’yı arayabilir ve şimdi kapatmak için seçim düğmesine basabilir, Şimdi 10 saniye bekleyip İptal Et düğmesine basabilirsiniz İptal edemeyeceğini belirten bir mesaj alabilirsiniz. yetki. İzin verene kadar denemeye devam et.

miui msa off

Kişisel reklam önerilerini devre dışı bırakma

Artık MSA yetkilendirmesini iptal ettiğinize göre, yazılımın yolunuzu göndermek istediği bireysel ‘önerileri’ kapatmaya başlayabilirsiniz. Kişisel reklam önerilerini devre dışı bırakmak, özellikle Xioami’nin kullanım alışkanlıklarınızı kaydetmesini ve verilerinizi toplamasını engellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Ayarlar’a gidin ve ardından Ek Ayarlar Gizlilik altında Reklam hizmetlerini ve ardından Kişiselleştirilmiş reklam önerilerini arayın Kişiselleştirilmiş reklam önerilerini kapatın ve Kişiselleştirilmiş hizmetleri kapatın

miui turn off ads

Mi Security ve Mi Browser’da reklamlar nasıl devre dışı bırakılır

Mi Tarayıcı ve Mi Güvenlik uygulamalarındaki reklamları devre dışı bırakmak, buradan nispeten kolaydır. Ayarlar menünüze gidin ve aşağıdaki adımları izleyin.

  Ayarlar’a gidin ve ardından Sistem uygulaması ayarları Mi Security veya Mi Browser uygulamasını bulun (bunu uygulamayı açıp sağ alt köşedeki hamburger menüsü düğmesini tıklayarak da yapabilirsiniz) hem Mi Tarayıcı hem de Mi Güvenlik uygulamaları. Mi Tarayıcı uygulamasında, başka bir Gizlilik ve güvenlik menüsü altında (sağdaki resim)

miui turn off ads2

Mi Müzik ve Mi Video’daki reklamlar nasıl devre dışı bırakılır

Xiaomi Mi Music ve Mi Video uygulamalarınızdaki reklamları devre dışı bırakmak için, işlem büyük ölçüde yukarıdakiyle aynıdır, yalnızca Mi Video için birkaç değişiklik gereklidir.

  Ayarlar’a gidin ve ardından Sistem uygulaması ayarları Mi Müzik uygulamasını bulun ve Önerileri al seçeneğini kapalı olarak değiştirin.

Mi Dosya Yöneticisi, Klasörler ve İndirmeler’deki reklamlar nasıl devre dışı bırakılır

Xiaomi’nin MIUI 10’daki dosya yöneticisi ve klasör menülerindeki reklamları devre dışı bırakmak için Mi Tarayıcı ve Mi Güvenlik uygulamalarında yaptığınız işlemlerin aynısını uygulayın.

  Ayarlar’a gidin ve ardından Sistem uygulaması ayarları Mi Dosya Yöneticisi’ni veya Mi Klasörleri ve Mi İndirmeleri uygulamalarını bulun Önerileri Değiştir (Mi Dosya Yöneticisi) ve Önerilen içeriği göster (Mi İndirmeler) kapalı. Klasörler için, reklamları devre dışı bırakmak istediğiniz tek bir klasörü tıklamanız ve Tanıtılan uygulamaları kapatmanız gerekir

MIUI Temalarında reklamlar nasıl devre dışı bırakılır

MIUI Temalar uygulamasındaki reklamlardan kurtulmanın en kolay yolu, uygulamanın kendisine doğrudan gitmek ve orada kapatmaktır. Aşağıdaki adımları takip et.

  MIUI Temaları uygulamasını açın ve Hesap Bulma Ayarları’na gidin ve ardından Öneriler’i kapatın

Tüm bu adımları atmak zorunda kalmanız büyük bir güçlük gibi görünebilir, ancak yapıldıktan sonra MIUI 10’da reklam yapmaktan özgür olacaksınız ve size ürünlerini satmaya çalışan şirketler tarafından bombalanmadan Xiaomi akıllı telefonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. .

  MIUI ve siz: Xiaomi’den en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz

Bu ipuçlarını yararlı buldunuz mu? Aşağıdaki yorum bölümlerinde daha kolay bir yol bulursanız bize bildirin.

Tips & Tricks
Xiaomi
MIUI

Facebook Twitter