MIUI Dual Apps İzni Reddedildi Hatası Düzeltmenin 7 En İyi Yolu

MIUI’nin Second Space gibi özel özellikleri, sıfırdan yeni bir telefon kurmayı bir zevk haline getiriyor. MIUI 10 (Android 9 Pie) ile başlatılan çağrı kaydı, ekran kaydı ve sistem genelinde karanlık mod için yerleşik uygulamalar vardır. Başka bir harika özellik, aynı uygulamada farklı kimliklerle iki kez oturum açmanıza izin veren Çift Uygulamalar’dır. Bazı kullanıcılar İkili Uygulama izni reddedildi hatasıyla karşı karşıya.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error

Hata, kullanıcı bir uygulamayı klonlamaya çalıştığında değil, uygulamayı açmaya çalıştığında kendini gösterir. Klonlanmış uygulamaya dokunmak, bu hatayı ekrana atmaktan başka bir şey yapmaz.

Nasıl çözüleceğini görelim.

1. Kapalı ve Geri Açma

Belki bir tür aksaklıktır. Özelliği kapatıp tekrar açmayı denediniz mi? Ayarlar’ı açın ve Çift Uygulamalar’a dokunun.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 1Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 2

Klonlanmış uygulamayı kaldırmak için uygulamaya dokunun ve birkaç saniye bekleyin. Onaylayan bir mesaj gördüğünüzde tekrar açın.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 3Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 4

Çift Uygulamalar izni reddedildi hatasını hala görüp görmediğinizi kontrol etmek için yeni klonlanan simgeye dokunun.

Eğlenceli Gerçek: Xiaomi is popularly known as the Apple of China. That is because their customized MIUI is heavily influenced by iOS. Fortunately, Android is so flexible that you can change how it functions and behaves using launchers, themes, icon packs, and more.

2. Orijinal Simgeye dokunun

İşte her zaman işe yarayacak basit bir hile. Klonlanmış uygulamayı aradığınızda, WhatsApp deyin, iki simge görürsünüz. Play Store’dan yüklediğiniz bir orijinal ve köşesinde turuncu bir simge etiketi taşıyan bir klonlanmış.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 5Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 6

Orijinal simgeye dokunun ve MIUI size hangi uygulamanın açılacağını soracaktır – orijinal uygulama veya klonlanan uygulama.

3. Google ile aç

WhatsApp’ı açmak için Google Asistan’ı da kullanabilirsiniz. Yine, telefonunuza ‘WhatsApp’ı aç’ komutunu verdiğinizde, Asistan sizden hangi WhatsApp sürümünü açmak istediğinizi seçmenizi isteyecektir.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 14

İstediğiniz birini seçin. Sorunsuz bir çözüm olmayabilir, ancak iyi çalışır. Sesli komutlar kullanıyorsanız, işler daha kolay olacaktır.

4. İkinci Boşluk Kullanın

Second Space, Çift Uygulamalar ile aynı değildir, ancak yine de uygulamaları klonlamak için kullanabilirsiniz. Telefonunuzda, ayarlarına ve uygulamalarına sahip olacak ayrı bir alan oluşturacaksınız. Farklı bir hesap kullanarak oturum açın ve işlem tamam.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 7Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 8

Bu, aynı uygulamayı iki kez yüklemenize izin verirken, uygulamayı her kullanmak istediğinizde boşluklar değiştirmeniz gerekir. Biraz hantal olabilir, ancak çalışan bir çözümünüz olacak.

5. Başlatıcıyı Değiştir

Nova Launcher’ı kullanıyorum çünkü Android ekosistemi için en zengin özellikli ve esnek başlatıcılardan biri. Ayrıca, İkili Uygulamaların işlevlerine müdahale ettiği de bilinmektedir. Üzgün. Geliştirici ekibi bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve başlatıcıyı bu süre içinde değiştirmeniz gerekecek.

GT’de, kontrol etmenizi tavsiye ettiğim Action, Evie ve Microsoft gibi birkaç fırlatıcı ele aldık.

6. Uygulama İzinleri

Bakacağımız iki uygulamanın izni var. Bunlardan biri kullandığınız başlatıcı uygulamasıdır. Belki de ayarlamak daha iyi sonuçlar verir? MIUI stok başlatıcısı harika çalışıyor ancak oldukça yumuşak. Nova başlatıcısı harika, ama daha önce fark ettiğimiz gibi, uyumlu değil.

Ayarlar’ı açın ve Uygulamaları yönet üzerine dokunun ve başlatıcıyı burada arayın.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 9Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 10

Uygulamanın düzgün çalışması için gereken her şeyin etkinleştirildiğinden emin olmak için Uygulama izinlerini kontrol edin.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 11Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 12

Aynı şey Diğer izinler için de geçerlidir.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 13

Aynı işlemi klonladığınız uygulamanın izinleriyle tekrar edersiniz ve izin reddedildi hatası görürsünüz. Uygulamayı arayın ve açın ve düzgün çalışması için gerekli tüm izinlere sahip olup olmadığını kontrol edin.

7. Paralel Boşluk

Daha popüler uygulamalardan biri olan Parallel Space, yalnızca MIUI telefonunda değil, herhangi bir Android telefonda herhangi bir uygulamayı klonlamanıza izin verecektir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı yükleyin ve başlatın.

Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 15Fix Miui Dual Apps Permission Denied Error 16

Klonlamak istediğiniz uygulamayı seçin ve Paralel Boşluğa Ekle üzerine dokunun. Bu kadar. Dikkate değer bir fark, tüm klonlanmış uygulamalarınızın uygulama çekmecesinin veya ana ekranın içinde değil, Parallel Space içinde yer almasıdır. Bu birkaç ekstra musluk ama şikayet bir şey anlamına gelir.

Klon savaşları

Dual Apps, tüm Android telefonların varsayılan olarak birlikte gelmesi gereken gerçekten harika bir özelliktir. Maalesef durum böyle değil. MIUI telefonları satın alanlar izinleri reddedildi hatası. Ancak, bu hatayı çözmenin veya atlatmanın yolları vardır. Tekneniz ne yüzerse.

Sıradaki: Başka bir fırlatıcı mı arıyorsunuz? MIUI başlatıcısı ve Pixel başlatıcısı arasında derinlemesine bir karşılaştırma.