MIUI Kilit Ekranı Bildirimleri Nasıl Çalışmıyor?

MIUI, Xiaomi’den oldukça popüler bir Android cildi. Birçok kullanıcı, MIUI 10’un piyasaya sürülmesiyle, aynı zamanda Second Space gibi birçok kullanışlı özelliği de içeren kilit ekranındaki bildirimleri göremediklerinden şikayet ediyor.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working

Bu rehberde tartışacağım bu problemi çözmenin birkaç yolu var. MIUI kilit ekranı bildirimleri çoğu kullanıcı için çalışmadığında bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Hadi başlayalım.

1. İşletim Sistemi ve Uygulamaları Güncelleyin

Yapmanız gereken ilk şey, işletim sisteminiz için beklemede olan herhangi bir güncellemeyi kontrol etmektir. İşletim sistemi ile ilgili bir sorun ise, bir düzeltme eki yayınlamış olabilir. Kontrol etmek için, Ayarlar’ı açın, Telefon hakkında üzerine dokunun ve ardından Sistem güncellemesi’ni seçin.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 1Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 2

Telefonunuz güncelleme olup olmadığını kontrol edecek ve size uygun bir tane olup olmadığını bildirecektir.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 3

Bu noktada, Play Store’u ziyaret ederek telefonunuza yüklediğiniz tüm uygulamaları güncellemenizi de tavsiye ederim. Uygulamalarımı ve oyunlarımı seçmek için Play Store’u aç ve menüde simgesine tıkla.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 4Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 5

Gereksiz veri ücretlerinden kaçınmak için bir Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan emin olmak için Tümünü Güncelle üzerine dokunun.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 6

Kilit ekranında şimdi bildirimler alıp alamayacağınızı kontrol edin.

2. Yeniden başlat

İşletim sistemini ve uygulamaları kontrol edip güncelledikten sonra, bu küçük numara, akıllı telefonlardaki birkaç sorunu çözdüğü bilinen Android telefonunuzu yeniden başlatın.

3. Bildirim Ayarları

MIUI’deki bir seçenek, kullanıcıların telefon kilitlendiğinde bildirim almak isteyip istemediklerini seçmelerini sağlar. Ayarlar’ı açın ve Bildirimler ve durum çubuğunu bulmak için biraz kaydırın.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 7Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 8

Kilitte Göster ekranının burada açıldığından emin olun. İkinci düşüncede, burada Bildirim bildirimlerini de etkinleştirmek gerekir.

4. Uygulamaya Özel Bildirim

Bazı uygulamalar için bildirim alıyor musunuz, diğerleri sadece kilit ekranında görünmüyorsa? Bu durumda, uygulamaya özel bildirimleri ince ayar yapmanız gerekir. Bildirimler ve durum’a dönün ve burada Uygulama bildirimleri üzerine dokunun.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 9Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 10

Android mobil cihazınıza yüklediğiniz tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin. Ayrı uygulamalar için seçeneklerin farklı olduğunu, ancak kilit ekranı bildirimleri aradığınızı unutmayın. Örneğin, Boost’ta, bu seçeneği bulmak için Cevaplar, mesajlar ve bahsiler üzerine dokunun.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 11Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 12

Şüphe duyduğunuzda, hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için tüm seçenekleri kontrol edin.

5. Sistem Ayarları

Bildirimlerinizi meraklı gözlerden korumak için, MIUI, sistem ayarlarında bildirim almak istediğinizi seçebileceğiniz başka bir özelliğe sahiptir. Ayarlar’ı açın ve Kilit ekranı ve şifresi üzerine dokunun. Burada Gelişmiş ayarlar üzerine dokunun.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 13Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 14

Kilit ekranında seçeneğini seçin.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 15Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 16

Kilit ekranında bildirim almak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Evet ise, içeriğini gizlemek istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Örneğin özel mesajları ve çağrıları korumak için çok kullanışlıdır.

6. Batarya Ayarları ve MIUI Optimizasyonları

Burada düşünmemiz gereken iki şey var. Bunlardan biri, tüm MIUI akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen pil optimizasyon ayarları, diğeri ise yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamaları. 3. parti uygulamaların tümünü kapsamadığım için ilkini kapsayacağım. Doğru ayarlandığından emin olmak için kendiniz kontrol etmeniz gerekir.

Ayarlar’ı açın ve Batarya ve performans’ı tıklayın. Burada Pil optimizasyonu üzerine dokunun.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 17Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 18

Ekranın sağ üstündeki dişli simgesine dokunun. ‘Cihaz kilitliyken mobil verileri kapat’ seçeneğinin Asla seçeneğine ayarlanmadığından emin olun. Ayrıca ‘Cihaz kilitlendiğinde önbelleği temizle’ seçeneğini Asla’ya ayarlayın. Bu, olası çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 19Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 20

Geri dönün ve Uygulamaları şimdi seç üzerine dokunun. Kilit ekranınızda bildirim almadığınız bir uygulamayı seçin.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 21Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 22

Çoğu durumda, Pil tasarrufu (önerilen) seçeneği yeterince iyidir, ancak yukarıda paylaşılan her şeyi denedikten sonra bile bildirimleri göremiyorsanız, gelecekte herhangi bir çakışmayı önlemek için burada Kısıtlama yok seçeneğini seçmenizi öneririz.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 23

7. Otomatik başlatma

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda, bazı uygulamalar otomatik olarak başlatılmaz, çünkü gerekli izne sahip değillerdir. Kilit ekranında bir bildirim göstermeyen uygulamanın Ayarlar bölümüne gidip Uygulamaları yönet seçeneğine dokunun ve bir uygulama seçin.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 24Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 25

Burada Autostart’ı değiştirin ve kilit ekranında bildirim alıp almadığınızı tekrar kontrol edin.

Fix Miui Lockscreen Notifications Not Working 26

Sen benim en sevdiğim bildirimsin

Önemli bir bildirimi kaçırmanız, özellikle de işletim sisteminin amaçlandığı gibi çalışmaması durumunda, çok sinir bozucu olur. Sonuçlar bazı durumlarda ciddi olabilir. Akıllı telefonlara çok fazla güvenmeye başladık ve bildirimler önemli bir rol oynuyor.

Yukarıdaki çözümlerden biri, MIUI kilit ekranı bildirimlerinin çalışmama sorununu çözmüş olmalıydı. Değilse, sıfırlama kalan tek seçenek.

Sıradaki: Varsayılan MIUI başlatıcısını beğenmediniz mi? Nova Launcher’ın nasıl daha iyi olduğunu ve kullanıcı rehberinizi aşağıdaki kılavuzda nasıl geliştirebileceğini öğrenin.