MMS gönderemeyen Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A10’un bazı sahipleri artık telefonlarından MMS gönderemeyeceklerini bildirdi. Sorun, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabileceğine inanmamızı isteyen bir güncellemeden sonra başlamış gibi görünüyor. Bununla birlikte, dikkate almamız ve dışlamamız gereken başka olasılıklar da vardır.

MMS temel olarak ekli bir kısa mesajdır. Mobil veri yoluyla iletilir, yani MMS göndermeden önce telefonunuzdaki mobil verilerin etkinleştirilmesi ve hesabınızın hizmeti kullanmasının engellenmemesi gerekir.

Bu yazıda, MMS gönderemeyen Galaxy A10’unuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Telefonunuzun resimli mesaj veya MMS göndermek için neden zorlandığını belirleyene kadar her olasılığı düşünmeye ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışacağız. Böyle bir sorunu olan bir sahibiyseniz, yararlı bulabileceğiniz için bu yayını okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

MMS gönderemeyen bir Galaxy A10’da sorun giderme

MMS gönderemeyen bir akıllı telefonla ilgili sorunları giderirken, çok fazla faktör olduğu için çok kapsamlı olmalısınız. Bu nedenle sorun giderme işlemimizin gidişatı bunun sadece sistemdeki küçük bir aksaklıktan mı yoksa diğer faktörlerden mi kaynaklandığını bulmak olacaktır. Bununla birlikte, yapmanız gereken şeyler …

İlk çözüm: Telefonunuzda Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Bu sorunun sadece oldukça küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanması her zaman mümkündür. Telefonunuzun belleğini yenilediğinden ve tüm hizmetleri yeniden yüklediğinden, öncelikle zorunlu yeniden başlatmayı yapmanızın nedeni budur. Bu sorun belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, bu prosedür cihazınızın tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilir ve MMS gönderebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, artık MMS mesajları gönderip gönderemeyeceğinizi görmeye çalışın.

İLGİLİ POSTLAR: Samsung Galaxy A10’da mesajlar durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Mobil verilerin etkin olduğundan emin olun

Bu bir beyinsizdir, ancak sorun aniden ortaya çıktıysa, mobil verilerin devre dışı bırakılması mümkündür. Etkin olduğundan emin olmak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ayarlar simgesine dokunun. Bağlantılar’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Veri Kullanımı’na dokunun. Devre dışı bırakılmışsa etkinleştirmek için Mobil veriler’in yanındaki anahtara dokunun.

Ayarları kontrol ettiğinizde mobil veriler zaten etkinse, birkaç saniye devre dışı bırakmayı ve yeniden etkinleştirmeyi deneyin. Bunu yaptığınızda, telefonunuz ve şebeke arasındaki bağlantı yenilenir. Bundan sonra hala MMS gönderemiyorsanız, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

İlk iki prosedürü yaptıktan sonra Galaxy A10’unuz hala MMS gönderemez, o zaman tüm ağ yapılandırmalarını varsayılana getirme zamanı. Bu prosedür, APN’yi ve diğer tüm şebeke servislerini sıfırlayacağı için telefonu bir plana sahipseniz özellikle etkilidir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın hiçbiri silinmez, ancak WiFi ve Bluetooth bağlantılarınız silinir.

Bu yöntemin böyle sorunlara karşı etkili olduğu zaten kanıtlanmıştır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bu prosedürü yaptıktan sonra, telefonunuzun hala MMS gönderemediğini görmeye çalışın. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A10 Sinyal Yok sorunu nasıl düzeltilir? sinyal düşmeye devam ediyor

Dördüncü çözüm: Galaxy A10’unuzu MMS gönderemeyen fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bu noktada, bu sorunun yalnızca ürün yazılımı ile ilgili sorunlardan kaynaklanmadığından emin olmak en iyisidir. Yani bir sıfırlama gerekli olacak, ancak bundan önce, kaybetmek istemediğiniz şeylerin bir yedeğini oluşturmak için biraz zaman ayırın. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesabınızı kaldırın ve hazır olduğunuzda Galaxy A10’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Kurulum tamamlandığında, denemeniz gereken ilk şey bir MMS göndermektir. Sorun devam ederse, sorun zaten hizmet düzeyinde olabileceğinden hizmetinizi aramanın zamanı gelmiştir.

Umarım MMS’i şu veya bu şekilde gönderemeyen Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.