MMS gönderemeyen Samsung Galaxy Note 8’i nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Samsung Galaxy Note 8 gibi bir premium telefonun herhangi bir sorun olmadan kısa mesaj (SMS ve MMS) gönderip alabilmesi gerekir, ancak bazı okuyucuların bazı nedenlerden dolayı MMS göndermeyi durduracaklarından şikayetçi olmuşlardır. Burada sadece iki olasılık var; Sorun telefonla ilgilidir veya sağlayıcınızla veya şebekenizle ilgili bir sorun olabilir.

Bu makalede, kendi başına başlaması ve hesabınızın hala iyi durumda olması koşuluyla, bu tür bir sorun için işe yarayacağını bildiğim çözümü paylaşacağım. Tüm olası çözümleri tükettikten sonra servis sağlayıcınızı aramanızı önerebilirim ve sorun devam ediyor. Sana yardım etmek istemiyorum ama bu senin için yapabileceğin en iyi şey. Servis sağlayıcınızın ağ ve hesabınız üzerinde kontrol sahibi olduğunu ve sorun telefonunuzda değilse size daha iyi yardımcı olabileceklerini unutmayın.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarını çözdüğümüz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Size en uygun çözümü bulmak için sayfaya göz atın. Bundan sonra hala yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden bize ulaşın.

MMS gönderemeyen Galaxy Note 8 nasıl düzeltilir

İşte bu sorunu denemek ve çözmek için yapabileceğiniz şeyler…

İlk Çözüm: Mobil verileri kapatıp tekrar açın

Daha önce MMS gönderebiliyorsanız ve bu sorun başladıysa, basit bir hata olabilir. Mobil veriyi kapatıp tekrar açmak, telefonunuzun şebekeye bağlantısını yeniler. Bundan sonra, gönderip göndermeyeceğini bilmek için kendi numaranıza bir SMS gönderin. Sorun devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

İLGİLİ POSTLAR:

    Kısa mesaj gönderip alamayan Samsung Galaxy Note8’i nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8 uzun mesajlar küçük mesajlara bölünmüş, SMS sıra dışı, diğer mesajlaşma sorunları nasıl gösterilmeye devam ediyor? Ne yazık ki, Mesajlar durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci Çözüm: SMS gönderebileceğinizi ve arama yapabileceğinizi doğrulayın.

Bu gerçekten sorunu çözebilecek bir şey değil, ancak sorun şebekede olduğunda cihazınızın SMS gönderemediği veya telefon görüşmesi yapamadığı için size derhal söyleyecektir. Bu durumda, servis sağlayıcınızı aramak ve bölgenizdeki bir kesinti hakkında bilgi almak veya temsilcinize hesabınızla ilgili bir sorun olup olmadığını sormak dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Kesinti yoksa ve hesabınızın hala iyi durumda olduğu durumda, sorun, temsilcinin bu sorunu çözmek için yapabileceği bir şey olmalı. Hattınızın bağlantısını kesmek ve yeniden bağlamak için aracı var. Bu çalışması gerekir. En azından, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kablosuz şirketlerinden birine teknik destek olarak daha önce bazı müşterilerimize yaptıklarımızdı.

Ancak, MMS dışında arama yapabilir veya SMS gönderebilirsiniz, o zaman sorunun APN ayarlarında olması gerekir. Temsilciler hattındayken ona doğru APN’yi sor. Güncellemek veya düzenlemek için size rehberlik etmelidir. Bundan sonra MMS gönderebilmeniz gerekir.

Üçüncü Çözüm: Önbelleği ve Mesaj verilerini temizle

Bunu yalnızca kısa mesaj gönderip alabilir ve telefon görüşmeleri yapabilir ve alabilir, ancak MMS gönderemiyorsanız ve telefonunuzdaki APN’nin doğru olması durumunda yapmanız gerekir. Sorunun kullandığınız uygulamada olması ihtimali vardır, bu nedenle Mesajları sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunup yukarı veya aşağı kaydırın. Bir Giriş ekranında gezinmek için: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne dokunun .Lokat’a, ardından Mesajlar’a dokunun. Depolama.Tap’a dokunun.

Bundan sonra ve sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse, o zaman telefonunuzu sıfırlamaktan başka çareniz kalmaz.

Dördüncü Çözüm: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve cihazınızı sıfırlayın

Etkili ve muhtemelen bu sorunu çözebilir. Ancak, dosyalarınızı ve verilerinizi SD kartınıza veya bilgisayarınıza yedeklemenin veya taşımanın zorluğundan kurtulmanız gerekecektir. Ardından, sıfırlanmadan önce Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak, kilitlenmeyeceğiniz Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu bir şekilde yardımcı olur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bilmemiz için aşağıya bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Galaxy Note 8 iletişim bilgilerini nasıl görüntüleyeceğinizi, kişileri nasıl içe / dışa aktaracağınızı, diğer sorunları nasıl görüntüleyeceğiniziSamsung Galaxy Note 8 “Maalesef Telefon durdu” hatasını [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy Note8 cihazınızı nasıl düzeltebilirim -Fi [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy Note 8 mobil veri bağlantısı kopuyor, wifi tekrar tekrar düşüyor, diğer sorunlarNeden Samsung Galaxy Note 8’im e-posta eklerini açamıyor veya görüntüleyemiyor ve nasıl düzeltebilir? [Sorun giderme kılavuzu]