MMS göndermeyecek bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir? "Şu anda mesajınızı gönderemezsiniz"

Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili birkaç MMS ile ilgili rapor alıyoruz. Bu nedenle, bugünün # GalaxyS9 sorun giderme makalesi, bu sorunların yanıtını almaya çalışacaktır. Umuyoruz ki, vakaları ve çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: T-Mobile Galaxy S9 APN ayarları nasıl alınır?
 • Sorun 2: Galaxy S9, metin mesajlaşma uygulamasını güncelledikten sonra SMS gönderemiyor
 • Sorun 3: Galaxy S9 bir güncelleme sonrasında kendi kendine SMS gönderir
 • Sorun 4: “Şu anda mesajınızı gönderemiyoruz” diyerek MMS göndermeyecek bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir?
   • Mobil veri çalışıp çalışmadığını doğrulayın
   • Telefonunuzun APN ayarlarını kontrol et
   • SIM kartı tekrar oturt
   • Önbellek ve metin mesajlaşma uygulamasının verilerini temizle
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Operatörünüzü arayın
  • Sorun 5: Galaxy S9 Plus, Google Haritalar'ı kullanırken yankı uyandırıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: T-Mobile Galaxy S9 APN ayarları nasıl alınır?

  Merhaba! Aşağıdaki soruda açıklandığı gibi aynı sorunu yaşıyoruz. Anladığım kadarıyla APN ayarları sorun olabilir. T-Mobile'ımız var. T-Mobile için APN ayarlarını biliyor musunuz? Teşekkürler!!! İyi öğleden sonra, bir Samsung galaxy s7'den yaklaşık 3 hafta önce bir s9'a geçtim. Yükseltmeden bu yana metin mesajlarıyla resim gönderemedim. Yazılan mesajım geçecek ama eklediğim her resim için resimdeki “iptal edildi” yazıyor! Bunu iki kişiden biri hariç tüm temaslarıma yapıyor. Kitabın her adımını düzeltmek için denedim, hatta ağ ayarlarını sıfırladı ve sabit değil. Operatörümle teknik destek bile aradım ve o da sıfırlamamı söyledi. Ben yaptım, işe yaramadı. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Yardım edebilir misin lütfen?

  Çözüm: T-Mobile için çalışmıyoruz, bu yüzden doğru APN ayarları veremeyiz. Hızlı bir Google araması bu sayfayı S9 için verir, ancak güncel olup olmadıklarını onaylayamayız: Ağ, APN ve VoLTE: Samsung Galaxy S9.

  Sorun devam ederse, o sayfadaki değerler işe yaramazsa, doğru APN ayarları için T-Mobile'a başvurmanız gerekir. Bu sırada, ana sorununuzu onlara bildirdiğinizden emin olun, böylece sorun gidermenize yardımcı olabilirler. Bazen, bir cihazın iyi bir APN'si olsa bile, MMS göndermesi hala mümkün olmayabilir. Yanlış APN ayarları, telefonunuzun SMS veya MMS göndermiyor olmasının tek nedeni değildir. Operatörünüzün teknik destek ekibi, asıl nedenin ne olduğunu ayırmanıza yardımcı olmalıdır.

  Sorun 2: Galaxy S9, metin mesajlaşma uygulamasını güncelledikten sonra SMS gönderemiyor

  Oğlum aniden bana bir mesaj gönderemez. Bu daha önce hiç sorun olmamıştı. Mesajlarımı güncellemeye çalıştı, işe yaramadı, bu yüzden sahip olduğum sürüme geri döndüm. Her nasılsa bunu yapıyor, engelledi ya da başka bir şey… oğlumun bana mesaj yazabilmesi. Sonunda, işlevin gerçekleştirilemeyeceği ya da gerçekleşmeyeceği gibi bir şey olduğunu söylüyor. Bunu nasıl düzeltirim? Sonunda sorun mu var? Mesajlarımı güncellemeye çalışmamın bir sorun haline geldiğini biliyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  Çözüm: Bir metin mesajlaşma uygulaması sürümünün güncellenmesi veya geri gönderilmesi, gönderenin bir mesaj gönderme yeteneğini etkilemez. Sonunda size bir SMS göndermeye çalışırken hataya neden olan bir şey olmalı. Numarasının Kişiler uygulaması altında uygun biçimde kaydedildiğinden emin olun. Bu işe yaramazsa, ona metin mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemesini de isteyebilirsiniz. Bu, mesajlaşma uygulamasının sürümünü bilinen çalışma durumuna döndürmeli ve uygulama düzeyinde ayarlanan tüm çağrı bloklarını kaldırmalıdır.

  Bir uygulamanın önbelleğini veya verilerini temizlemek için:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Eğer hala size bir mesaj gönderemezse, yardım için taşıyıcısı ile iletişime geçmelidir. Konunun nerede olduğunu belirleyebilmeleri için temsilciye kesin bir hata mesajı verdiğinizden emin olun. İleriye doğru, teknik yardım için her seferinde bunu yaptığınızdan emin olun. Hata mesajları, kişinin bir sorun giderme faktörlerini gidermesine yardımcı olmak içindir.

  Sorun 3: Galaxy S9 bir güncelleme sonrasında kendi kendine SMS gönderir

  06/16/2018 tarihinde birine mesaj atıyordum – Mesajlaşmaya devam etmemeyi kabul ettik ve telefonumdan bilgi ve numarayı sildim. Sıklıkla “sivil hizmet” alıyorum ve başarısız mesajlar alacağım. Güncellemeyi 4 Temmuz 2018 tarihinde veya civarında gerçekleştirdik. Güncellemeyi hemen etkinleştirmedim. Telefonum 08/08/2016 tarihinde tuhaf davranmaya başladı. Yeniden başlatılmış mıyım yoksa kendi başına mı (?) Yapıp yapmadığından emin değilim. Daha sonra 2 eski mesaj bu eski alıcıya otomatik olarak gitti ve ben bu konuda temasa geçtim. Bu nasıl olur?

  Çözüm: Bu sorun, bizim gibi üçüncü taraf destek ekipleri tarafından değil, şebeke operatörünüz tarafından yanıtlanmalıdır. Hesabınızın ve cihaz faaliyetlerinizin yanı sıra ağınızın sistemleriyle ilgili ilk elden bilgilere erişimimiz yoktur. Cihazınızı veya metin mesajlaşma uygulamanızı kendi başlarına mesaj göndermek için tetikleyen bir ağ aksaklığı olabilir. Ayrıca operatörünüzün ucunda bir sistem hatası olabilir. İletilerinizin kopyalarını belirli bir süre saklamak için taşıyıcıların yasalarca zorunlu tutulabileceğini ve sistemlerin yanlışlıkla gönderilen iletilere neden olan bir sorunla karşılaşmış olabileceğini unutmayın. Tek yapabildiğimiz spekülasyon yapmaktır, bu yüzden operatörünüzün teknik destek ekibiyle cevaplar için konuşursanız iyi olur. Teknik destek ekibi size bir cevap veremezse, diğer müşterileri etkileyen yaygın bir sorun olması durumunda en azından hata için bir bilet oluşturmaları gerekir.

  Sorun 4: “Şu anda mesajınızı gönderemiyoruz” diyerek MMS göndermeyecek bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir?

  Cep telefonum bir Samsung S9 ve cep telefonu verilerim ve wifi'im her zaman açık. Ancak, MMS mesajlarını gönderemiyorum veya stok mesajlaşma uygulamasını kullanarak bunları alamıyorum. Bir tane göndermeyi denediğimde, “Şu anda mesajınızı gönderemiyorum. Servis kullanıma sunulduğunda gönderilecektir. ”Ayrıca, gerçek MMS mesajının hemen yanında, MMS Beklemede olduğunu söylüyor. Buradan ne yapmalıyım? Michelle

  Çözüm: Bu yeni bir olay mıydı ve daha önce bu telefonda MMS çalışıyor muydu? S9'unuz daha önce sorunsuz bir şekilde gönderebilseydi, hesabınızı kontrol edebilmeleri için hemen şebeke operatörünüze başvurmanız gerekir.

  Bu cihazda MMS göndermeniz ilk defa buysa, yapabilecekleriniz şunlardır:

  Mobil veri çalışıp çalışmadığını doğrulayın

  MMS çalışmak için hücresel veri ile internet bağlantısı gerektirir. Zayıf veya hiç mobil veri bağlantınız yoksa, MMS'in çalışmasını beklemeyin.

  Telefonunuzun APN ayarlarını kontrol et

  SMS ve MMS göndermek ve almak için mesajlaşma uygulaması ve cihaz senkronize olmalıdır. İkisini senkronize etmenin yollarından biri, cihazda doğru APN ayarlarının yapılandırıldığından emin olmaktır. APN'yi düzenlemek için Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Erişim Noktası Adları altından gidebilirsiniz.

  Telefon modeliniz için APN ayarlarınız yoksa, bunları operatörünüzden alın.

  SIM kartı tekrar oturt

  Bir GSM telefonunuz varsa, SIM kartı ayırıp yeniden takmak, telefonu APN ayarlarını ve diğer hücresel ayarları yeniden yapılandırmaya zorlayabilir. APN'nin çalışmasını sağlayamazsanız, bunu yaptığınızdan emin olun.

  Bir CDMA telefonunuz varsa, tüm sorunların telefonun işletim sisteminde derinlere gömülmesinden dolayı bu sorun giderme geçerli değildir. Sadece bu öneriyi görmezden gel.

  Önbellek ve metin mesajlaşma uygulamasının verilerini temizle

  Hata, mesajlaşma uygulamasının kendisinde yatar; bu nedenle, yukarıdaki sorun giderme adımları işe yaramazsa, önbelleğini ve / veya verilerini temizlediğinizden emin olun. Önbelleği önce silmeyi deneyin. Bu bir fark yaratmazsa, verileri temizlemenin zamanı geldi.

  Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek için:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Önbellek Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Ağ Ayarları Sıfırlama

  Bu, cihazınızdaki tüm ağ ayarlarını (wifi dahil) sıfırlamanın başka bir yoludur. Henüz denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Operatörünüzü arayın

  Son çare olarak, sorunu çözmek için operatörünüzle birlikte çalışmalısınız. Yukarıdaki sorun giderme adımları, tüm olası cihaz sorunlarını ele almak için tasarlanmıştır. Bunların hepsini yaptıktan sonra hiçbir şey olumlu çıkmadığı için, sebebi, düzeltme yeteneğinizin ötesinde bir şey olmalıdır. Hatanın daha olası kaynağı ağınızda bulunmalıdır.

  Sorun 5: Galaxy S9 Plus, Google Haritalar'ı kullanırken yankı uyandırıyor

  Samsung Galaxy S9 + cep telefonum var. Google Haritalar'ı kullandığımda, yol tariflerini veren sesin yankısı daha fazla olacaktır. Ne söylendiğini anlamak zorlaştırdığı için çok can sıkıcı. Beni belirli bir tamirhaneye götürmek için yetki veren Samsung'u aradım. Tamirhane, telefonda her şeyin düzgün çalıştığını söyleyen bir analiz yürütüyordu. Bunun olabileceğinin bir sebebi var mı? Teşekkür ederim. PS Android versiyonumun ne olduğunu bilmiyorum, bu yüzden sadece bir cevap seçtim.

  Çözüm: Bunun bir yazılım veya donanım sorunu olup olmadığını bilmiyoruz. Yankılar bazen son teknoloji hoparlör sistemleri ve akıllı telefonlarda bile var. Onarım atölyesi farkedilebilecek bir sorun olmadığını teyit ederse, onu bu konuda bırakabilirsiniz.

  Yankılar yalnızca Google Haritalar'ı kullanırken meydana gelirse, Waze gibi diğer navigasyon uygulamalarını kullanmayı deneyin. Bu, özellikle Google Maps olmadan yaşayamazsanız, ancak endişelerinizin geçerli bir yazılım veya donanım sorunu olup olmadığını bilmemizin bir yolu olmadığı için, neredeyse hiç de zor değildir. Google Haritalar’ı kullanırken olağandışı bir yankı fark etmedik, ancak bunun için Google ile iletişime geçmeyi de deneyebilirsiniz. Bu, Google'ın beklemediği yeni bir hata olabilir. Bu nedenle uygulamanın ayarlar menüsüne gidin ve geliştiriciye bir geri bildirim gönderin.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.