MMS mesajı göndermeyen Huawei Mate 10 Pro’nuzu düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlar arasındaki MMS sorunları genellikle bazılarını belirtmek için ağ sorunları, hesap sorunları, geçersiz ayarlar ve yazılım hataları ile ilişkilendirilir. Kötü bir SIM kartın suçlanacağı bazı durumlar da vardır. Genellikle, sorun genellikle donanım hasarı yerine diğer yazılım sorunları arasında ortaya çıkar. Bu, evde belirli geçici çözümlerle giderilebileceği anlamına gelir. Bu gönderide, özellikle MMS gönderimi sırasında yeni Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonu etkileyen bir MMS sorunu var. MMS mesajı göndermeyen Huawei Mate 10 Pro’nuzun nasıl giderileceği hakkında ek girişlere ihtiyacınız varsa, bu yazı size yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Bizim çözümleri ve geçici çözümleri kullanmak için çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

MMS göndermeyen Huawei Mate 10 Pro ile ilgili sorun giderme

MMS işlevleri, Wi-Fi veya mobil veriler aracılığıyla kullanılabilir. MMS için Wi-Fi’ye güveniyorsanız, telefonunuzun Wi-Fi’ye bağlı ve kablosuz İnternet erişimine sahip olduğundan emin olun. Mobil verilere güveniyorsanız, mobil verilerin cihazınızda etkinleştirildiğinden emin olun. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

İlk çözüm: Mesajlaşma uygulamasını sonlandırın veya temizleyin, ardından yeniden başlatın.

Sorun, uygulamada hata olduğu gibi kullanılan mesajlaşma uygulamasında da izole edilebilir. Hatayı gidermek için uygulamayı temizlemeniz ve telefonda yumuşak sıfırlama veya yeniden başlatma gerçekleştirmeniz önerilir. Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki mesajlaşma uygulamasını nasıl temizleyeceğiniz / sonlandıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Son uygulamalar düğmesine dokunun. Etkin uygulamalar simgesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızın yanındaki Bitir öğesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanız dahil tüm uygulamaları sonlandırmak / silmek için Tümünü sonlandır düğmesine de dokunabilirsiniz. İşlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Mesajlaşma uygulamanızı temizledikten sonra, neden oldukları hatalarla birlikte dahili bellekten önbelleği temizlemek için Huawei Mate 10 Pro yazılımınızı sıfırlayın. İşte yazılımdan sıfırlama telefonunuzda yapılır açıklanmıştır:

  Basın menü seçenekleri appear.Select Kapanma seçeneği dek birkaç saniye Güç düğmesi ardından OK.After 30 saniye basın dokunun ve cihaz yeniden başlatıldıktan kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Cihazınızın yeniden başlatmayı bitirmesine izin verin. Tamamen açılır açılmaz, mesajlaşma uygulamanızı başlatın ve göndermek için örnek bir MMS mesajı oluşturmayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonunuzda sorun gidermeye devam edin ve diğer seçenekleri deneyin.

İkinci çözüm: Mobil verileri kapatıp açın.

Mobil verileri kapatmak ve açmak, MMS de dahil olmak üzere telefonda mobil veri işlevlerini yeniden başlatmak için başka bir numaradır. Bu, Android telefonlarındaki ilgili sorunlarla uğraşan birçok akıllı telefon kullanıcısına zaten harikalar yarattı, bu yüzden bunu denemek de zarar vermeyecek. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Parmağınızı Ana ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Bunu yaptığınızda Bildirim Paneli başlatılır. İşlevi kapatmak için Mobil veri simgesine dokunun ve tekrar açmak için dokunun.

Ayrıca kullanılan mesajlaşma uygulamanız için mobil verilerin açık olduğundan emin olun ve kontrol edin. Bunu yapmak için şu adımlara devam edin:

  Ardından, sağ üst taraftaki Ayarlar simgesine (direksiyon simidi şekli) dokunun.Kablosuz ve ağlar’a dokunun. Mobil veriler’e gidin ve dokunun. Ağa bağlı uygulamalar’a dokunun. Öğesine dokunun. Ana ekrana geri dönmek için Ana Ekran tuşuna dokunun.

Tekrar deneyin ve telefonunuzun MMS mesajlarını gerektiği gibi gönderip gönderemediğine bakın. Hala başarısız olursa, bir sonraki uygulanabilir çözümlere geçin.

Üçüncü çözüm: Varsa, yazılım güncellemelerini yükleme.

Ağla ilgili uygulamalar ve hizmetler kötü amaçlı yazılımlardan veya yazılım hatalarından etkilenebilir. Bu durumda, yeni bir yazılım güncellemesi yüklemek büyük olasılıkla sorunu çözecektir. Yazılım güncellemeleri genellikle telefondaki hatalardan kaynaklanan sorunlardan kurtulmak için hata düzeltmeleri sunar. Telefon yazılımınızı henüz güncellemediyseniz, Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki OTA güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzun İnternet’e bağlı olduğundan emin olun. Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Sistem öğesine dokunun ve Sistem güncelleme öğesine dokunun ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine dokunun. Bunu yaptığınızda, cihazınız güncellemeleri kontrol etmenizi isteyecektir.Güncelleme mevcutsa, aşağıdaki ekranda tüm ayrıntıları göreceksiniz. Yeni yazılım sürümünü yüklemek için Hızlı Güncelleme düğmesine dokunun.

Güncellemenin yüklenmesi telefonunuzun bitmesini bekleyin. Güncelleme uygulanır uygulanmaz önbelleği belleğinden boşaltmak ve yeni sistem değişikliklerini buna göre uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Dördüncü çözüm: Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki APN / ağ ayarlarını sıfırlayın.

Ağ ayarlarının sıfırlanması, geçersiz veya yanlış ağ ayarlarının suçlanması durumunda da yardımcı olabilir. Bunu yaptığınızda mevcut ağ yapılandırmalarınız silinir ve ardından varsayılan ağ ayarları geri yüklenir. Bu, bireysel seçenekleri yapılandırmanıza ve yalnızca telefonda gerekli özellikleri etkinleştirmenize olanak tanır. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar Menüsü’ne dokunun, ardından Ayarlar’ı seçin. Gelişmiş ayarlar’a gidin ve dokunun. Verilen seçeneklerden Yedekle ve Sıfırla’yı seçin. Ağ ayarları sıfırla’ya dokunun. Mesaj istemini okuyun ve ardından onaylamak için Ağ ayarları sıfırla’ya tekrar dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırlama bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatın veya yumuşak sıfırlayın. Yeniden başlattıktan sonra Kablosuz’a yeniden bağlanın ve Mobil verileri etkinleştirin. Ardından, telefonunuzun mesajı istendiği gibi gönderip gönderemeyeceğini görmek için örnek bir MMS mesajı oluşturmayı deneyin.

Huawei Mate 10 Pro’nuza APN ayarlarını manuel olarak da ekleyebilirsiniz. APN ayarlarınız hakkında daha fazla bilgi için operatörünüze veya İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Tüm bilgileri hazırladıktan sonra, cihazınızda APN ayarlarını manuel olarak ayarlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar’a gidin. Bağlantılar’a dokunun. Mobil ağlar’a dokunun. Erişim Noktası Adları’na dokunun. Yeni bir APN eklemek için sağ üst köşedeki EKLE’ye basın.

Tüm işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın. Büyük / küçük harfe duyarlı bilgiler olduğundan APN ayarlarını doğru şekilde girdiğinizden emin olun.

Beşinci çözüm: Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki önbellek bölümünü silin.

Sistem önbelleğini ve telefonunuzdaki MMS işlevleriyle çakışmaya neden olabilecek geçici verileri dökmek için önbellek bölümünü silmeniz önerilir. Ayrıca, cihazınıza bir güncelleme yükledikten sonra sorun başladıysa önbellek bölümünü silmek de zorunludur. Bazı sistem önbelleği güncellemeden bozulmuş olabilir ve sonunda mesajlaşma uygulamanız ve şebeke servislerinizle çakışmaya neden olabilir. İşte yapmanız gerekenler:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Güç düğmesini ve Sesi Açma düğmesini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Huawei logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın. Daha sonra seçim yapmak için birkaç seçenekle EMUI veya Android Kurtarma menüsüne yönlendirileceksiniz. Verilen seçeneklerden Önbellek bölümünü silme ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. cihaz önbellek bölümünü silmeyi bitirir ve tamamlandıktan sonra Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Huawei Mate 10 Pro’nuz yine de MMS mesajları göndermiyorsa, SIM kartınızı çıkarıp yeniden takmayı deneyin. Bunu yapmak, telefonda SIM ile ilgili işlevlerin yenilenmesine yardımcı olabilir.

Diğer seçenekler

  Ana sıfırlama. Önceki tüm geçici çözümleri tükettikten sonra sorunun devam edip etmediğini denemek için son sorun giderme yöntemi arasında tam bir sistem sıfırlaması düşünülebilir. Ana sıfırlama genellikle zorlu hatalar, kötü amaçlı yazılımlar ve ciddi veri bozulmalarından kaynaklanan daha karmaşık sistem sorunlarını temizler. İndirilen uygulamalar, kişiler, ayarlar ve kişisel bilgiler dahil olmak üzere işlemde kaydedilmiş verileri kaybedeceğinizi unutmayın. Ayarlar menüsünden veya Android kurtarma moduyla bir ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. Hesap durumunuzu kontrol edin. Daha fazla yardım ve öneri için sorunu bildirmek üzere operatörünüze veya İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Ayrıca hesap durumunuzun ve MMS işlevlerinizin iyi olup olmadığını kontrol edin ve emin olun. SIM kartı değiştirin. Sorunun arızalı bir SIM kartla ilişkilendirildiği doğrulanırsa, operatörünüzden veya servis sağlayıcınızdan SIM kartınızı değiştirmesini isteyebilirsiniz. Düzgün şekilde sağlandığından ve etkinleştirildiğinden emin olmak için SIM kartı operatörünüzden almanız gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.