MMS mesajı göndermeyen Huawei Mate 10 Pro’nuzu nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlar arasındaki MMS sorunları, bazılarını adlandırmak için genellikle ağ sorunları, hesap sorunları, geçersiz ayarlar ve yazılım hatalarıyla ilişkilendirilir. Kötü bir SIM kartın suçlanacağı bazı durumlar da vardır. Genel olarak, sorun genellikle donanım hasarı yerine diğer yazılım sorunları arasında ortaya çıkar. Bu, evdeki bazı geçici çözümlerle giderilebileceği anlamına gelir. Bu yazıda ele alınan, özellikle MMS gönderiminde, yeni Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonunu etkileyen bir MMS sorunudur. MMS mesajlarını göndermeyen Huawei Mate 10 Pro’nuzun nasıl giderileceği konusunda ek girişlere ihtiyacınız olursa, bu mesaj size yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

MMS göndermeyen Huawei Mate 10 Pro ile ilgili sorunları giderme

MMS fonksiyonları Wi-Fi veya mobil veriler aracılığıyla kullanılabilir. MMS için Wi-Fi’ye güveniyorsanız, telefonunuzun Wi-Fi’ye bağlı olduğundan ve kablosuz İnternet erişimine sahip olduğundan emin olun. Mobil verilere güveniyorsanız, mobil verinin cihazınızda etkin olduğundan emin olun. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İlk çözüm: Mesajlaşma uygulamasını sonlandırın veya silin, ardından yeniden başlatın.

Sorun aynı zamanda, uygulamanın bir araya geldiği zamanlardaki kullanımdaki mesajlaşma uygulamasından da izole edilebilir. Hatayı düzeltmek için uygulamayı temizlemek ve telefonda yumuşak sıfırlama veya yeniden başlatma yapmanız önerilir. İşte Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki mesajlaşma uygulamasını nasıl sileceğiniz / sonlandıracağınız:

  Giriş ekranından Son uygulamalar düğmesine dokunun. Aktif uygulamalar simgesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızın yanındaki Sona dokunun. Ayrıca, mesajlaşma uygulamanız dahil tüm uygulamaları sonlandırmak / silmek için Tümünü sonlandır düğmesine de dokunabilirsiniz. İşlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Mesajlaşma uygulamanızı temizledikten sonra, önbelleği neden oldukları hataların yanı sıra dahili bellekten temizlemek için Huawei Mate 10 Pro’nuzu yumuşak sıfırlama işleminizi yeniden başlatın. Telefonunuzda yazılım sıfırlaması nasıl yapılır:

  Menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Güç Kapatma seçeneğini seçin ve ardından Tamam düğmesine dokunun. 30 saniye sonra, aygıt yeniden başlatılıncaya kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Cihazınızın yeniden başlatmayı bitirmesine izin verin. Tamamen başlatıldığında, mesajlaşma uygulamanızı başlatın ve ardından gönderilecek örnek bir MMS mesajı oluşturmaya çalışın. Sorun devam ederse, telefonunuzu gidermeye devam edin ve diğer seçenekleri deneyin.

İkinci çözüm: Mobil verileri kapatıp açın.

Mobil verileri kapatmak ve açmak, MMS de dahil olmak üzere telefonda mobil veri işlevlerini yeniden başlatmak için başka bir püf noktasıdır. Bu, zaten Android telefonlarıyla ilgili sorunların üstesinden gelen birçok akıllı telefon kullanıcısına harikalar yarattı, bu yüzden denemek de zarar görmedi. İşte nasıl:

  Parmağınızı Giriş ekranının üstünden aşağı doğru kaydırın. Bunu yapmak, Bildirim Panelini başlatır. İşlevi kapatmak için Mobil veri simgesine dokunun, ardından tekrar açmak için öğesine dokunun.

Ayrıca, kullanımdaki mesajlaşma uygulamanız için mobil verilerin açık olduğundan emin olun. Bunu yapmak için şu adımlara devam edin:

  Sonra, sağ üst taraftaki Ayarlar simgesine (direksiyon simidi şekli) dokunun. Kablosuz ve ağlar seçeneğine dokunun. Mobil veri seçeneğine gidin ve dokunun. Bu uygulamanın işlevini açın. Ana ekrana dönmek için Ana ekran tuşuna dokunun.

Tekrar deneyin ve telefonunuzun gerektiği gibi MMS mesajları gönderip gönderemediğini kontrol edin. Hala başarısız olursa, bir sonraki uygun çözümlere geçin.

Üçüncü çözüm: Varsa, yazılım güncellemelerini yükleme.

Ağla ilgili uygulamalar ve hizmetler, kötü amaçlı yazılımlardan veya yazılım hatalarından da etkilenebilir. Bu durumda, yeni bir yazılım güncellemesi yüklemek muhtemelen sorunu çözecektir. Yazılım güncellemeleri, telefondaki hatalardan kurtulmak için genellikle hata düzeltmeleri sunar. Telefon yazılımınızı henüz güncellemediyseniz, Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki OTA güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzun İnternete bağlı olduğundan emin olun. Giriş ekranından Ayarlar’a dokunun. Sistem öğesine gidin. Sistem güncellemesine gidin ve dokunun. Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine dokunun. Bunu yapmak, cihazınızdan güncellemeleri denetlemesini ister. Bir güncelleme varsa, aşağıdaki ayrıntıların tamamını göreceksiniz. Yeni yazılım sürümünü yüklemek için, Hızlı Güncelleme düğmesine dokunun.

Telefonunuz güncellemeyi yüklemeyi bitirene kadar bekleyin. Güncelleme uygulanır uygulanmaz, hafızasından önbellek bırakmak ve buna göre yeni sistem değişikliklerini uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Dördüncü çözüm: Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki APN / ağ ayarlarını sıfırlayın.

Bir ağ ayarlarının sıfırlanması işlemi, geçersiz veya yanlış ağ ayarlarının suçlanıp korunmamasına da yardımcı olabilir. Bunu yapmak, mevcut ağ yapılandırmalarınızı temizler ve ardından varsayılan ağ ayarlarını geri yükler. Bu, bireysel seçenekleri yapılandırmanıza ve telefonda yalnızca gerekli özellikleri etkinleştirmenize olanak sağlar. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar Menüsünde öğesine dokunun, ardından Ayarlar öğesini seçin. Gelişmiş ayarlar seçeneğine ilerleyin ve dokunun. Belirtilen seçeneklerden Yedekle ve Sıfırla öğesini seçin. Ağ ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Ağ ayarları sıfırlama işlemi bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatın veya yazılımdan sıfırlayın. Yeniden başlattıktan sonra Wi-Fi’ye tekrar bağlanın ve Mobil verileri etkinleştirin. Ardından telefonunuzun şimdi iletiyi istediğiniz gibi gönderip gönderemeyeceğini görmek için örnek bir MMS mesajı oluşturmaya çalışın.

APN ayarlarını Huawei Mate 10 Pro’nuza manuel olarak da ekleyebilirsiniz. APN ayarlarınız hakkında daha fazla bilgi için, operatörünüze veya İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Tüm bilgileri hazırladığınızda, cihazınızda APN ayarlarını manuel olarak ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar’a gidin. Bağlantılara dokunun. Mobil ağlara dokunun. Erişim Noktası İsimlerine dokunun. Yeni bir APN eklemek için, sağ üst köşedeki ADD tuşuna basın.

İşlemin tamamını tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. APN ayarlarını doğru ve büyük / küçük harf duyarlı bilgiler olduğundan emin olun.

Beşinci çözüm: Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki önbellek bölümünü silin.

Sistem önbelleğini ve telefonunuzdaki MMS işlevleriyle çakışmaya neden olabilecek geçici verileri boşaltmak için önbellek bölümünü silmeniz önerilir. Sorun cihazınıza bir güncelleme yüklendikten sonra başlarsa, önbellek bölümünü silmek de zorunludur. Bazı sistem önbellekleri güncellemeden bozulmuş ve mesajlaşma uygulamanız ve ağ servislerinizle çakışmasına neden olabilir. İşte burada yapmanız gerekenler:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Güç düğmesini ve Sesi Aç düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Huawei logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın. Ardından, seçim yapabileceğiniz birkaç seçenekle EMUI veya Android Recovery menüsüne yönlendirilirsiniz. Belirtilen seçeneklerden Önbellek bölümünü sil seçeneğine gidip vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın. cihaz önbellek bölümünü siler ve bittiğinde, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Huawei Mate 10 Pro’nuz hala MMS mesajları göndermiyorsa, SIM kartınızı çıkarmayı ve yeniden takmayı deneyin. Bunu yapmak, telefondaki SIM ile ilgili işlevleri yenilemeye yardımcı olabilir.

Diğer seçenekler

  Ana sıfırlama. Sorunun önceki tüm geçici çözümlerden sonra tükendikten sonra devam ederse denemek için en son sorun giderme yöntemlerinden biri tam sistem sıfırlaması olarak düşünülebilir. Ana sıfırlama, genellikle zorlu böcekler, kötü amaçlı yazılımlar ve ciddi veri bozulmalarından kaynaklanan daha karmaşık sistem sorunlarını temizler. İndirilen uygulamalar, kişiler, ayarlar ve kişisel bilgiler dahil olmak üzere işlemdeki kayıtlı verileri kaybedeceğinizi unutmayın. Ayarlar menüsünden veya Android kurtarma modundan ana sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap durumunuzu kontrol edin. Daha fazla yardım ve öneri almak üzere sorunu bildirmek için operatörünüze veya İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. Ayrıca hesap durumunuzun ve MMS işlevlerinin iyi olup olmadığını kontrol edin ve emin olun. SIM kartı değiştirin. Sorunun arızalı bir SIM kartla ilişkilendirildiği doğrulanırsa, operatörünüzden veya servis sağlayıcınızdan SIM kartınızı değiştirmesini isteyebilirsiniz. SIM kartın doğru şekilde hazırlandığından ve etkinleştirildiğinden emin olmak için operatörünüzden edinmeniz gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.