MMS mesajı göndermeyen LG G7 ThinQ akıllı telefonunu nasıl düzeltebilirim, MMS mesajı gönderilemedi hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]

Modern akıllı telefonlar zaten multimedya ekli veya MMS’li mesajlar gönderip alabilirler. Bu özelliği kullanmak için Wi-Fi veya mobil veri ağı gerekir. Wi-Fi yoluyla MMS mesajları göndermek için, cihazınızın güçlü ve sağlam bir kablosuz İnternet bağlantısına sahip olması gerekir. MMS mesajlarını mobil veriler aracılığıyla göndermek için, hücresel veriler veya mobil veri şebekesi bağlantısı gerekir. Bu özelliğin şebeke bağlantılarına dayanması nedeniyle MMS aksama süreleri kaçınılmazdır. MMS gönderme ve alma hataları başlatıldığında bu olur.

Bu yazıda vurgulanan, LG G7 ThinQ akıllı telefonda gönderilmeyecek MMS ile ilgili bir sorunu gidermek için kullanılan bazı yararlı yöntemler ve geçici çözümlerdir. Aynı cihazda MMS gönderiminde bir hatayla karşılaşırsanız ne yapılacağını öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

MMS göndermeyen LG G7 ThinQ ile nasıl sorun giderilir

Telefonunuzda sorun gidermeden önce, Wi-Fi veya mobil veri şebekesine bağlı olduğundan emin olun. LG G7 ThinQ cihazınız Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden şebekeyle bağlantı kurup açıyorsa, önce ağ bağlantısıyla ilgili sorunları çözmeniz gerekir. Şebeke bağlantısı kurulduktan sonra, MMS de dahil olmak üzere şebeke servislerinin tekrar düzgün çalışması gerekir. Aksi takdirde, telefonun MMS işlevlerini etkilemiş olabilecek tüm yazılım hatalarını temizlemek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

İlk çözüm: Mesajlaşma uygulamasını durdurun ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Mesajlaşma uygulamanız bozulmuş ve yeniden başlatılmadıkça düzgün çalışmayabilir. Bu gibi şeyler genellikle uygulama açık bırakıldığında veya arka planda oldukça uzun süre çalıştığında meydana gelir. Hatayı düzeltmek ve mesajlaşma uygulamasını yenilemek için aşağıdaki adımlarla durmaya zorlayın:

  Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar ve bildirimler bölümüne gidin. Uygulama bilgisine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı konumlandırın ve seçin.

Mesajlaşma uygulamasını sonlandırdıktan sonra, LG G7 ThinQ cihazınızda yazılım sıfırlamayı yeniden başlatarak veya sıfırlayarak uygulamaları ve telefon sisteminizden önbellek ve verileri silin. İşte böyle yapılır:

  Güç düğmesini ve Ses Kısma düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun ve telefonun gücü kapandığında her iki düğmeyi de bırakın.

Yazılım sıfırlama, dahili belleğe kaydedilmiş verileri etkilemeyeceğinden, dosyaları önceden yedeklemeniz gerekmez.

İkinci çözüm: Mesajlaşma uygulamanızı veya telefon yazılımınızı en son sürüme güncelleyin.

Mesajlaşma uygulamanız ve / veya telefonunuz için en son güncellemeyi yüklemek ayrıca yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu MMS sorunlarını çözmenin anahtarı olabilir. Yeni özellikler getirmenin yanı sıra, güncellemeler güvenlik geliştirmeleri için düzeltme ekleri de sunar. Bu, kötü amaçlı yazılımlara ve sistem hatalarına atfedilenler dahil olmak üzere tüm yazılım sorunlarından kurtulacaktır. Üçüncü taraf bir mesajlaşma uygulaması kullanıyorsanız, aşağıdaki adımlarla uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol edebilirsiniz:

  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü öğesine dokunun ve ardından Bekleyen güncelleştirmeleri olan tüm uygulamaları bir kerede manuel olarak güncellemek için Uygulamalarım öğesini seçin. Veya tek bir uygulamaya dokunup ardından mesajlaşma uygulamanızın yanındaki Güncelle öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için Menü-> Ayarlar-> ‘a gidin ve ardından Uygulamaları otomatik güncelle onay kutusunu işaretlemek için öğesine dokunun.

LG G7 ThinQ smartphone’unuz için yazılım güncellemesini kontrol etmek ve indirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine dokunun. Cihazınız

Havadan (OTA) güncellemelerini indirmek ve yüklemek için telefonunuzun İnternet’e kablosuz olarak bağlı olması gerekir. Veya cihaz yazılımını bunun yerine bir bilgisayarda manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Güncellemeden sonra telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayın. Bunu yapmak, dahili belleği tazeleyecek ve yeni yazılım değişikliklerinin uygun şekilde uygulanmasını sağlayacaktır.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

MMS işlevinin başarısız olmasına neden olabilecek tüm ağ hatalarını temizlemek için şebeke ayarları sıfırlaması gerekebilir. Bunu yapmak, telefondaki hataları içeren mevcut ağ ayarlarını temizler ve ardından varsayılan ağ yapılandırmalarını geri yükler. LG G7 ThinQ cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin. Yeniden Başlat ve Sıfırla seçeneğine dokunun.

Bir ağ ayarları sıfırlaması, telefondaki ağ bağlantı hatalarını gidermeye yardımcı olabilecek APN ayarlarını da sıfırlar. Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Ancak, değilse, el ile yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzdaki MMS de dahil olmak üzere şebeke servislerini tekrar kullanmak için Wi-Fi şebekenize veya hücresel veri şebekenize tekrar bağlanın.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.

Hatalı sistem önbelleği veya sistemin önbellek bölümündeki bozuk geçici veriler aynı şekilde telefondaki MMS işlevlerini de etkileyebilir. Sistem önbelleği genellikle uygulamalar veya Android sistemi için güncellemeler yükledikten sonra bozulur. Cihazınızın MMS mesajları göndermesini engelleyen şey olmadığından emin olmak için, LG G7 ThinQ cihazınızdaki önbellek bölümünü şu adımlarla silmeyi deneyin:

  Giriş ekranından Ayarlar’a dokunun. Genel sekmesine gidin. Depolama alanına dokunun. Dahili depolamayı seçin. Kameradan raw dosyaları. Onaylamak için iki kez Sil’e dokunun.

Cihazınızın sistem önbelleğini silmeyi bitirmesine izin verin ve işlemi tamamladığınızda yeniden başlatır. Ardından, göndermek istediğinizde olup olmadığını görmek için bir MMS mesajı oluşturun. MMS hala gönderilemiyorsa, sistemin sıfırlanması için seçmeyi düşünmeniz gerekir.

Beşinci çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın ve fabrika ayarlarına getirin.

Sorun, önceki geçici çözümlere dayanabilecek kadar zor bir karmaşık sistem hatası veya kötü amaçlı yazılım nedeniyle olabilir. Bu durumda, tam bir sistem sıfırlama veya ana sıfırlama gerekli olacaktır. Bunu yapmadan önce, tüm önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun, çünkü sıfırlama sırasında indirilen uygulamalarınız ve diğer içeriklerinizle birlikte silinir. Devam etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları fabrika verilerine sıfırlamak veya LG G7 ThinQ cihazınızı ayarlar menüsünden master sıfırlamak için izleyin:

  Giriş ekranından Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin. Başlat ve Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin. İstendiğinde, onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için cihaz PIN’inizi veya şifrenizi girin, istendiğinde Tamam’a dokunun.

Cihazınızın ana sıfırlamayı tamamlamasına ve fabrika varsayılanlarını geri yüklemesine izin verin. Sıfırlama tamamlandığında, ilk kurulum işlemine devam edebilir ve ardından telefonunuzu yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Yazılımla ilgili konular bu noktada çoktan gitmiş olmalı. Ancak sorun devam ederse ve LG G7 ThinQ’nuz hala MMS göndermiyorsa, daha karmaşık çözümler ile ilgileniyorsunuz, bu daha gelişmiş çözümler gerektirir.

Diğer seçenekler

Sorunu daha ileri çözümler ve resmi öneriler için artırmak üzere servis sağlayıcınıza / operatörünüze başvurun. Ayrıca, MMS için mobil verilere güveniyorsanız, hesap hizmetlerinizin, özellikle MMS’lerin etkin olduğunu ve hesabınızın hala yeterli veri ödeneğine sahip olduğundan emin olun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.