MMS veya resimli mesaj gönderemeyen bir Samsung Galaxy A70’i düzeltin

Samsung Galaxy A70’in resimli mesaj veya MMS gönderme sorunları olmamalı, ancak bazı sahiplerin bu sorundan rahatsız olduğu anlaşılıyor. En yaygın şikayet, cihazın bir nedenden dolayı MMS gönderememesidir. Bazı sahipler, sorunun bir güncelleme sonrasında başladığını, ancak ayarlar değiştirilmese bile sorunun mavi renkten kaynaklandığını bildirenler olduğunu söyledi.

Bu yazıda, MMS gönderemeyen Galaxy A70’inizde sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Sorunun ne olduğunu veya telefonunuzun neden artık MMS gönderemediğini bulana kadar tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu budur. Bu nedenle, sahibiyseniz, yararlı bulabileceğiniz için bu yayını okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

MMS gönderemeyen bir Galaxy A70 sorun giderme

Bu sorundan önce MMS gönderebildiyseniz, aşağıdaki prosedürleri uygulayarak bu sorunu çözebilmeniz gerekir. Takip etmeniz için bazı çözümler sundum. Bu sorunun neden oluştuğunu bilmiyoruz, bu yüzden tüm olasılıkları göz önünde bulundurmalıyız ve arkasındaki nedeni bulana kadar bunları tek tek ortadan kaldırmalıyız. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonun Uçuş Modunda olmadığından ve sinyal alımının olduğundan emin olun

Uçuş modu açıldığında, genellikle tüm kablosuz iletişim devre dışı bırakılır ve bu, yeni telefonunuzun artık MMS mesajları gönderememesinin nedeni olabilir. Sinyal göstergesinin yanında bir uçak simgesi olup olmadığını etkinleştirirsiniz.

Kablosuz iletişim söz konusu olduğunda, sinyal her şeydir. Dolayısıyla, cihazınız iyi bir alım almazsa, bunun gibi şeylerin özellikle gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz ve çok sayıda veri ilettiğiniz için MMS mesajlarının kuleye sabit bir bağlantıya ihtiyacı vardır. Sadece sinyal göstergesine bakmak, sorunun kötü alımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını söyleyecektir.

Uçuş Modunun ve alımın iyi olduğundan emin olduktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bir MMS göndermeyi deneyin.

İLGİLİ POST: Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış bir Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorun, belirgin bir neden veya neden olmadan mavi renkten ortaya çıktıysa, muhtemelen sistemdeki bir aksaklıktır. Daha sonra yapmanız gereken Zorunlu Yeniden Başlatma. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu gerçekten de küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanıyorsa, bu prosedür düzeltir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra hala MMS gönderemediğinden emin olun.

Üçüncü çözüm: Mobil verileri kapatıp tekrar açın.

İşte MMS veya resimli mesaj gönderirken bilmeniz gereken önemli bir şey; mobil verilerin etkinleştirilmesi gerekir. Zaten etkinse, telefonunuzla ağ arasındaki bağlantıyı yenilemek için düğmeyi KAPALI ve sonra tekrar AÇIK konuma getirmeyi deneyin.

    Ana ekrandan boş bir yere kaydırarak Uygulamalar ekranını açın. Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar’a dokunun. Veri kullanımı’nı seçin. Özelliği açmak veya kapatmak için Mobil veri anahtarına dokunun. Bu durumda, cihazınızda MMS gönderme ve alma da dahil olmak üzere mobil veri hizmetlerini etkinleştirmek için açılması gerekir. Zaten açıksa, Mobil verileri birkaç saniyeliğine kapatmak için düğmeyi açmayı deneyin ve ardından tekrar açmak için açın.

Bundan sonra, kendi numaranıza bir MMS göndermeyi deneyin ve gidip gitmediğini ve gerçekten alıp alamayacağınızı görün. Hala MMS gönderemiyorsa, cihazınızın tüm ağ ayarlarını yenileme zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A70’iniz bir WiFi ağına bağlanmazsa ne yapmalı

Dördüncü çözüm: Tüm Ağ Ayarlarını sıfırlayın

İlk üç prosedürden sonra ve Galaxy A70’iniz hala MMS gönderemez, o zaman yapmanız gereken bir sonraki şey budur. Ağ ayarlarının sıfırlanması, telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantı sorunlarını giderir. Bu hizmetlerden herhangi biriyle ilgili bir sorun varsa, bu sorunu çözecektir ve bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmaktadır:

    Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin.Alternatif olarak, telefonunuzdaki ağ varsayılanlarını geri yüklemek için Ağ ayarlarını Sıfırla’yı deneyebilirsiniz. Ayrıca özellikle cihazınızdaki yanlış bir ağ ayarıyla ilişkilendirilmişse de yardımcı olur. Devam etmek için Ayarları Sıfırla’ya tekrar dokunun. İstenirse cihaz PIN’inizi girin. Ayarları sıfırlamak için Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmak daha iyidir. Yeniden başlatma tamamlandıktan sonra, telefonunuzun MMS gönderemediğini görmeye çalışın.

Beşinci çözüm: Telefonunuzu MMS gönderemeyen fabrika ayarlarına sıfırlayın

Dördüncü prosedürden sonra ve Galaxy A70’iniz hala MMS gönderemez, ardından dosyalarınızı ve verilerinizi yedekler ve ardından telefonunuzu sıfırlarsınız. Bu, ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunları olan sorunları düzeltir. Bunun sadece bellenim ile ilgili bir sorun olması olasılığı yüksektir, bu nedenle şimdi sıfırlama gerekecektir. Telefonunuzu etkili bir şekilde sıfırlamak için:

    Sesi Açma ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve ardından bir MMS göndermeyi deneyin. Sorun sizi almaya devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A70 ile ne yapmalı

Altıncı çözüm: Teknik desteği veya servis sağlayıcıyı arayın.

Ağ ile ilgili sorunlar söz konusu olduğunda, servis sağlayıcınız size yardımcı olabilecek en iyi taraftır. Sonuçta, hesabınız veya SIM kartınız ve sorunu çözmenize yardımcı olabilecek araçlar hakkında tüm bilgilere sahiptirler. APN ayarlarının değiştirilmesi ve telefonunuzdaki ayarların da değiştirilmesi gerekebilir. Sağlayıcınız size bu konuda tavsiyelerde bulunabilir. Ayrıca, hesabınızın hizmeti kullanması engellenirse veya bunu yapmak için yeterli krediniz yoksa size daha fazla bilgi verebilirler. Bölgenizdeki kule ile ilgili bir sorun varsa, size sorunun düzeltildiği tahmini süreyi de söyleyebilirler. Ve son olarak, telefonun yeniden düzenlenmesi gerekiyorsa, bunu sonunda yapabilirler.

Umarız MMS gönderemeyen Samsung Galaxy A70’inizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.