MMS veya resimli mesaj gönderemeyen veya alamayan HTC U11 nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

HTC U11 cihazınızla resimli mesaj veya MMS göndermeyi veya almayı durduran yardıma mı ihtiyacınız var? Eğer öyleyse, bu yazı tam size göre. HTC cihazınızın MMS göndermesini veya almasını nelerin engellediğini ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Akıllı telefonlar gibi çağdaş cihazlar, basit şeyleri daha iyi hale getirmek için burada. Gün içinde, cep telefonları sadece düz metin mesajları veya SMS gönderebilir. Ancak şimdi, bu düz mesajlaşma, multimedya mesajlaşma veya MMS hizmeti adı verilen gelişmiş bir mesajlaşma özelliğiyle karmaşık bir mesajlaşmaya dönüştü. MMS ile kullanıcılar artık resim, video ve grafik öğeleri içeren mesajlar gönderebiliyor. Ancak diğer akıllı telefon özelliklerinde olduğu gibi, MMS de birçok faktör hizmeti olumsuz etkileyebileceğinden sorunlardan muaf değildir. Ağ sorunları ortak tetikleyici gibi görünüyordu. Mesajlaşma şebekenin kullanılabilirliğine bağlıdır, bu nedenle şebekeyle ilgili bir sorun olursa, cihazınızda SMS veya MMS gönderemez veya alamazsınız. SIM kart hasar gördüğünde meydana gelen SIM kart hataları da SMS ve MMS’in amaçlandığı gibi çalışmamasının olası nedenlerinden biridir. Hesap sorunları, yazılım hataları ve telefondaki yanlış ayarlar da olası nedenler arasındadır.

Aşağıdaki çözümlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun ağınıza bağlı olduğundan veya şebekenizden iyi sinyal aldığından emin olun. HTC U11 cihazınız sinyal almıyorsa veya Servis yok veya Sinyal yok gibi ağ hataları gösteriyorsa, önce ağ sorunları ile ilgilenmeniz gerekir. Ağ düzeltildikten sonra, göndermek ve almak için bir test MMS’i oluşturun ve çalışıp çalışmadığına bakın.

Doğrulamanız gereken başka bir şey de hesap durumunuzdur. Genellikle operatörler, düzenlenmemiş sorunları olan hesaplara giden hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakır. Hesabınızın iyi olduğunu ve tüm hizmetlerinizin etkin olduğunu doğrulamak ve sağlamak için operatörünüzle iletişim kurmanız gerekebilir.

HTC U11 cihazınızda MMS gönderemiyorsanız, eklenen fotoğrafın veya tüm mesajın mesaj sınırını aşmadığından emin olun. Yüksek çözünürlüklü bir video ekliyorsanız ve gönderiyorsanız, önce dosyayı sıkıştırmanız gerekebilir. Aşağıdaki HTC U11 cihazında MMS mesajının nasıl sıkıştırılacağı ile ilgili adımlara bakın.

Devam etmeden önce, Note8’inizle ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bu yeni cihazla ilgili bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için HTC U11 sorun giderme sayfamıza mutlaka uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

HTC U11 cihazınız MMS veya resimli mesaj göndermeyi veya almayı durdurduğunda ne yapmalı?

Aşağıda, HTC U11 cihazınızla MMS gönderme veya alma konusunda sorun yaşıyorsanız denemenize yardımcı olacak geçici çözümler bulunmaktadır. Sorunun giderilip giderilmediğini bilmeniz için her yöntemi uyguladıktan sonra bir test mesajı oluşturmayı unutmayın. İlk veya önceki yöntemlerden sonra sorun devam ederse bir sonraki uygulanabilir çözümü deneyin.

Başlamadan önce, telefonunuzda hücresel verilerin etkin olduğundan emin olun ve kontrol edin. Cihazınıza MMS göndermeniz ve almanız için hücresel bir veri gerektiğini unutmayın. Bu, telefonunuzun hücresel veri ağınıza bağlı olması gerektiği anlamına gelir.

  Kontrol etmek için Ana ekrana gidin, ardından Uygulamalar-> Ayarlar-> Diğer-> Veri Kullanımı’na dokunun. Açmak veya kapatmak için Mobil veri kaydırıcısına dokunun. Yine açık olduğundan emin olun.

Zaten etkinleştirdiyseniz, ancak yine de MMS gönderemiyor veya alamıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyin.

İlk yöntem: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Mesajlaşma uygulamasındaki veya cihazın bellenimindeki küçük hatalar genellikle yeniden başlatma veya yazılımdan sıfırlama ile çözülür. Telefonunuzu birkaç saniyeliğine kapatmak ve sonra tekrar açmak kadar basittir. İşlem sırasında hiçbir veri etkilenmez veya silinmez, böylece güvenlidir. İşte böyle yapılır:

  GÜÇ düğmesini birkaç saniye veya telefonunuz kapanana kadar basılı tutun. Yaklaşık 30 saniye kapatın. Geçen süreden sonra, başlangıç menüsü görünene kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra bir test MMS mesajı oluşturun, sonra şimdi gönderip gönderemeyeceğinize bakın. Şu anda bir test MMS mesajı gönderebiliyorsanız, önceki MMS mesajınızı tekrar göndermeyi deneyin ve ardından bunun işe yarayıp yaramayacağını görün.

İkinci yöntem: Göndermeden önce mesajınızı sıkıştırın.

Daha önce de belirtildiği gibi, yüksek çözünürlüklü görüntüler genellikle büyük dosya boyutuna sahiptir. İletiniz ek olarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar içeriyorsa, göndermeden önce dosyayı sıkıştırmayı deneyin. WinZip’i, iletinize eklemeden önce bilgisayarınızda WinZip kullanarak sıkıştırmak için kullanabilirsiniz. Dosya sıkıştırıldıktan sonra, aşağıdaki adımlarla ek olarak göndermeyi deneyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Mesajlar’a dokunun. Yeni mesaj oluşturmak için + simgesine dokunun. Kime alanına alıcınızın kişi adını, telefon numarasını veya e-posta adresini girin. Metin ekle yazan alana dokunun ve mesajınızı girin Ek simgesine (ataş) dokunun ve ardından ek türünü seçin. Mesajınıza eklemek istediğiniz öğeye göz atın ve seçin. Dosya eklendikten sonra, değiştirme seçeneklerini görüntülemek için üç noktaya (menü simgesi) dokunun. İletiyi göndermek için sağ Siyah Ok’a (gönderme simgesi) dokunun.

Not: Telefonunuz çift SIM ise, mesajı göndermek için Gönder simgesi Yuva 1 veya Gönder simgesi Yuva 2’ye dokunun. Daha sonra alıcının mesajını görüntülemek için ekli dosyayı açması veya çıkartması gerekir.

Üçüncü çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

SIM kartın çıkarılması ve yeniden takılması genellikle SIM gönderme veya ağla ilgili hataların, mesaj gönderme veya alma hatası da dahil olmak üzere düzeltilmesine yardımcı olur. Denemek istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Cihazınızı tamamen kapattığınızdan emin olun.Kapalıyken cihazınızı yüzü yukarı gelecek şekilde tutun, ardından tepsi çıkartma aracının ucunu tepsi çıkartma deliğine yerleştirin. Çıkartma aracı genellikle telefonunuzla birlikte gelir. Elinizde yoksa, bunun yerine küçük bir bükülmüş ataş kullanabilirsiniz. Tepsi çıkarma aracının ucunu mikrofon deliğine sokmamaya dikkat edin, çünkü suya dayanıklı mikrofon ağına zarar verebilir ve garantiyi geçersiz kılabilir. Tepsi çıkıncaya kadar ucu yavaşça deliğin içine itin ve ardından tepsiyi dışarı çekin. SIM kartı çıkarın ve çizik veya oyuk gibi hasar olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Her şey yolundaysa, SIM kartı tekrar tepsiye yerleştirin.Altın temas noktalarının aşağıya baktığından ve kesme köşesinin tutucudaki çentikle hizalandığından emin olun. SIM kartınızın düşmemesi için yukarı baktığından emin olun. Dış kart tutuculu tepsiyi parmaklarınız arasında tutabilir ve daha sonra yuvaya tam olarak kaydırabilirsiniz. SIM tepsisinin takıldığından ve yerine tam olarak oturduğundan emin olun.

Önemli not: cihazınızda standart bir nano SIM kart kullandığınızdır. Değiştirilmiş bir kart, standart nano SIM karttan biraz daha kalın olduğundan, SIM kart tepsisine tam sığmayabilir ve en kötüsü kart yuvasına zarar verebilir.

Telefonunuzu açın ve göndermek ve almak için bir test MMS mesajı oluşturmayı deneyin. Şimdi bu sefer her ikisini de yapıp yapamayacağınızı görün.

Dördüncü çözüm: HTC U11 cihazınızdaki APN ayarlarını yapılandırın veya sıfırlayın.

APN ayarlarının sıfırlanması gibi APN ayarlarında çalışmak, MMS gönderme veya alma da dahil olmak üzere ağ hizmeti sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilir. Denemek isterseniz, işte nasıl yapıldığı:

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar’a dokunun. Mobil verilere dokunun. Erişim Noktası Adları’na dokunun. Yeni APN ayarları eklemek için Menü tuşuna ve ardından Yeni APN’ye dokunun. APN ayarlarınızı sıfırlamak için Menü tuşuna dokunun ve ardından Varsayılan seçeneğe sıfırla.

HTC U11 cihazınızdaki APN ayarlarını sıfırlamak yerine yeniden yapılandırmak isterseniz doğru APN ayarlarını öğrenmek için operatörünüze başvurun.

Alternatif olarak, mobil veri ağınızda sorunlara neden olabilecek yanlış ağ ayarlarını çözmek için HTC U11 cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda APN ayarlarınız da varsayılanlara geri döner. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. İşlemi onaylamak için Ayarları iki kez sıfırla seçeneğine dokunun.

Şebeke ayarları sıfırlandıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve bunun telefonunuzun MMS servisiyle ilgili sorunu çözüp çözmediğini kontrol etmeye çalışın.

Beşinci çözüm: HTC U11 cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, indirdiğiniz uygulamalar, hesaplar, giriş bilgileri ve kişisel bilgiler dahil olmak üzere telefon depolama alanınızdaki tüm verileri kaldıracaktır. Olumlu notta, yanlış ayar yapılandırması, hatalar veya kötü amaçlı yazılımların neden olduğu sistem hatalarını ortadan kaldırabilir. Genel olarak, cihazınıza temiz bir ilk başlangıç sağlayacaktır. Denemek isterseniz, verilerinizi yedeklediğinizden emin olun ve aşağıdaki adımlarla devam edin:

  Ana ekrandan Uygulamalar’a dokunun. Ayarlar’a dokunun, Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. SD kartınızdan medya veya diğer verileri silmeyi önlemek için SD kartı sil seçeneğinin işaretli olmadığından veya işaretlenmediğinden emin olun. .

Sıfırlama işleminden sonra, cihazınızı kurun ve HTC U11 cihazınızda istediğiniz gibi MMS gönderip alamayacağınızı görün.

Diğer Tavsiyeler

  Alıcının numarasını değiştirin. Karşılaştığınız sorun MMS gönderme konusundaysa, 10 haneli veya 11 haneli bir telefon numarası girdiğinizden emin olun. Ayrıca yardımcı olabilir. Uluslararası bir MMS mesajı gönderiyorsanız, alıcınızın ülke kodunu doğru girdiğinizden emin olun. Gerekirse doğru ülke kodunu bulmak için çevrimiçi hızlı arama yapabilirsiniz. Kişiyi silin ve yeniden girin. Belirli bir kişiye MMS gönderemiyorsanız, o kişiyi silmeyi ve ardından yeniden girmeyi deneyin. 10 veya 11 haneli telefon numarasıyla tekrar kişiyi tekrar girdiğinizden emin olun. Yazılım güncellemesini kontrol edin ve yükleyin. Henüz yapmadıysanız, cihazınız için kullanılabilir herhangi bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Yazılım güncellemeleri genellikle yeni ve gelişmiş özellikler ve aynı zamanda mevcut hataları gidermek için hata düzeltmeleri sunar. Bununla birlikte, telefonunuzu mevcut en son ürün yazılımı sürümüyle yükseltmek için bir çekim yapmaya değecektir. HTC Destek ile iletişime geçin. HTC U11 cihazınız yeni bir güncelleme yükledikten sonra MMS göndermeyi veya almayı durdurduysa, muhtemelen çakışmaya neden olan bir güncelleme hatasıdır. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri sorunu çözemezse, bu sorunu bildirmek için HTC Destek ile iletişime geçmeli ve benzer şekilde bir sonraki ürün yazılımı güncelleme sunumunda ele alınması gereken diğer güncelleme sonrası sorunlar arasında etiketlenmelerine izin vermelisiniz. taşıyıcı. Sorun, MMS gönderemediğiniz veya alamadığınızda ve Servis Yok veya SIM ile ilgili diğer hatalarla karşılaştığınız gibi kötü bir SIM karttan kaynaklanıyorsa, değerlendirmeleri için konuyu artırmak için operatörünüze başvurun. Gerekirse, SIM kartın değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Telefon numaranızın veya hesap durumunuzun etkin olup olmadığını ve hesabınızda verilerin etkin olup olmadığını da operatörünüzle teyit edin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Beğenebileceğiniz mesajlar:

  Titreşen ekran sorunu olan HTC U11 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan HTC U11, diğer Wi-Fi bağlantı sorunları nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi Internet’e bağlanamayan HTC U11 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] HTC U11 cihazınızla metin mesajı gönderemeyen veya alamayan ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] HTC U11 cihazım neden önyükleme ekranında takılı kalıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Çok yavaş şarj olan veya hiç şarj edilmeyen HTC U11 nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]