MMS veya resimli mesaj göndermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Resimli mesajlar veya MMS, temel olarak yalnızca dosya, özel karakter veya resim eklemenize izin verilecek olan metin mesajları gibidir. Bu özellik veya hizmetten yararlanabilmek için sağlayıcınızın hücresel ağına bağlı olmanız gerekir. Ayrıca, bu mesajlar tipik kısa mesajdan çok daha büyük olduğu için mobil veri yoluyla iletilecektir. Söylemeye gerek yok, MMS gönderebilmeniz ve alabilmeniz için mobil verilerin cihazınızda etkinleştirilmesi gerekir. Ancak Realme X2 Pro’nun bazı sahipleri, birimleri artık MMS göndermeyeceği için şikayet ediyorlar. Mesele şu ki, böyle bir sorun oldukça küçük olabilir veya gerçekten sinir bozucu olabilir.

Bu yazıda, MMS veya resimli mesaj göndermeyen X2 Pro’nuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilmeniz için bu sorunu çözmede en pratik prosedürleri sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

MMS göndermeyen bir Realme X2 Pro ile ilgili sorunları giderme

Bu yazıda, tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve sonra bu sorunu çözene kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bununla birlikte, MMS göndermeyen Realme X2 Pro’nuzu düzeltmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, bunun nedeni sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu tür sorunlar her zaman ortaya çıkar ve ciddi bir sorun gibi görünse de, aslında düzeltilmesi oldukça kolaydır. Aslında, Zorunlu Yeniden Başlatma’nın yapılması, telefonunuzun tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için yeterli olabilir. Zorla Yeniden Başlatma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz…

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, hala MMS göndermeyip göndermeyeceğini görmeye çalışın, çünkü bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: SMS veya kısa mesaj gönderemeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Kuleye olan bağlantıyı yenileyin

Bu gibi hizmetler söz konusu olduğunda, bağlantı her şeydir. Bununla birlikte, bağlantıların bir nedenden dolayı başarısız olduğu ve bu olduğunda, böyle sorunların ortaya çıkacağı zamanlar vardır. Ancak endişelenmeyin, bu doğadaki problemleri düzeltmek genellikle oldukça kolaydır. İşte bu olasılığı ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler…

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Hızlı Ayarlar panelini aşağıya getirmek için bildirim panelinde aşağı kaydırın. Şimdi, Uçak Modunu etkinleştirmek için uçak simgesine dokunun. Bu, telefonunuzdaki tüm kablosuz iletişimi devre dışı bırakır. Birkaç saniye sonra, devre dışı bırakmak için simgeye tekrar dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, bir metin mesajı oluşturmayı deneyin ve ona bir resim ekleyin ve geçip geçmediğini görmek için kendi numaranıza gönderin. Realme X2 Pro’nuz hala MMS göndermiyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun Sistem Ayarlarını sıfırlayın

Şimdi, ayrıntılı olmak ve bunun sadece telefonunuzdaki bazı tutarsız ayarlardan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için yapmanız gereken bir sonraki şey, cihazınızdaki tüm ayarları sıfırlamaktır. Bu, X2 Pro’nuzu dosyalarınızı ve verilerinizi silmeden fabrika varsayılanlarına geri döndürür. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca, Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Ek Ayarlar öğesini bulup dokunun. Tamamen aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun. Şimdi, Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. İstenirse güvenlik kilidinizi girin. Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Yalnızca Sistem Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. ‘Geri yükleniyor…’ yazan küçük bir kutu açılır. Sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistem ayarları geri yüklendi’ mesajını görürsünüz.

Ayarları sıfırladıktan sonra, kendi numaranıza bir MMS göndermeyi deneyin ve bu sürenin geçip geçmediğine bakın. Telefonunuz hala MMS göndermiyorsa, bir sonrakini deneyin.

AYRICA OKUYUN: Realme X2 Pro’nuz şarj olmuyorsa ne yapmalı | şarj sorununu çöz

Dördüncü çözüm: Realme X2 Pro’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bu noktada, bir sıfırlama gerekli olacaktır. Bu sorun, hesapla ilgili bir sorundan veya ağ sorunlarından kaynaklanmadığı sürece, sorunu sıfırlayarak düzeltebilirsiniz. Ancak bundan önce, tüm dosyalarınızın silineceği için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Hazır olduğunuzda, X2 Pro’nuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin…

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Şimdi iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS’inizi, Kişilerinizi ve Fotoğraflarınızı saklayın veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendirin. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Sıfırlama işleminden ve telefonunuz hala MMS göndermedikten sonra, şu anda sorunun hesabınız, kredileriniz veya ağınızla ilgili olması nedeniyle servis sağlayıcınızı arayın. Sağlayıcınız, sorularınıza cevaplar ve bu soruna çözüm sağlayabilir.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu veya bu şekilde yardımcı olabilir. Bu yayını faydalı bulursanız, lütfen diğer kullanıcılarla paylaşın.

AYRICA OKUYUN: Realme X2 Pro Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda farklı sıfırlamalar nasıl yapılır

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.